Çocuk Odalarını Boyamak İçin 26 Fikir

Çocuk odaları denince akla muhtemelen mavi, kırmızı ve sarı renklerde parlak renkli duvar resimleri gelmektedir. Ama neyse ki, küçüklerin duvarlarını dekore etmek söz konusu olduğunda tek seçenek bu değil.

Çocukların doygun renklere teşvik edildiği doğru olsa da, mekana renk, kişilik ve çok fazla stil katan diğer renk kombinasyonlarını da kullanabiliriz.

Sadece uygun bir renk kombinasyonu seçmek önemli değil, aynı zamanda resmi çocuk odasının duvarlarına entegre etmenin çok orijinal yollarını da göstereceğiz.

8 Çocuk odasını boyamak için yenilikçi fikirler

Duvarları zeminden tavana tek bir tonda boyamak, rengi çocuk odasının duvarlarına entegre etmenin tek yolu değil, şu anda bu alanları dekore etmenin birçok orijinal yolu var. Çocuk alanını daha da özgün kılmak için bu eğlenceli tekniklerden birine bahis yapın.

Tekniği kullanın yarı boyalı

Yarı boyalı tekniği kullanın

Bu, basit bir teknikle yetenek eklemenin harika bir yoludur. Odayı yatay bir çizgi ile bölün ve duvarları iki tonda boyayın. Bölmeyi istediğiniz kadar yüksek veya alçak yerleştirebilirsiniz, ancak duvarın fazla yüklü görünmemesi için altına en koyu rengin olması önerilir.

Zikzakla bölün

Zikzakla bölün

Aynı teknikle yarı boyalı iki ton arasındaki ayrım çizgisini biraz daha şık hale getirmeyi seçebilirsiniz. Burada bölmede nasıl zikzak yapıldığını görüyoruz, çok kolay bir şey ve bu duvarlara eğlenceli bir dokunuş katıyor.

Boya çizgileriyle süsleyin

Boya çizgileriyle süsleyin

İki veya daha fazla gölgeyi bir duvara entegre etmenin başka bir yolu, boya ile renkli şeritler oluşturmaktır. Bu şekilde orijinal bir fikirle, ancak çok az kaynakla dekorasyon yaparsınız. Yatay çizgilerin alanınızı daha geniş göstereceğini, dikey çizgilerin ise daha uzun görünmesini sağlayacağını unutmayın.

Duvarlarda geometrik şekiller oluşturun

Duvarlarda geometrik şekiller oluşturun

Yatay çizgiler gibi, bu, çocuk yatak odaları için çok sayıda rengi harika bir dekorla bütünleştirmenin harika bir yoludur. Küçük bir ressam bandı ve zamanı ile tüm mekanı süsleyecek renkli geometrik şekiller oluşturabilirsiniz.

Yatak odasının bir köşesini vurgulayın

Yatak odasının bir köşesini vurgulayın

Odanın bir bölümünü vurgularken rengi duvarlara entegre etmek için odanın yalnızca bir köşesini boyamayı seçebilirsiniz. Böylece, örneğin yatağı vurgulamak için bir odak noktası oluşturursunuz.

Her rengin bir duvarını boyayın

Her rengin bir duvarını boyayın

Bu, iki tonu daha geleneksel bir şekilde entegre etmenin iyi bir yoludur. Odaya çok fazla karakter kazandırmak için her duvarı farklı bir gölgeye boyayın. Bir köşeyi üçüncü bir renkle vurgulayan fotoğrafta olduğu gibi yukarıdaki diğer fikirleri de entegre edebilirsiniz.

Özel boyalar kullanın

Özel boyalar kullanın

Çocukların çok yaratıcı olmasına izin vermek istiyorsanız, duvarları boyama konusunda endişelenmeden, karatahta gibi özel resimleri dekore etmeyi seçin. Süslemek için orijinal bir şekilde konumlandırın, ancak aynı zamanda çocukların sanatsal saldırıları için bir tuval görevi de yapın.

Boya ile bir duvar oluşturun

Boya ile bir duvar oluşturun

İlham hissediyorsanız, belirgin bir duvarda boya ile bir duvar resmi oluşturabilirsiniz. Çocuk odalarının dekorasyonunda en çok kullanılanlar manzara veya hayvanlarla ilgili duvar resimleridir, bu yüzden hayal gücünüz uçsun. İşinizi kolaylaştırmak ve daha profesyonel bir sonuç elde etmek için bir şablon kullanabilirsiniz.

18 mükemmel renk kombinasyonu

Şimdi sizlere çocuk yatak odalarında kesinlikle bu alanlara çok fazla stil ve kişilik katacak en çok kullanılan kombinasyonları göstereceğiz. Çocukları asla terk etmek istemeyecek eğlenceli bir ortam yaratmak için renk için risk alın.

Tek renkli oda

Tek renkli oda

Herhangi bir boşlukta asla başarısız olmayan bir kombinasyon varsa, siyahla beyazdır. Bu iki renk, çok uyumlu ve modern bir alan yaratarak, örneğin diğer unsurları renkler veya ahşapla bütünleştirme esnekliği sağlar.

Fotoğrafta tekniğin nasıl entegre edildiğini görüyoruz yarı boyalı ancak daha orijinal bir görünüm için mükemmel olmayan fırça darbeleriyle daha rahat bir şekilde.

Modern bir yatak odası için beyaz ve gri kullanın

Modern bir yatak odası için beyaz ve gri kullanın

Sade, uyumlu ve modern mekanlar için çok başarılı bir kombinasyon. Duvarlarınıza bir renk tonu vermek için gri kullanın, ancak çok fazla öne çıkmadan mobilyaların dekorasyonu ayarlamasına izin verin.

Pembe ve beyazın hakim olduğu romantik bir alan

Pembe ve beyazın hakim olduğu romantik bir alan

Normalde pembe, kızların odaları için kullanılan bir renktir, ancak her iki cinsiyet için de işe yarayabilecek birçok ton ve kombinasyon vardır. Beyaz ve pembe, çok fazla kişiliğe sahip, parlak ve sıcak bir alan yaratır.

Pembenin tonlarıyla süsleyin

Pembe tonlarıyla süsleyin

Çok romantizmi olan bir oda için, boya ile uygulamak üzere farklı pembe tonları seçin. Burada, çok ilginç bir odak duvarı oluşturarak duvardaki şeritler ile nasıl bütünleştirildiklerini görüyoruz.

Pembe ve gri şıklık

Pembe ve gri şıklık

Bu iki ton bir arada çok daha şık ve klasik bir mekan oluşturur. Fotoğrafta olduğu gibi pastel tonları kullanarak renk kaybetmeden sade ve aydınlık bir alan elde ediyoruz.

Alanı pembe ve sarı ile aydınlatın

Alanı pembe ve sarı ile aydınlatın

Sıcak pembe ve canlı sarı, asla modası geçmeyen bir kombinasyon. Mekanı, ona bir neşe ve kişilik notu vererek dönüştürürler.

Mavi ile pembe kontrast

Mavi ile pembe kontrast

Pembe her zaman kızlar için ve mavi erkekler için bir renk olarak kabul edildi, ancak bu, çok orijinal bir oda oluşturmak için birlikte kullanılamayacakları anlamına gelmez. Özellikle karma odalarda her iki rengin de en iyisine sahip olmak için bu kombinasyonu kullanabilirsiniz.

Duvarlarınıza mavi ve beyaz ekleyin

Duvarlarınıza mavi ve beyaz ekleyin

Zarif ve zamansız bir alan yaratan bir kombinasyon: lacivert ve beyaz. Bu iki tonla rengi, doygunluğa düşmeden mekana entegre eder ve şık bir oda yaratırsınız.

Mavinin farklı tonlarını içerir

Mavinin farklı tonlarını içerir

Tek bir tona karar vermezseniz, çocuk yatak odasının duvarları için birkaç mavi ve açık mavi ton kullanın. Burada, tonların tüm alanı çevreleyen çizgilerle nasıl bütünleştirildiğini de görüyoruz.

Soğuk tonlarda: mavi ve gri

Soğuk tonlarla: mavi ve gri

Herhangi bir mavimsi, açık mavi veya turkuaz tonu, gri ile çok iyi bir tezat oluşturacaktır. Grinin her zaman renklerin doygunluğunu biraz körelttiğini ve böylece mekanı daha sakin ve şık bir hale dönüştürdüğünü unutmayın.

Mavi ve kırmızı renklerde şık bir oda

Mavi ve kırmızı renklerde şık bir oda

Muhtemelen bir çocuk odası için düşündüğünüz bir kombinasyon değil, ancak gerçek şu ki bu iki ton çok iyi. Beyaz ve mavimsi gri renkteki diğer detaylarla birlikte çok orijinal duvarlar oluşturabilirsiniz.

Doğaya gönderme yapan mavi ve yeşil

Doğaya gönderme yapan mavi ve yeşil

Bu iki ton doğa ile yakından ilişkilidir, dolayısıyla huzur veren renklerdir. Mavi ile birlikte yeşil, çocuk odasını eğlenceli bir alan haline getirecek, aynı zamanda özellikle pastel veya doymamış tonlarda kullanıldığında sakinleştirecektir.

Yeşil ve beyazın uyumu

Yeşil ve beyazın uyumu

Beyazla birlikte koyu yeşil ton, hem çok sakin bir alan yaratır hem de doğa ile ilişkilidir. Bu kombinasyon, açık renkli ahşap mobilyalarla çok uyumlu olan zarif ve tasarımcı bir alan sağlar.

Yeşil ve gri bir yatak odası

Yeşil ve gri bir yatak odası

Çocuk odalarında çalışan bir başka çok sakin kombinasyon. Daha fazla kontrast oluşturmak için, griye karşı öne çıkmasını sağlamak için açık yeşil seçin.

Mor ve beyazda olgunluk

Mor ve beyazda olgunluk

Menekşe, kızlar için tipik pembenin daha “olgun” bir tonudur. Kızlara yaşlandıkça yakışan daha koyu bir renktir. Ayrıca daha fazla ışık vermek için beyazla kombine edilerek mekana çok fazla stil ve şıklık katar.

Eğlenceli bir alan için sarı ve beyazı kullanın

Eğlenceli bir alan için sarı ve beyazı kullanın

Kuşkusuz sarı, renk paletindeki en canlı ve eğlenceli tonlardan biridir. Hem hafiflik hem de stil katan bir renktir. Fotoğraftaki gibi daha güçlü veya daha sessiz tonlarda seçerek uyumlu bir alan yaratabilirsiniz.

Sarının doygunluğunu gri ile azaltın

Sarının doygunluğunu gri ile azaltın

Sarı, bir çocuk odası için ideal bir renk gibi görünüyorsa, ancak çok doygun bir alan yaratacağından korkuyorsanız, daha fazla yumuşaklık vermek için gri ile kontrast yapın. Bu kombinasyon, sarı detaylarla nötr tonlarda bir yatak odası oluşturmak için mükemmeldir.

Üç veya daha fazla pastel tonu birleştirin

Üç veya daha fazla pastel tonu birleştirin

Boya renk kombinasyonları her zaman çiftler halinde gelmez, bazı örneklerde gördüğümüz gibi, bazen bir birlik görevi gören üçüncü bir rengi entegre etmek, genellikle beyazı seçmek iyidir.

Üç tonu birleştirirken, çok farklı renkler ise, onları pastel tonlarda seçmeniz veya şık bir palet oluşturmak için nötr üçüncü bir ton kullanmanız daha iyidir.

Çocuk odasını boyayla dönüştürün

Boya, bir çocuk odasını dekore etmek için mükemmel bir araçtır. Uygulaması kolaydır, ucuzdur, istediğiniz kadar değiştirebilir ve bu fikirlerle kesinlikle çok orijinal duvarlar elde edebilirsiniz.

Boyayı farklı bir şekilde kullanarak ve bir çocuk odası için hiç aklınıza gelmemiş renk kombinasyonlarını keşfederek kendinizi yenilik yapmaya teşvik edin. Evin en küçüğü de kendi zevkine göre çok sayıda tasarıma sahip bir alanı hak ediyor.

Renklerin farklı hisler taşıdığını ve çocuğun zevkleri ve kişiliğiyle ilişkilendirilmelerinin daha iyi olduğunu unutmayın, böylece alan kendilerininkini daha fazla hisseder ve en iyi şekilde keyif alırlar.

Çocuk Odalarını Boyamak İçin 26 Fikir
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu