Çalışmadan ve mobilyayı değiştirmeden bir oturma odası nasıl yenilenir

Herhangi bir çalışmaya veya tadilata ihtiyaç duymadan ve elbette yeni mobilya almaya gerek kalmadan bir oturma odasını (veya başka bir odayı) tamamen yenileyebilirsiniz.

Bu görevle her hafta, tamamen değişmek isteyen, ancak inşaatla uğraşmak için zamanı veya isteği olmayan, ancak salonlarına girip bir başkası gibi görünmesini sağlamak isteyen müşterilerimden birinin odasında karşılaşıyorum; yeni bir oda.

Siz de aynı şeyi arıyorsanız, beni takip edin, ne göreceğiz? Reform yapmadan veya herhangi bir mobilya satın almadan oturma odanızı tamamen yenilemek için 4 çözüm. Başlayalım:

Yenilemek istediğiniz her şeyi boyayın

Oturma odasını boyamadan önce ve sonra çalışmadan yenileyin

Boya, herhangi bir alanı veya mobilya parçasını yenilemek için en ekonomik ve etkili kaynaktır. Oturma odanızda köklü bir değişiklik istiyorsanız, boyayın.

Dikkatinizi çeken bambaşka bir duvar rengi için duvarlarınızın rengini değiştirin. Basitçe bununla, içindeki her şeyin, mobilyaların, dekoratif objelerin vb. Yeni bir arka planda görüldüğünde yeni bir görünüme sahip olacağı yeni bir “kabuk” yaratmış olacaksınız.

Fakat duvarlarda yalnız kalma. Salon duvarlarındaki boyayı değiştirmek ona yeni ve yenilenmiş bir görünüm veriyorsa, aynı zamanda mobilyalarda da yapıyor.

Eski mobilyaları boyayın ve rengini değiştirin mobilyayı diğerine benzeyecek. Özellikle eski, yıpranmış ahşap mobilyalarınız varsa. Değişim o kadar etkili ve güçlü ki, mobilyalarınız yenilenmiş gibi görünmeyecek, aksine diğerine benzeyecek. Ve sadece boya ile.

Y daha ileri gitmek istiyorsanız kapıları boyayın. Çoğu eski evin eski, yıpranmış ahşap kapıları vardır. Onları beyaza boyamak, her şeye uygun olduğu ve alanı daha aydınlık ve ferah kıldığı için genellikle hemen hemen herkes için işe yarayan bir çözümdür.

Ve, bu görev nispeten basit olsa da, profesyonel ve hızlı bir sonuç istiyorsanız, rekor sürede size mükemmel bitirişler bırakacak profesyonel bir ressamın yardımını almak en iyisidir.

Leroy Merlin’in taahhüdü ile Hogami boyama hizmeti gibi çevrimiçi hizmetleri kullanarak, ne boyamak istediğinizi, yaşadığınız alanı ve diğer ayarları belirterek bazı bilgileri doldurup seçtikleri bölgenizde bir profesyonel bulabilirsiniz. ressam, davanız için mükemmel bir profesyonel. Hatta onunla sohbet edebilir ve soruları cevaplayabilir veya çalışmanın ayrıntılarını netleştirebilirsiniz!

Duvarlarınız, mobilyalarınız ve gerekirse kapılarınızın rengini değiştirip yenilediğinizde oturma odanız tamamen yeni bir mekan olacaktır.

Ama hala var Çalışmaya gerek kalmadan onu daha da yenilemek için diğer ipuçları.

Zeminlerinizi kilimlerle süsleyin ve gizleyin

Oturma odasını çalışmadan yenileyin, yerleri süsleyin

Bir müşterinin herhangi bir çalışma yapmadan oturma odasını yenilemek istediği dekoratif projelerde karşılaştığım en yaygın sorunlardan biri zemindir.

Genel olarak, zemin iyi durumda olsa bile çok eskidir ve müşteri onu görmekten o kadar bıkmıştır ki bir mani bile kapmıştır. Ne demek istediğimi anlıyorsun, değil mi?

Bir oldukça etkili, ekonomik ve hızlı çözüm çalışma veya reforma gerek kalmadan zeminlerinizi değiştirmek veya gizlemek için onlara kilim giydirmek.

Oturma odanızda kanepe alanı ve yemek alanı varsa, her alana uygun bir kilim koymak sadece her alanın dekorasyonunu güzelleştirmek ve mekanları sınırlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda zeminlerinizi neredeyse tamamen gizleyecektir.

Artık sevmediğiniz bir zemini gizlemek için halı kullanmanın avantajı, çok az mali çaba ile zaman zaman değiştirebilmenizdir.

Ve hiçbir sınırınız, renk veya herhangi bir şeyiniz yok. Sanki fosforit mor bir halı koymak istiyorsunuz!

Gerçekten, zeminlerinizi kilimlerle süsleyin ve artık göremediğiniz o zeminin nasıl kaybolduğunu göreceksiniz. Hoşunuza giden yeni ve güzel bir halıyı artık göremediğiniz zemini kaplamak son derece etkilidir.

Az önce gördüğümüz bu iki noktadan sonra, iş yapmaya gerek kalmadan yenilenen duvar, mobilya, marangozluk ve zeminlerimiz var. Ancak odanın tadilatında daha da ileri gidebiliriz. Daha fazla:

Tüm odanın kumaşını döşeyin, yeniden döşeyin ve değiştirin

Oturma odanızı çalışmadan yenileyin: Tekstili değiştirin

Oturma odanızda bir dakikanızı ayırın ve ona dikkatlice bakın.

Şimdi üzerinde gördüğünüz tekstili sayın. Küçük bir örnek uygulayalım:

Oturma odasında duruyorum ve gördüğüm tekstilleri sayıyorum: Kanepe, Perdeler, Minderler, Koltuklar, Sandalyeler. Onlara da sahipsin, değil mi?

Şimdi bu tekstilleri değiştirerek elde edebileceğiniz muazzam değişikliği hayal edin.

Cömert boyuttaki bir kanepeyi döşemenin veya yeniden döşemenin yenisini satın almaktan daha pahalı olduğu doğrudur, bu yüzden bu durumda, üzerine güzel bir örtü koymanızı tavsiye ederim. Değişim muhteşem.

Size küçüklüğümden beri bu anlamda beni etkileyen küçük bir anekdot anlatayım.

Küçükken okula gittiğimde, eve yemek yemeye geldiğimde sabahlar vardı ve çocukken gözümde neredeyse yeni bir oda buldum.

Ve bunun nedeni, annemin, çok az mali kaynağı olan, çok nadiren, gerekli ve maddi olarak mümkün olduğunu düşündüğünde, büyük kanepe ve sahip olduğumuz iki eşleşen koltuk için yeni örtüler satın almasıydı.

Ve oturma odasına girdiğimde, sadece yeni örtüler takarak, oturma odasının aldığı köklü değişikliğe hayret ettim. Muhteşemdi.

Ve başka hiçbir şey yapmadı. Yani bu durumda annem duvarları, mobilyaları boyamadı ya da yeni kilimler koymadı. Yeni örtüler aldım ve tamamen farklı bir görünüme ve hisse sahip bir salonumuz vardı.

Şimdi de perdeleri, minder kılıflarını değiştirdiğinizi ve sandalyelere yeni bir örtü veya döşeme koyduğunuzu hayal edin. Onu tanımayacaksın bile.

Üst düzey tekstil dekorasyon şirketi Gastón y Daniela’nın mağaza müdürü Luis Alfonso López şöyle diyor: “Döşemeli mobilyaların, tıpkı elbisesini değiştiren gibi, cildini değiştirme imkanı vardır.“. Bir azizden daha fazla sebep. Bu avantajı kaçırmayın ve yapabileceğiniz tüm tekstil ürünlerini yenileyin.

Ve yine de herhangi bir çalışma veya reform yapmadan veya mobilya değiştirmeden oturma odasını yenilemeye devam edebiliriz.

Dekoru bitir

Oturma odanızı çalışmadan yenileyin: Dekorasyonu güncelleyin

Şimdi en büyük şeyi yaptınız: Duvarları, mobilyaları boyamak ve kumaşları eklemek ve değiştirmek. Bunu rekor sürede ve minimum bir bütçe ile yaptınız. Ve yeni bir salonunuz var. Yepyeni.

Senin için kalan tek şey hepsini almak küçük dekoratif detaylar tavan, masa ve zemin lambaları olarak; tv dolabının süsleri ve kitapları ile yemek masasının en önemli parçası, diğer küçük detaylar ve onları oturma odanızın yeni tarzına yeni akorlar için değiştirin.

Ayrıca bu en komik kısım. Dekoratif “ıvır zıvırlar” almak için alışverişe çıktığınız kısım burasıdır.

Sevdiğiniz ve her köşeye koyabileceğiniz o küçük detaylar. Çok beğendiğiniz o dekoratif çarşafı seçin ve şimdi yeni oturma odanıza, içine saksılarınızı koyabileceğiniz o güzel hasır sepete, köşeyi süslemek için el yapımı merdivenlere veya nane yeşili o harika lambaya uyuyor. Instagram’da gördüğünüzde sevdiğiniz ekran.

Bu değişikliklerin keyfini çıkarın ve odayı yenilemeyi bitirin.

Gördüğün gibi, Çalışma veya tadilata ihtiyaç duymadan ve bir mobilya parçasını bile değiştirmeden oturma odanızı tamamen dönüştürebilirsiniz..

Doğal olarak, burada sunduğum tüm tavsiyeleri kendi zevkinize ve kaynaklarınıza göre kendi koşullarınıza göre uyarlayarak salonunuza göre uygulamalısınız. Bu yüzden sizi davet ediyorum, herhangi bir sorunuz varsa, size cevap vermekten mutluluk duyacağım bir yorum bırakın.

Modern bir Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ve bu makalenin bir arkadaşınıza veya aile üyesine yardımcı olabileceğini düşünüyorsanız, paylaşın. Teşekkürler!

Çalışmadan ve mobilyayı değiştirmeden bir oturma odası nasıl yenilenir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu