Çatı Katı nasıl dekore edilir?

Çatı Katı nasıl dekore edilir? Bu loft tasarımları ile dekoratör yönünüzü güncelleyin ve kendinizi fikirlerle doldurun; ama önce bir çatı katının ne olduğunu keşfedin? ve nasıl dekore edilir?

Çatı katı nedir?

Bir çatı katı, odaları ayırmak için iç bölümleri olmayan, ancak büyük pencereleri olan küçük, yüksek katlı bir evdir; Boş alandan yararlanmak için genellikle bir merdivenle birbirine bağlanan bir asma katına sahiptirler.

çatı katı
çatı katı

Sonuç olarak, iyi bir sonuca ulaşmak çatı katı tasarımı Bu bir meydan okuma; Bir yandan, her bir alanı sınırlandırmak, biri ile diğeri arasındaki farkı belirtmekle ilgilidir; ama öte yandan, tüm alanlar aynı anda görüleceğinden, her biri arasında iyi tanımlanmış bir bağlantı da olmalıdır.

çatı katı dekorasyon fikirleri
çatı katı dekorasyon fikirleri

Bu tür konutlar 50’li yıllarda New York’ta ortaya çıktı; ekonomik kriz nedeniyle birçok fabrika kapandı ve terk edildi. Bir süre sonra, kiralar çok pahalı olduğu için öğrenciler ve sanatçılar onları evleri yaptı.

Şunlar da ilginizi çekebilir: Bir sonraki tadilatınıza ilham verecek küçük çatı katı dekoru –

Bir çatı katının özellikleri

modern çatı katı tasarımları
modern çatı katı tasarımları

Açık alanlar

Bu onun ana ve en çarpıcı özelliğidir. Boşluklar duvarlarla ayrılmamıştır, bunun yerine bölmeleri işaretleyen sütunlar veya alçak duvarlar görebilirsiniz. Tamamen ayrılmış tek oda banyodur.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Banyo Dekorasyon Modelleri

çatı katı fikirleri
çatı katı fikirleri

geniş pencereler

Çatı katları, ışık ve hava toptan geçişine izin veren büyük pencerelere sahiptir, en yaygın olanı, tüm duvarı kaplayan tek parça olmasıdır.

çatı katı
çatı katı

çift ​​yükseklik tavanlar

Yüksek tavanlar loftların karakteristik bir detayıdır, duvar eksikliğini gidererek ferahlık hissi katar ve buna ek olarak dikey olarak genişleme imkanı sağlar.

çatı katı fikirleri
çatı katı fikirleri

orta kat

Genellikle yatak odası ve/veya çalışma odası olarak düzenlenmiş, küçük bir merdivenle birbirine bağlanan ve zemin katın manzarasına sahip bir ara kat vardır.

çatı katı tasarımları

çatı katlarını dekore etmek için fikirler
çatı katlarını dekore etmek için fikirler

Başlangıçta, çatı katı tasarımları fabrika olarak şartlandırılmış binalar oldukları için endüstriyel stile eğilimliydiler; tuğla duvarların, dış boruların ve metal ve ahşap unsurların olağan olduğu yerler.

çatı katı tasarımları
çatı katı tasarımları

Zamanla bu tip konutlar, mekanlarının tasarımı ve dağılımı sayesinde ün kazandı ve trend oldu.

çatı katları için fikirler
çatı katları için fikirler

Bununla birlikte, iç mekanlarının dekorasyonu birçok değişikliğe uğramıştır, çünkü şu anda sadece endüstriyel tarza işaret etmekle kalmıyor, aynı zamanda olmuş ve olacak tüm dekorasyon tasarımlarına adapte oldu ve herhangi birinde göründüğü gibi olduğunu açıkça ortaya koydu. muhteşem. Aşağıdaki görüntüleri incelerken anlayacağınız gibi!

Modern

modern çatı katı tasarımları
modern çatı katı tasarımları

bu çatı katı tasarımı Modern, her şeyden çok, çevrede kontrast yaratmak için yenilikçi malzemelerin kullanımına ve aynı zamanda sınırların ve mükemmel estetiğin algılanmasına dayanmaktadır.

çatı katı nedir
çatı katı nedir

Temperli cam, doğal renkli ahşap ve kaldırım taşı kaplama, bu dekorasyon türünde en göze çarpan unsurlardır. Duvarlar, masalar ve raflar için dekoratif objeleri de unutmadan; doğal bitki veya çiçeklere ek olarak.

çatı katı tasarımları
çatı katı tasarımları

renklere gelince modern çatı katı dekorasyonu hafif bazlarla birleştirilmiş toprak tonları kullanılır, örneğin: beyaz, bej, inci.

minimalist

çatı katı
çatı katı

Bu çatı katı minimalistleri konut konusunda yüksek talep görüyorlar; her şeyden önce loft’lar küçük evler olduğu için, ancak ihtiyacınız olan her şey ile; ikincisi, minimalizm temiz ve bakımı kolay bir tarz olduğu için.

çatı katı sencillo
çatı katı sencillo

Minimalist tasarım, adından da anlaşılacağı gibi, minimuma atıfta bulunur ve işlevsellik sağlamayan her şeyi atar. Her ne kadar mekanı güzelleştirmek için ara sıra süs yerleştirmekten zarar gelmez.

Minimalist ortamlar sade ve zariftir. Temel olarak beyaz, gri veya akçaağaç gibi açık renkler kullanırlar.

Kırsal

modern çatı katı fikirleri
modern çatı katı fikirleri

bu rustik tarz dekorasyonda bir klasiktir, doğadan ve sadelikten ilham alır, sıcaklık ve dinginliği iletir. Ana bileşen ahşaptır ve tüm detaylarda mevcut olabilir.

çatı katı dekorasyonu

için bazı fikirler rustik dekore edilmiş çatı katları Bunlar: ahşap zeminler, ağaç gövdeleri, tavan kirişleri, hasır parçalar, bitkiler vb.

Şunlar da ilginizi çekebilir: Beyaz ve Ahşap Mutfaklar – [Size İlham Verecek 20 Fikir]

Sanayi

Bu yazıyı belirtmeden bitiremeyiz. çatı katı endüstriyel bu nereden iç dizayn birçokları için gerçek bir çözüm olmuştur.

çatı katlarını dekore etmek için fikirler
çatı katlarını dekore etmek için fikirler

Rustik zeminler, korkuluklar, merdivenler ve diğer metal unsurlarla birlikte konforlu bir tasarım elde edilir. Ahşap da bu dekorasyonun temel bir parçasıdır ve bitkiler, herhangi bir fabrikada eksik olan ev dokunuşunu yaratarak temel bir rol oynar.

modern çatı katı
modern çatı katı

Kuşkusuz loft’lar kalıcıdır ve zaman geçtikçe dekorasyonları yeni malzemelere ve iç tasarım yeniliklerine uyum sağlayacaktır; çünkü ifadenin dediği gibi, işte burada yenilen ya da öl!

Alanınızı Depolamanın Ötesine Taşıyacak 50 Tavan Arası Tasarım Fikri

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu