Çocuk Çadırı Nasıl Dekore Edilir?

Bugün Dekorasyon Fikirleri BeyazYastik.Com’da blog bölümümüzde sizlere anlatacağız. tipi yatak nedir, bu tür çocuk yataklarının tasarımından esinlenilen nedir, tipi yatakların faydaları ve neden gençleri ve yaşlıları heyecanlandıracaklarını. En çok arzu edilen çocuk yataklarından biridir!

Teepee çocuk yatağının ne olduğunu biliyor musunuz?

Bir çadır yatağındaki yatağın tasarımı bir Hint çadırı şeklindedir.. Buna ek olarak, çadır yataklarının çoğu, Montessori yöntemini izleyerek minimum yükseklikte veya zemin seviyesinde şilteye sahiptir, bu nedenle beşikten yatağa gitmeniz gereken an için idealdirler.

Montessori yöntemi, araçları vermeyi ve çocukların gelişimine yardımcı olmak için ideal ortamı sağlamayı amaçlayan María Montessori tarafından desteklenen bir eğitim yöntemidir.

Bu tasarım, geleneksel yatak olarak bildiğimizden farklıdır. Ancak bu yazıda size anlatacağımız bir dizi faydası var.

Çadır yatakları nelerden ilham alıyor?

Nasıl tahmin edebilirsin teepee yatakları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yerli göçebe kabilelerin yaşam alanlarından esinlenmiştir.. Tipi – veya teepee – bu kabilelerin evleri olan Kızılderili çadırlarının karakteristik konik biçimleriyle adlandırıldığı şeydir. Bu yerli gruplar, bir yerden başka bir yere taşınmalarına izin veren bu tür konutlarda yaşadılar, çünkü onları alıp karar verdikleri yere yerleştirebildiler. Göçebe bir yaşam tarzına sahip olan teepees onlar için çok pragmatikti.

Sinema, ABD’nin Amerikan kabilelerinin bu tür konutlarını ele geçirdi ve yaydı. Elbette göründükleri bir çocuk filmini hatırlıyorsunuz.

Tipi yatakların faydaları

Teepee yataklar veya Montessori yatakları, çocukların özerkliğini artırmaya yardımcı olmak için harikadır. Nasıl? Bir Montessori yatağı zemine göre düşük bir yüksekliğe sahiptir, çünkü en basit olanı yere yerleştirilmiş bir yataktır. Böylece? Öyleyse çocuklar büyüdüklerinde kolayca inip çıkabilirler, bu da istedikleri zaman odalarında dolaşmalarını veya istedikleri zaman yatağa gitmelerini kolaylaştırır.

Ayrıca daha fazla güvenlik sağlarlar, çünkü düşme durumunda düşük bir yükseklikte olacaktır.

Bu nedenle, bir çadır yatakla çocuğunuzun aşağıdaki faydalardan yararlanacağını söyleyebiliriz:

  • Güvenlik
  • Özerkliğin teşviki
  • Özgürlük
  • Bağımsızlık

Çocuklar teepee yataklarını neden sever?

Çocuk gelişimi için faydalar daha önce yorumladığımız olumlu. Ama bir erkek veya kıza sorarsak, uzanabileceğiniz veya kendi başınıza kalkabileceğiniz bir yatak mı tercih edersiniz? Ya da annenin ya da babanın sana yardım edeceği bir yatağı mı tercih edersin? Peki, çocuklar anneleri ve babalarıyla birlikte olmaktan mutlu olsalar da merak ediyorlar ve araştırmak ve oynamak istiyorlar, bu yüzden onlara bu anlamda daha fazla özgürlük veren yatağı tercih edecekler. Kendi başarılarından çok mutlu oldukları bir zaman gelir, bu yüzden eğer yatağa gidip kendi başlarına kalkanlarsa: Bu tam bir zafer olacak!

Birinden daha iyi ne hayal gücünü geliştirmeye davet eden bir tasarıma sahip yatak – çocukların o kadar doğal ve harika hayal gücü – Hint oyunlarının anları ve aklına gelebilecek sonsuz şeylerin oynanabileceği bir ortam. Tasarımı ne genç ne de yaşlı kayıtsız bırakmayacak.

Bir çocuğun yatak odasını bir çocuk yatağıyla dekore edin

TOTEM YATAK. Ref. 37264 Bkz. BeyazYastik.Com

Farklı tasarım veya boyutlarda tip yatakları bulabilirsiniz. Bazalı bir tip yatak, beyaz bir çadır yatak, daha sade tasarımlara sahip tip yatak veya daha ayrıntılı bir tasarıma sahip tip yatak bulabilirsiniz. Açık olan şu ki, bu tip yatak ve bazı ek dekoratif objelerle çocuk yatak odası, en iyi çocuk hikayeleri ve masallarının tipik bir örneği olan bir fantezi dünyası haline gelecektir.

Nedir ve onu bu kadar özel yapan nedir? konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu