Cam mobilyalar: masalar ve daha fazlası

Cam eşyalar, özellikle büyük iç eşyalar söz konusu olduğunda her zaman dikkat çeker. Şeffaf cam mobilyalar görsel olarak hafif, sofistike ve her zaman sıradışıdır. İçeri ışık verir ve ferahlık hissi yaratır.

Camdan ne tür mobilyalar yapılır?

Cam mobilyalar arasında sehpalar en çok temsil edilenlerdir. Bu tür mobilyalar üzerindeki kompakt boyut ve düşük yük, tasarımcıların camın şekli ve özelliklerini özgürce denemelerine olanak tanır.

Yemek masaları, cam iç ürünler arasında daha az yaygın olarak temsil edilmemektedir. Kural olarak, sadece masa üstü içlerinde camdır. Bacaklar veya taban ahşap, metal veya kompozit olabilir.

Fotoğrafta: Üstü cam ve Porada Groove “iç içe geçmiş” ahşap ayakları olan bir masa.

Fotoğrafta: Midj Mambo-R ALL cam transformatör masası. Yalnızca bağlantı parçaları ve kılavuzlar metalden yapılmıştır.

Nadir durumlarda, yemek masaları armatürler haricinde tamamen süper güçlü camdan yapılabilir. Bu tür modeller Reflex & Angelo, Fiam, Tonin Casa fabrikalarından temin edilebilir.

Fotoğraf: Tonin casa Ghost table. Taban tek parça kavisli temperli cam levhadan yapılmıştır.

İş, bilgisayar ve hatta bilardo masaları da tamamen cam olabilir.

Fotoğrafta: Fiam fabrikasından bordür taşlı bir cam çalışma masası.

Kahve veya yemek masalarından biraz daha az popüler olan bir kategori, temperli cam servis masalarıdır.

Fotoğraf: Reflex & Angelo’nun tekerlekli servis masaları. Sol – Poirot, sağ – Velox.

Cam mobilyalar sadece masa değildir

İtalyan fabrikalarının kataloglarına bakıldığında, camdan yapılmış birçok ilginç ve sıradışı iç eşya bulabilirsiniz. Rahatlık ve ergonomi açısından, bazen daha geleneksel malzemelerden yapılmış mobilyalardan daha düşüktürler, ancak bu, muhteşem bir görünümle tamamen telafi edilir.

Fotoğraf: Tasarımcı Cini Boeri tarafından Fiam fabrikası ile işbirliği içinde yaratılan cam sandalye Ghost_1987. Sandalye işlevseldir ve oturan bir kişinin ağırlığını taşıyabilir.

Solda: Reflex & Angelo 6000 mini bar Sağda: Reflex & Angelo Onis Bar tezgahlı minibar.

Fotoğraf: Calligaris cam raflar. Sol – Adım, sağ – Plana.

Cam mobilyalar: bakımın incelikleri

Cam mobilyalar sadece görünüşte kırılgandır. 15 mm kalınlığa sahip temperli cam, 100 kg’a kadar yüke dayanabilir. Cam bir sandalyeye korkmadan oturabilir ve 20 kilograma kadar olan nesneleri cam bir masanın üzerine koyabilirsiniz.

Cam mobilyaları kırmak kolay değildir. Bu gerçekleşirse, yaralanma riski en aza indirilir. Kırıldığında, temperli cam keskin olmayan parçalara ayrılır.

Tüm cam mobilyaların tek dezavantajı, dikkatli bakım ihtiyacıdır. Camın kusursuz bir parlaklık ile memnun kalması için, sürekli olarak ovalanmalı ve dokunma izleri kaldırılmalıdır. Bununla birlikte, modern temizlik ürünleri bununla birkaç dakika içinde başa çıkmanıza izin verir.

BeyazYastık Galerisi’nde camdan iç mekanlar

Cam masa veya raf ünitesi mi arıyorsunuz? Yoksa alışılmadık renkli bir cam iç aksesuar mı arıyorsunuz? BeyazYastık Galeri salonunun uzmanları, İtalyan fabrikalarının kataloglarına göre sizin için istediğiniz tarzda iç mekan ürünlerini seçecekler.

Soru sormak ister misin? Bizi e-posta gönderin!

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu