Boya yaparken paradan tasarruf etmenin 8 yolu

Evinizi veya işinizi boyamak maliyetli bir aktivite olabilir. İyi haber şu ki, paradan tasarruf ettiğinizden ve bütçenizi koruduğunuzdan emin olmanın birçok yolu var. Pek çok ipucu var, ancak boya yaparken ihtiyacınız olandan fazlasını harcamadığınızdan emin olmak için 8 yola odaklandık.

Boya yaparken paradan tasarruf etmenin 8 yolu

Boya projelerinde nasıl tasarruf edileceği aşağıda açıklanmıştır

1. Planla

Hayattaki her şey gibi, harekete geçmeden önce bir planınızın olması her zaman iyidir. Bu özel boya projesiyle tam olarak ne elde etmek istediğinizi bilene kadar tek bir şey satın almayın. Dürtüsel satın alımlardan kaçının! Tam olarak hangi alanları boyamak istediğinizi belirleyin ve ona yapıştırın. Her şeyi bir kerede boyamanıza gerek yok.

2. Pazarlık

Artık bir planınız olduğuna göre, satın almanız gereken boya hakkında çok şey bulmak için zaman ayırın. Bu, bulabileceğiniz en ucuz boyayı almak anlamına gelmez çünkü bu, sorunlara neden olabileceğinden uzun vadede size daha pahalıya mal olabilir. Bu, boyanızı en iyi fiyata almak için yeterince sabırlı olmanız anlamına gelir. Bu, bir satış beklemek, size yardımcı olan satış asistanıyla pazarlık yapmak veya litre başına maliyetinizin daha az olması için toplu olarak satın almak anlamına gelebilir.

3. Hesapla

Boya projeniz için ne kadar ihtiyacınız olacağını doğru hesapladığınızdan emin olun. Kesinlikle çok fazla boya satın almak (ve fazla harcamak) istemezsiniz!

4. Kendin Yap

Profesyonel boyacılar pahalı gelebilir. Boya işini kendiniz yaparsanız çok daha mantıklı olabilir (eğer her şeyi mahvetmeyeceğinizi biliyorsanız, sonuçta bu size daha pahalıya mal olabilir). Profesyonelleri aramak yerine, boya işini kendiniz yapabilmeniz için neden arkadaşlarınızı size yardım etmeye çağırmıyorsunuz? Bu şekilde, boyama işi daha hızlı yapılacak ve birlikte kaliteli zaman geçireceksiniz.

5. Renk örnekleri ve testler

Bir renk boyahanede harika görünebilir, ancak onu evde duvarlarınıza koyduğunuzda tamamen farklı bir görünüme ve hislere sahip olabilir. Hikayenin ahlakı, asla boyayı düşünmeden satın almamaktır. Boyamak istediğiniz alanlarda test etmek için eve götürebileceğiniz renk örnekleri ve numuneler almak her zaman en iyisidir. Bunları bir süre duvarınızda bırakın ki üzerinde düşünebilesiniz.

6. Her alanı boyamayın

Tasarruf etmenin bir yolu daha az boya kullanmaktır. Bunu, evinizdeki tüm duvarları boyamayarak yapabilirsiniz, ancak önce yapılacak birkaç oda seçin veya vurgu duvarı olabilecek bir odada bir duvar yapmaya odaklanın. Ayrıca, çok fazla boya kullanmadan duvarlarınızı kaldırabilecek boya şablonlarından da yararlanabilirsiniz.

7. Doğru boya malzemeleri

En ucuz malzeme, ekipman ve boyayı satın alarak tasarruf ettiğinizi düşünüyor olsanız da, öyle değilsiniz! Bunun yerine, boya işiniz için kaliteli malzemelere yatırım yapın ve hiçbir şeyi gözden kaçırmayın. Mükemmel bir boya fırçası ve en iyi boya, dünyayı fark yaratacaktır.

8. Tek renk

Boyama sırasında para biriktirmenin basit bir yolu, birden çok renk yerine tek renk kullanmaktır. Bu şekilde, büyük olasılıkla indirimli olacak şekilde toplu olarak satın alabilirsiniz. Sadece tüm evinizde çalışan nötr bir renk seçtiğinizden emin olun.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu