Çakralar ve Renklerin Anlamı 2024

Hiç duydun mu enerji merkezleri vücudumuzda çakralar, kontrol edebilirseniz benzersiz bir ruhsal erişim elde edeceğiniz çakralardır. Burada bile renklerin bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz?

Buradan ayrılma, sonra sana göstereceğim bilmek istediğin her şey çakraların renkleri ile ilgili.

Çakralar ve Renklerin Anlamı

Çakralar ve renkler

“Çakra” kelimesinin anlamı vardır. Sanskritçe tekerlek veya disk ve belirtmek için kullanılır güç tekerlekleri insan vücudunda. Her çakra farklı bir sinir merkeziyle bağlantılıdır. bir etkisi var genel refahımızda.

Çakralar vücudumuzun en önemli enerji merkezleridir. Hayati enerji kaynağı ve bu enerji kaynaklarından bazıları değiştirilirse, kişide zihinsel ve fiziksel bir dengesizliğe neden olur ve bu da günlük yaşamı için felaket olur.

Çakraların mükemmel uyumu bu çok önemli bir şey Terapötik bilime göre, bireyin sağlığı için bu enerjileri geri yükleyen kahin insanlar olduğu noktaya kadar.

Bu şekilde ifade edersek, her bir çakrayı diğerinden ayırt etmek çok önemlidir ve işte burada renkler devreye girer. Bu enerji merkezlerinin her biri, bir renkle temsil edilir, bu tekerleği daha iyi tanımlamak için bir anlamla.

Buna karşılık, seçilen ton, çakranın aktivasyonu ve akıcılığı sürecinde yardımcı olacak bir etkiye sahip olacaktır.

Daha sonra size çakralar ve renkleri hakkında bilgi vereceğim.

Çakra renkleri ve anlamları

Gerçek şu ki, her çakranın tanımı, onu tanımlayan düşünce okuluna göre farklılık gösterir, ancak çakraların adları konusunda neredeyse tek taraflı bir anlaşma vardır.

Şimdi size 7 çakranın renklerini, isimlerini ve neyi temsil ettiklerini anlatacağım.

Kök çakra (kırmızı renk)

İlk çakra olduğu söylenir topraklanmış ve ondan enerji almamızı sağlar, güvenimizi ve yaşam enerjisinin bu merkez ile elde edildiği hayatta kalma içgüdüsünü temsil eder.

Özgüvenimizin bozulduğu an buna eklem rahatsızlıkları, hazımsızlık veya metabolizma sorunları da eşlik eder. Kırmızı yoğun, cinsel ve aktif bir renk olduğu iyi bilinir, uyarıcı bir etkiye sahip.

Bu rengi kullanmak bize hayatı yaşama güveni ve kendimize güven verir. ihtiyacımız olan canlılığı verir ve güç, ama her şeyden önce bu çakrayı harekete geçirir.

Sakral çakra (turuncu renk)

İkinci çakra, önden arkaya doğru sıralanmış enerji girdaplarına sahiptir. yaşam sevincini temsil eder ve yaratıcılığımız.

İnsanın üreme içgüdüsüyle bir yaşam oluşturduğu doğallığıyla bu enerji merkezi, sahip olduğumuz hayal gücüne göre bize hayat verecek. Hayatın akışını, kadın ve erkek arasındaki dengeyi seven bir çakradır.

İç barış bize yeni şeyler yaratma konusunda ilham ve karar vermede netlik getirir, bu çakra ile ilgili problemler varsa, cinsel organlarda problemler, böbrek problemleri, kabızlık ve cinsel dürtü bozuklukları.

Solar Pleksus Çakra (sarı renk)

Bu çakrada, beyninkine benzer bir sinir ağına sahip ikinci karın beyni bulunur ve zıt duygulardan oluşan. Acı ve sevinç, çaresizlik ve güç, merak ve donukluk onu oluşturan hallerdendir.

Bu enerji merkezi, planların ve hedeflerin uygulanması. Eğer özgürce akabilirse, cesaretimizi, yaşamlarımız üzerindeki gücü elimize alabiliriz. Ama aksi takdirde sindirim, karaciğer ve safra sorunları gibi olumsuz durumlara yakalanırdık.

Sarı, doğası gereği neşeli ve parlak bir renktir, bize ihtiyacımız olan enerji almak kendi hayatlarımız üzerindeki güç, ve istediğimiz sınırları ayarlayın.

Kalp çakrası (yeşil renk)

Dördüncü çakra, koşulsuz sevgi, şefkat, empati ve kendimiz için sevgi bu merkeze hükmeden duygulardır.

Çakralarda, insanlık birinci öncelik ama her şey pahasına değil, çünkü başkalarıyla ilgilenmek için kendinize dikkat etmelisiniz. Bu nedenle, barış ve sevgi duygularının diğerlerininkilerle mükemmel bir uyum içinde olması gerekir. özgüven.

Bu çakranın tıkanması durumunda, soğuk hissi veya kendi dışındaki diğer insanlar için aşırı fedakarlık gibi rahatsızlıklara yansıyacaktır. Yeşil uyum etkisine sahiptir Sağlıklı bir alma ve verme dengesi için gerekli olan, aynı zamanda rahatlatır ve sakinleştirir.

Sevgi vermek önemlidir ama sevgiyi almak da çok önemlidir.

Boğaz çakrası (mavi renk)

Bu, iletişimin ve başkalarıyla iyi ilişkilerin çakrasıdır, aynı zamanda samimiyetle ilgili çünkü konuştuğumuz her şey onunla ilgili.

Engeli inatçılık, yarı gerçekler ve yalanlarla bağlantılı. ilişkilerimizi sürdürmeliyiz barış ve samimiyetle, böylece kendimizle iyi anlaşabiliriz.

Bu çakra tıkanırsa soğuk algınlığı gibi sık görülen hastalıkların yanında tiroid, gırtlak ve boyunda rahatsızlıklar buluruz. Konuşma bozuklukları gibi diğer durumlar da bu çakra ile ilgilidir.

Turkuaz mavisi, bir renk şeffaflığı davet ediyor ve iyi iletişim, bu çakranın iyi akışına yardımcı olabilir.

Üçüncü göz çakrası (çivit rengi)

Bu, çakranın bilgi, bilgelik ve iyi akıl yürütme, rüyalar dünyası üçüncü gözle yakından bağlantılıdır ve ondan beslenirler.

Bu, açılması en zor çakra olarak kabul edilebilir, çünkü başkalarının bize yükleyebileceği zorunlu inançlar tarafından kolayca bloke edilir ve ancak kendimizi bularak akabilir. kendi gerçeğimiz ve inançlarımızı savunma cesareti.

Genelde bu enerji merkezinin tıkanmasıyla ilgili rahatsızlıklar, genellikle baş ağrıları ve beş duyumuzdaki sorunlar. çivit rengi size yardımcı olacak manevi bir tondur iç mekanınızla bağlantı kurun ve algısal yönünüzü harekete geçirmek için.

Taç çakra (saf beyaz renk)

Çakra, ilahi olduğunu düşündüğümüz her şeyle ilgilidir, bu maneviyatın en yüksek noktası, din ve aydınlanma.

Her şeyle ve herkesle olan bağın temsilidir, iletişimi, yaratıcılığı, kararlılık ve kararlılık gücünü etkiler. derin barışa ulaşmak.

Engellenirse, eksiklikler depresyon ve zayıf bir bağışıklık sistemi olacaktır, ayrıca sürekli psikoz düzlemleri sunabilir.

Çakraların rengi, gökkuşağının renklerine benzer bir düzene sahiptir, ayrıca her birinden benzersiz bir titreşim ve dizi yayar.

Tabii ki, bu dayanmaktadır Hindu kültürü bilgisi Muhtemelen başka bir yere baksaydınız, farklı yorum kriterlerine bırakıldığı için farklı bilgiler bulursunuz.

Öte yandan, onların bir belirli pozisyon pozisyonlarını aşağıda açıklayacağım omurgamız boyunca.

Çakraların yeri

  • Kök çakra: Kuyruk sokumu seviyesindedir ve aşağı doğru yönlendirilir.
  • Sakral çakra: Göbeğin altında bulunur.
  • Solar Pleksus Çakra: Göbeğin üzerindedir.
  • Yeşil Kalp Çakrası: Kalbin hizasında göğsün ortasında bulunur ve ileri geri açıktır.
  • Boğaz Çakrası: Gırtlak seviyesinde oturur ve ileri geri hareket eder.
  • Üçüncü Göz Çakrası: Kaşlarımızın arasında bulunur.
  • Taç Çakra: Başın en üst noktasındadır ve tepesi açıktır.

Bu tamamen çakralar ve renkleri ile ilgiliydi.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu