Çok fazla para harcamadan bir oda nasıl dekore edilir?

Kendin Yap tekniklerini kullanarak çok fazla para harcamadan bir oda nasıl dekore edilir? Yatak odası, oturma odası ve mutfağa göre biraz daha fazla mahremiyet sağladığından insanların evdeyken en çok kaldığı ortamlardan biridir. Bu nedenle, bakımın DIY’de biraz daha özel olması yaygındır.

Kendin Yap tekniklerini kullanarak çok fazla para harcamadan bir oda nasıl dekore edilir?

Yeni bir ev satın aldıysanız, rüya bir oda satın almak için para o kadar yüksek olmayabilir. Ama sakin, hayatta çözümü olmayan tek şey ölümdür, bu da küçük bir dekorasyon yaratır.

Bunu yapmak için yapabilirsin – ve yapmalısın! – DIY’ye yatırım yapın! İngilizce kısaltması “kendin yap” tekniğine atıfta bulunmak için yapılan seçim, son derece düşük bir miktar harcarken ortamı dekore etmenize olanak tanır. Nasıl olduğunu bilmek ister misin? Bu gönderiyi takip etmeye devam edin ve öğrenin!

1. Temel nesneler

Kendin Yap: Çok fazla harcamadan bir oda nasıl dekore edilir?
Fotoğraf: Pinterest

Yatak odası denilince aklımıza gelen ilk nesne yataktır. Elbette, rahat olması gerekiyor, ancak bu geleneksel olması gerektiği anlamına gelmiyor.

Şu anda, yatakları yerleştirmek için paletler ve tatami matlar kullanarak bu mobilyayı yaratmanın birkaç yolu var.

Ancak bununla sınırlı değiller! Masal tarzında bir odaya sahip olmak isteyenler, iplerle asma yataklara veya çocuklar arasında çok popüler olan güzel kumaş evlere yatırım yapabilir.

DIY’den yapılan ürünler söz konusu olduğunda genellikle bir arama başarısı olan diğer nesneler başucu sehpalarıdır. Karton, eski tuğlalar, ahşap vb. Malzemelerden yapılabilir.

Hala çok popüler olmasa da bazı evlerde yer kazanan açık gardıroplar da dikkat çekiyor. Ancak bu daha kolay toza maruz kalan kıyafetleri verebildikleri veya bırakabildikleri için daha fazla özen gerektiren bir uygulamadır.

2. Elbise rafları ve ayakkabı rafları

Kendin Yap: Çok fazla harcamadan bir oda nasıl dekore edilir?
Fotoğraf: Pinterest

Elde etmek yeniden satış için temel sepet Oldukça yaygındır. Bu nedenle, birçok insan onları satın alma eğilimindedir ve yiyecekleri dolaplarda sakladıktan sonra bir kutu ile bırakır. Şimdi cevap ver bana: Bu eşyayı atmak gerçekten gerekli mi?

“Evet” dediyseniz, yaratıcı veya sürdürülebilir düşünmüyorsunuz. Bir karton kutunun düşündüğünden daha fazla kullanımı vardır. Nesneleri düzenlemek için harika olmanın yanı sıra, çok güzel birkaç şeye dönüştürülebilirler.

Bir ayakkabı rafı istiyor, ancak yenisini alacak paranız yok mu? Birkaç kutuyu istifleyip dekore etmeye ve süper modern ve orijinal bir mobilya parçası yapmaya ne dersiniz? DIY bunu sizin için sağlar!

Bununla birlikte, bir elbise askısına ihtiyacınız varsa, küçük tahta parçaları büyük fark yaratabilir. Doğru kesim ve doğru sabitleme araçlarıyla, stratejik olarak duvarlara tutturulabilirler.

3. Aydınlatma

Kendin Yap: Çok fazla harcamadan bir oda nasıl dekore edilir?
Fotoğraf: Pinterest

Bir işlemek endüstriyel kaynak makinesi Aktiviteyi kolaylaştırmak için belirli bir aydınlatma türü gerektirir. Aynı şey yatak odasında da olmalı! Kısacası, işlevsel değilse rahat bir atmosfere sahip olmanın bir anlamı yoktur ve ortam ışığı bunun için tüm farkı yaratan bir şeydir!

DIY bu durumda çeşitli şekillerde takılabilir. Bunlardan ilki, plastik, pipo, plastik kaşıklar, dondurma çubukları, şapkalar vb. Malzemelerden yapılabilen yaratıcı aydınlatma armatürlerinin oluşturulmasıyla ilgilidir.

Odaya daha büyülü ve genç bir görünüm kazandırabilen ikincisi ise dönüş sinyallerinin kullanılmasını ifade eder. Ocak ayında Noel ağacını söktükten sonra dolabın üzerinde tuttuğunuz o güzel küçük ışıkları biliyor musunuz? Onları kutudan çıkarın ve yeni kullanım için kullanın!

4. Dekoratif ürünler

Kendin Yap: Çok fazla harcamadan bir odayı nasıl dekore edebilirim?
Fotoğraf: Pinterest

Bir sıvı asfalt örtüsü Küf ve çatlak gibi çeşitli yapısal sorunları önlemek ve mekana termal konfor sağlamak için kullanılan su yalıtım kaplamasıdır.

Süs eşyaları tüm bunları garanti etmeyebilir, ancak “size benzeyen” bir ortam bırakmak için çok önemlidir. DIY‘den diğer birçok küçük nesnenin yanı sıra çizgi romanlar, abajurlar, kalem tutucular, fotoğraf duvar resimleri, yastıklar yaratmak mekana harika bir rahatlık hissi verebilir.

Açıkçası, daha önce bahsettiğimiz öğelerle ilgili çok havalı bir uyarıdan söz edemeyiz: Çatlakları ve çatlakları önlemede yararlı olmayabilir, ancak bunları gizlemede etkilidirler.

Ah, dolabın son çekmecesinde saklanan eski kumaş parçalarını biliyor musun? Birlikte dikilebilirler ve güzel bir yatak çarşafına veya hatta süper modern bir halıya hayat verebilirler.

Kendin Yap gönderimizi beğendin mi: Çok para harcamadan bir odayı nasıl dekore edebilirim? Bu yüzden meslektaşlarınızla paylaşın ve yorumunuzu bırakın!

Daha fazla oku:

+ Modern bir açık alan nasıl döşenir.

+ Hangi boy halıyı satın almalıyım? Uymanız gereken basit kurallar!

+ Modern oturma odasındaki en iyi yer halıları

Kendin Yap tekniklerini kullanarak çok fazla para harcamadan bir oda nasıl dekore edilir? konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu