Çocuklarla Evden Çalışmak İçin 10 Temel İpucu

Çocuklarla Evden Çalışmak İçin 10 Temel İpucu
Çocukların yanındayken evden çalışmak zorunda mısın? Zor olabilir, ancak doğru ipuçları, araçlar, zihniyet ve uygun bir ev ofis kurulumuyla çalışmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklarla ev deneyiminden verimli ve stressiz bir çalışma haline getirebilmeniz için bazı temel ipuçlarını bir araya getirdik.

Gününüzü Önceki Gece Planlayın

En verimli ve üretken gün için, görevlerinizi ve işlerinizi bir önceki gece veya sabah erken saatlerde planlayın. Bu, tüm gün için niyeti belirler ve daha fazlasını başarmanız garanti edilir!

Çocuklarla evden çalışın

Erken kalk

Güne erken başlayın, böylece çocuklarınız uyanmadan önce biraz sakin zaman geçirebilirsiniz. Bu, bekleyen görevleri, yoga, meditasyon, bahçe işleri veya sadece eşiniz veya ebeveynlerinizle sohbet etmeniz için size 1-2 saat verecek. Sabahın erken saatlerinde en üretken iseniz, eviniz uyanmadan önce bir saat çalışın.

Çocuklarla çalışma hayatı dengesi

Tanımlanmış Bir Çalışma Alanı Oluşturun

Evden başarılı bir şekilde çalışmanın en önemli kısmı, belirlenmiş bir çalışma alanına sahip olmaktır – ister misafir odanızın bir bölümü, ister yatak odanızın bir köşesi, ister merdivenlerin altında rahat bir alan veya kapalı balkonunuz olsun. Yeterli güneş ışığı alan bir alan seçin – bu, ruh halinizi ve üretkenliğinizi büyük ölçüde etkileyebilir. Yatağınızda veya koltuğunuzda uzanırken çalışmamaya çalışın. Bir çalışma alanı kurduğunuzda, çocuklarınıza buranın çalışma yeriniz olduğunu ve başka hiçbir şey için kullanılmayacağını söyleyin.

Kabloları gizlemek için delikli veya kanallı bir çalışma masası edinin ve geniş depolama alanı vardır. Vücut gereksinimlerinize uyan ergonomik bir sandalye seçin.

Çalışma Alanınızı Optimize Edin

Size kişisel zamanınızdan ve çalışma zamanınızdan ayrıldığınızı hissettiren bir ortam yaratın. Çalışma masanızı dağınıklıktan arındırın. Masanızı kişiselleştirmek istiyorsanız, saksı bitkisi, çerçeveli bir veya iki fotoğraf ve belki birkaç kitap gibi minimal vurgularla süsleyin. Oturup üzerinde çalışabileceğiniz ergonomik sandalyenin yanı sıra, çalışma alanınızın yanına bir kanepe veya rahat bir koltuk yerleştirin, böylece bu 5 dakikalık kısa molalarda bir kahve veya kitap eşliğinde uzanıp dinlenebilirsiniz. En sevdiğiniz kitapların, bir müzik sisteminin ve belki birkaç çerçeveli sanat eserinin bulunduğu yan tarafta bir raf bulundurun.

Beklentileri İletin

Uzaktan çalışma kurulumunuz hakkında işvereninizi bilgilendirdiğinizden emin olun. Zamanlamalarınızı, mola zamanlarınızı ve zamanlamalarda esneklik ihtiyacınızı iletin. Doğru beklentileri belirleyin, böylece işveren yapmayı imkansız bulduğunuz hiçbir şeyi beklemesin.

Esnek Bir Rutin Oluşturun

Aynı zamanda esnek olan tutarlı bir rutin oluşturun. Çok katı tutarsanız, daha fazla strese neden olur – çünkü çocuklar etrafta olduğunda, onların isteklerini karşılamak için arada sırada ayarlamalar yapmanız gerekecek. Kesintiler için bir pay ayırarak gün için pratik bir plan yapın. Güne, ofise gittiğinizde yaptığınız gibi başlayın – gece elbisenizi çıkarın, duş alın ve giyin.

Çocuklarınızla Kaliteli Zaman Geçirin

İş yerinde son derece verimli bir gün geçirseniz bile, çocuklarınızla kaliteli zaman geçirmezseniz kendinizi eksik hissedecek ve suçluluk yolculuğuna çıkacaksınız. Bu yüzden, aralarında gülmek veya masa oyunu oynamak için kısa molalar verin. Yemeklerinizi ve molalarda atıştırmalıklarınızı yanınızda yiyin.

Sürekli Gözetim Gerektirmeyen Çocuk Aktiviteleri Planlayın

Verimli bir şekilde çalışmak için minimum dikkat dağıtmaya ihtiyacınız olacak. Çocuklarla hiçbir zaman % 100 dikkat dağınıklığı olmayan bir ortam olmayacak. Ancak, siz bir saatlik kesintisiz çalışmayı yakalarken kendi başlarına idare etmeleri için asgari denetime ihtiyaç duyan, gün içinde yapacak ilginç şeyler ayarlayabilirsiniz.

Egzersiz yapmak

Evde veya dizüstü bilgisayarınızın önünde oturmak, tüm gün zihinsel ve fiziksel sağlığınız üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Gün içinde zaman bulabildiğiniz bir saatte yarım saat, hatta bir saat çalışın. Antrenmanınızı 20 dakikalık daha küçük bölümlere ayırın – etrafta çocuklar varken daha pratik. Başka bir fikir de çocuklarınızı antrenmana dahil etmektir – eğlenceli bir dans veya çocuk yogası seansında size katılmalarını sağlayın. Siz ve çocuklarınız için bir kazan-kazan!

yeni yürümeye başlayan çocuklarla evden çalışmak

Sosyal Kalın

Sosyal medyayı takip etmekten başka, tüm akraba ve arkadaşlarınızla iletişim halinde olun. Merhaba demek için onları arayın. İrtibatınızı kopardığınız kişilere bir mesaj bırakın. Komşularınızla tanışmak için akşamları kapınızdan çıkın – tabii ki uzaktan, güvenli bir şekilde.

Çocuklarla evden nasıl çalışılır

Sınırlarınızı belirlemek, belirlenmiş bir çalışma alanı oluşturmak ve evden etrafta çocuklarla çalışırken sosyal ve aktif kalmak önemlidir. Yönetilebilir ve verimli hale getirmek için bu ipuçlarını deneyin. Ayrıca, organize bir ev ofis kurma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, BeyazYastik.com ile iletişime geçin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Çocuklarla Evden Çalışmak İçin 10 Temel İpucu – konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Ana Şerit

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu