Bu köşe okuma köşesi

Günlük hayatın gerçeklerinden ve stresinden biraz da olsa kaçmak ve kafa dinlemek için evin en sevdiğiniz köşesine kıvrılıp, kitap ya da dergi okuyarak dinlenmeyi tercih edenlerdenseniz bu yazı sizin için:) Bir Okuma köşesi (reading nook) yaratmak için evinizde en sevdiğiniz alanda yeterli ışık ve rahat bir oturma düzeni yeterli.

Okuma köşesi nasıl yapılır

Öncelikle evinizde sizi en çok dinlendiren, size en çok ilham veren yeri seçin: Cam kenarı, balkonunuz ya da salonun bir köşesi..Sizi hem iyi hissettirecek hem de konsantre olup kafa dinleyebileceğiniz bir köşe belirleyin.

Okuma köşesi etkinlikleri

Dekorasyon stilinize ve hayat tarzınıza uygun, rahat bir tekli koltuk, uzanma koltuğu, kanepe veya yer yastıklarından bir oturma düzeni oluşturun. En güzeli eğer mümkünse bir window seat yaratın. Doğal ışık alan bir köşe seçmeye çalışın.

Okuma köşesi fotoğrafları

Gece için ayaklı bir yer lambası ya da masa lambası seçin. Rahat yastıklar, yan sehpa, ince bir örtü, birkaç çiçek, dergilik ve sevdiğiniz fotoğraflarla okuma köşesinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Okuma köşesinin kullanımı

çocukları okumaya motive etmek için çeşitli etkinliklerin kullanıldığı anlamlı öğrenme yoluyla çocukların dil geliştirmelerini sağlar. Bölge 5-Ekvador’un ilk ve ilk temel eğitimi olan 102 öğretmen üzerinde yapılan araştırmada, bu öğrenme ortamında çeşitli stratejiler uygulamadıkları, sadece hikaye anlatımı yaptıkları, bunun gibi çeşitli etkinlikler olduğu zaman yaptıkları kanıtlanmıştır. olarak: çocukları okumaya ve yaratıcılığa ilgi duymaya motive edecek okuyucu değişimi, sponsorluklar, zanaatkar metinlerinin detaylandırılması projeleri. Öğretmenlerin de sınıf kütüphanesinin kullanımını planlamaları, öğrenci gruplarıyla gerçekleştirebilecekleri etkinliklerin her birinin kısmi çalışmalarının kanıtlanacağı bir güzergah oluşturmaları gerekir.

Kitap okuma köşesi için koltuk

Okuma köşesini kullanmak, çocukları okumaya motive eden çeşitli etkinlikler kullanarak çocukların anlamlı öğrenme yoluyla dil geliştirmelerine olanak tanır. Bölge 5 – Ekvador’daki 102 ilk ve ilköğretim öğretmeni üzerinde yapılan araştırma, bu öğrenme ortamında çeşitli stratejiler uygulamadıklarını, yalnızca hikaye anlatımı gerçekleştirdiklerini, yapılabilecek çeşitli etkinlikler olduğunda gerçekleştirdiklerini göstermiştir: okuyucu değişimi, sponsorluk , çocukları okumaya ve yaratıcılığa ilgi duymaya motive eden zanaat projeleri. Öğretmenlerin ayrıca sınıf kütüphanesinin kullanımını planlamaları, öğrenci gruplarıyla gerçekleştirebilecekleri etkinliklerin her birinin bir kısmı ile çalışmanın kanıtlanacağı bir seyahat programı hazırlamaları gerekir.

Bu köşe okuma köşesi konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu