Çocuk Yatak Odalarını Döşemek İçin Fikirler

Son teslim tarihi yaklaştığında, çılgınlık başlar: zamanı bebeğin odasını döşemek!

Acelesi olmadığını, çünkü doğumdan sonraki ilk aylarda bebeğin annesinin yanında uyuduğunu söyleyenler tam olarak doğru değildir. Karyolanın ilk kez kullanılmayacağı doğrudur ancak alt değiştirme masası gibi vazgeçilmez olan başka mobilya parçaları da vardır.

Ayrıca yeni doğan bebeğin yatak odasının döşenmesi, küçük değişikliklerle gelecek yıllarda ihtiyaç duyacağı şeylerin temelini atıyor.

Çocuk Yatak Odalarını Döşemek İçin Fikirler
Aşağıdaki paragraflarda bir bebek odasında ihtiyacınız olan şeylerin bir listesini, alanların nasıl düzenleneceğine dair bazı ipuçları ve onu dekore etmek için bazı fikirler bulacaksınız.

Yenidoğan odasında neye ihtiyacınız var?

Söylediğimiz gibi ilk 6 ay bebek odası pek kullanılmıyor çünkü bebek yatak odasından başlayarak her yerde annesini takip ediyor. Bebek karyolası tercih edenler ve diğer taraftan çift kişilik yatağın yanına karyola getirenler var.

Ancak, bebek odası Böylece zamanı geldiğinde onu karşılamaya hazır olur. Ek olarak, giysi, önlük, havlu, şişe vb. Saklayacağınız bir alana ihtiyacınız var.

Bebek odasındaki temel unsurlar nelerdir?

  • a bebek karyolası ilk birkaç ay için
  • a bebek karyolası çubuklarla
  • a çekmeceler, bebeğin bebek bezlerini ve emzikler ve biberonlar gibi faydalı eşyaları saklamak için
  • a değiştirme masası rahat, tercihen bebek bezi, ıslak mendil, bodysuit ve tulumların elinizin altında olması için yerleşik çekmeceli. Bebeğin artık alt değiştirme masasına ihtiyacı kalmadığında, yine de kullanışlı bir şifonyer olacaktır.
  • a koltuksallanan sandalye gibi, annenin emzirirken rahat etmesini sağlamak için
  • a halı Bebeği yaşamın ilk aylarından itibaren yatırabileceğiniz yumuşak ve hipoalerjenik, onu çevreleyen çevre hakkında bilgi sahibi olmaya başlamak için

Yenidoğan yatak odası mobilyaları

Bambi yatak odası 02

Bir yenidoğanın odasını düzenleyin

Bebeğiniz için tam bir odanız olduğunda veya zaten başka bir çocuğunuz olduğunda, ancak oda genişse, odayı ihtiyacınız olan her şeyle döşemek çok basittir.

Gerçekte, çoğu zaman dar alanlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz, bu durumlarda odayı kurmaya başlamadan, temel unsurları seçmeden ve en hantal ve yararsız olanlardan kaçınmadan önce bir masa projesi hakkında düşünmek daha da önemlidir.

Bizim tavsiyemiz? Bugün neye ihtiyacınız olduğunu geleceğe dönük bir şekilde düşünmek, çünkü çocuğun büyümesi düşündüğümüzden daha hızlıdır ve yatak odası ihtiyaçlarının evrimine uyum sağlamalıdır.

Bebek odasında üç alan bulunmalıdır:

  • zona nannailk birkaç yıl için bar olması gereken bebek karyolası ile, 180 × 90 cm ebadında yetişkin bir tek kişilik yatak ile değiştirilecektir. Pratik ve yerden tasarruf sağlayan bir seçenek, karyolayı duvara yaslamaktır.
  • bebeği değiştirecek alanYatağın yanına aynı duvar boyunca yerleştirilebilen giysi ve çarşafları saklamak için değişen masa ve şifonyer ile.
  • oyun alanıDaha sonra zeminde güzel bir halı ve oyunların toplanacağı konteynerlerle çalışma alanı haline gelecek ve yıllar içinde değişecek. Odanın bu kısmının pencereye yakın olması, daha fazla doğal ışık alması uygundur.

Bebek yatak odası döşemek

Yeni doğmuş bir bebeğin yatak odasını dekore etmek için fikirler

Çocuğunuzun odasını eğlenceli ve neşeli bir ortam haline getirmek ister misiniz?

Duvarlarla başlayın.

Onları sarı gibi neşeli bir renge boyayın. Biraz kibirli ve şimdi modası geçmiş bir geleneğe fazlasıyla bağlı olan klasik mavi ve pembe olanlara tercih ediyoruz.

Oda küçükse duvarları beyaza boyamanızı öneririz. Bir çocuk odası için fazla mı tarafsız görünüyor? Duvarlar tek renk unsuru değil!

Tersine, odayı turuncu veya yeşil mobilyalarla canlandırabilir veya duvarların bir kısmını duvar kağıdı veya çıkartmalarla süsleyebilirsiniz. Birkaç yıllık bir çocuk için yapabilecek sonsuz sayıda vardır: hayvanlar, balonlar, Disney karakterleri….

Oyuncaklar aynı zamanda odayı neşeli bir ortam haline getirmeye de katkıda bulunur: sallanan atlar, çok duyulu aktiviteler için masalar, dev yumuşak oyuncaklar.

Orijinal bir fikir mi? Küçüklerin saklambaç oynarken ya da Kızılderililerle oynarken sığınabileceği bebek boyutunda bir çadır kurun.

Bu gönderiye rastladıysanız, hamile olduğunuz ve odayı bebeğinizin gelişine hazırladığınız anlamına gelir. Yatak odasını nasıl döşeyeceğinize karar verdiniz mi? Yorumlarda bize anlatın.

Çocuk Yatak Odalarını Döşemek İçin Fikirler
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu