Boş alanlarda güzel köşeler nasıl dekore edilir

Geniş evi dekorasyon etmek

oturma odası kapıları
Bir odanın estetiğini dönüştürmeyi başaran köşeler vardır. Kompozisyona son dekoratif vurguyu koyan ayrıntılar. Mekana renk, hacim ve perspektif kazandırmak için yaratıcılık nasıl geliştirilir?  Geniş evi dekorasyon etmek. İçinde BeyazYastik.Com Ayrıntılarla evinizin görünümünü güncellemek için size bazı fikirler veriyoruz.

1. Bir sandalyede çiçek sepeti: çok doğal bir dokunuş

hasır sepette çiçekler
Çiçekler tazeliğini ev dekorasyonuna getirir. Evde sonsuz bir baharın özünü sağlarlar. Bir buket ile birden fazla farklı kompozisyon oluşturabilirsiniz. Bir masayı bir vazo gülle dekore etme geleneksel fikrinin ötesine nasıl geçilir? A’nın oluşturduğu küme hasır sepet, çeşitli çiçekler ve yeşil dalların eşlik ettiği ahşap bir sandalyede daha da öne çıkıyor.

2. Bir dinlenme köşesi yaratın: sakinlik için bir alan

çiçekli koltuk ve masa
Ev, belirli bir işlevi yerine getiren odalardan oluşan bir sağlıklı yaşam alanıdır. Yine de, tüm evlerin sakin hissetmek için özel olarak tasarlanmış bir köşesi yoktur. Stresin önlenmesini pekiştiren bir dekorasyon trendi, kendini tanıma ve kapsamlı refah. Evin çerçevesine entegre edilmiş, yakınlığıyla öne çıkan küçük bir evrendir.

Bu şekilde, günün endişelerinden uzaklaşmanız gerekiyorsa, kendinizi her zaman bu rahatlatıcı evrene kaptırabilirsiniz. Bu sayede boş bir alan, sade mobilyalardan oluşan bir dinginlik köşesine dönüştürülebilir.

3. Yerde duran bir ayna

yere yaslanan ayna
Ayna, odanın bir köşesine derinlik katarak yeri değiştirebilen parçadır. Bu sayede mekanda bulunan diğer dekoratif detayları gözlemlemek mümkündür. Geniş odaları ve ayrıca salon gibi mini alanları yenileyen bir fikir.

Bir alan sadece birkaç metrekare olduğunda, bazı seçenekleri göz ardı etmek önemlidir. Ama bir ayna her duruma uyum sağlar: Genişlik verir, estetik ve parlaklık. Doğrudan yere oturan bir tasarım, bütüne belirgin bir doğaçlama dokunuşu katıyor.

4. Derinliği az olan bir mobilya parçası

koridordaki alçak masa
Alçak bir dolap ile boş bir köşeyi de dekore edebilirsiniz. Bu durumda, seçilen tasarımın çok az arka plana sahip olması önerilir. Ama bir getirebilir depolama alanı veya bazı süslemeler yerleştirmek için bir destek yüzeyi.

Köşe oluşturan iki duvar arasında yer alan çerçeveye mükemmel uyum sağlayan köşe tasarımları bulunmaktadır. Koridor veya hol dekorasyonuna dinamizm katan mobilyalar. Herhangi bir elemanın yokluğunun aşırı düz bir dekorasyona yol açabileceği mekanlar.

5. Pervazlı bir duvardaki bir kapıyı taklit edin

Bazen boş bir köşeye daha fazla aksesuar, mobilya ve aksesuar eklemeniz gerekmez. Belki de potansiyelini analiz etmek için yere farklı bir bakış açısıyla bakmanız yeterlidir. Şu anda başarılı olan bir dekorasyon önerisi, kapı güzel pervazlarla bütünleşmiş bir duvardaki bir odanın görüntüsü. Bu sayede kapı kapatıldığında duvarın bir elemanı daha varmış gibi görünür.

6. Bir pencereyi simüle eden ayna: kareli bir tasarım

panelli ayna
Pencereler bir binada çok değerlidir çünkü içeriye doğal ışık getirirler. Öte yandan, çevre ile bir bağlantı oluştururlar. Ancak tüm odalarda mükemmel aydınlatma koşulları yoktur. Bu durumda, bir pencerenin estetiğini bir pencereden görsel olarak yeniden yaratmak mümkündür. Ayna bu resimdeki örnekte görebileceğiniz gibi odak noktası haline gelir.

Boş alanlarda güzel köşeler nasıl dekore edilir? beyazyastik.com’da size ilham verecek bu basit fikirler seçkisini paylaşıyoruz.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu