Boho şık bir tarz için mükemmel halılar

Boho şık bir tarz için mükemmel halılar

Boho şık bir tarz için mükemmel halılar Bohem ile zarif ve renkli bir dekorasyon fikrini harmanlayan, ancak savurganlıktan uzak bir tarz. Doğaya, dünyayı oluşturan kültürlere ve günlük şeylerin basitliğine dayanır.

Evimizi dekore ederken uyulması gereken hiçbir kural yoktur, sadece olabilecek lezzetlerin ilhamı vardır etnik, minimalist veya retro.

Evinize nasıl bohem bir şıklık katacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Bohem tarzın verdiği o sıcak ve neşeli dokunuşu vermek söz konusu olduğunda, işlem görmemiş, yani olabilecek en doğal lifleri ve ahşabı seçmelisiniz. Bir diğer önemli detay ise odaya Fas havası kazandırmak için genellikle pirinç veya bakırdan yapılan aydınlatma lambaları dışında metal objeler koymaktan kaçınmaya çalışmaktır.

Bohem tarzı halılar, bu tarzın kahramanları oldukları için bu tür dekorasyonun temel bir parçasıdır. Üst üste bindirilebilirler ve turuncu, yeşil, kırmızı veya mavi gibi parlak renkler, etnik veya geometrik desenlerin yanı sıra her zaman seçilmelidir.

Klasik su efektli halı Diamond 264
Klasik su efektli halı Diamond modeli

Boho şık stilinin dengesi

Bu stili evimize koyarken bir denge tutturmak ve aşırılıklardan kaçınmak çok önemli yani bohem mobilyalar her zaman minimalist gibi diğer stiller ile karıştırılmalı, her zaman odaya o dinginlik dokunuşunu vermeye çalışmalı. aşırılıklar. Başka bir deyişle, oda mümkün olduğunca ihtiyatlı olması gereken kanepenin yanı sıra nötr bir renge boyanmalıdır.

Öneri/Tavsiye: Ferah bir ev dekoru için 7 tavsiye

İyi bir kitap ve kahvenin tadını çıkardığımız samimi anlara eğlenceli ve rahatlatıcı bir görünüm sağlayan bir diğer temel parça ise tavandan sarkan koltuklardır.

Sentetik polipropilen elyaflı mekanik bir dokuma tezgahında yapılmış Berberi tarzı tasarıma sahip Shaggy tarzı halı.
Sentetik polipropilen elyaflı mekanik bir dokuma tezgahında yapılmış Berberi tarzı tasarıma sahip Shaggy tarzı halı.

Boho şıklığı: doğanın tarzı

Dekoratif bitkiler veya çiçekler eklerken boho şık stili elde etmek için kişisel bir dokunuş eklenmelidir. Seramik, kil veya işlenmemiş ahşaptan yapılması gereken ve eğlenceli bir ortam yaratmak için farklı yüksekliklere yerleştirilmesi gereken tavan saksılarını asmak için pek çok uzman makrome ipleri örmeyi tercih ediyor.

Ayrıca farklı ülkelerde yapılması gereken ve genellikle gezilerden geri getirilen hatıralardan oluşan el işi dekoratif parçalar da çok önemli.

Mükemmel kalite/fiyat oranına sahip modern frise tüylü kilim
Mükemmel kalite/fiyat oranına sahip modern frise tüylü halı

Terasta da bohem şıklık

Boho şıklığı teras gibi mekanlarda da mevcut olabilir. Tabii ki, rahatlık ödüllendirildiği için parlak renkli halı ve minderler eksik olmamalıdır.

İç ve dış mekanlara uygun ince kilim. - Boğa 82
İç ve dış mekanlara uygun ince halı

Doğa, duvarda veya tavanda, yerde saksılarda veya küçük masalarda asılı bitkiler şeklinde dekorasyonun bir parçası olmalıdır. Duvara birkaç fener asarak ve halının üzerine rahatça oturması için büyük minderler koyarak ve her zaman alçak koltuklar ekleyerek Fas veya doğu dokunuşu vermek de ilginç.

Evinizi bu bohem tarzla dekore etmeye cesaretin var mı? Unutmayın ki kilim seçimi konusunda tavsiyeye ihtiyacınız varsa, hem sohbetimizde, hem de e-posta ile emrinizdeyiz 🙂

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu