Bit Pazarı Stilini Benimsemek İçin İpuçlarımız

Bu, son yıllardaki en büyük dekor trendlerinden biridir. Bit pazarı tarzı, antika mobilya ve ileri dönüşümün akıllıca bir karışımıdır. Antika mobilyalara ikinci bir hayat verin, iç mekanınızı aile yadigarlarıyla dekore edin, ürünleri bulun ve bunları çevrimiçi veya mağazalardan satın alınan nesnelerle ilişkilendirin …

Bu bit pazarı tarzı! İç mekanınızı sıcak ve türünün benzersiz kılacak mutlu bir karışıklık. Beğendiğiniz bir trendse, ancak evde nasıl kucaklayacağınızı bilmiyorsanız, bu makale tam size göre.

Bit pazarı tarzı nedir?

Birkaç yıl içinde, bit pazarı tarzı iç mekanlarımızda kendini empoze etti. Vintage çılgınlığı ile garaj satışları gibi çevrimiçi bit pazarları trend haline geldi. İkinci el siteleri unutmadan.

Bit pazarı stili, otantik ve sıcak bir atmosfer yaratmak için idealdir. Mobilyalar eski görünümlü, malzemeler patine edilmiş… İsteğinize göre seçilmiş objeler ve mobilyalarla dekorasyon çok kişisel.

Beklentilerden ve sınırlardan yapılan aile mobilyaları ile mağazalardan satın alınan eşyaları birleştirerek sıcak ve eşsiz bir atmosfer yaratıyoruz. Minimalizmden uzak, biriktirme kartını uyumsuz nesneler gibi oynarız.

Konular

Her büyük dekorasyon trendinde olduğu gibi, ikinci el ruh dekorasyonunda da temel malzemeler vardır.

Odun

6 çekmeceden oluşan ve oldukça dar olan bu şifonyer, bir ebeveyn yatak odası veya bir çocuk yatak odasında yerini kolayca buluyor.

6 çekmeceli mango çekmeceli şifonyer Passage Vernet 495 €

Bit pazarı tarzında, ahşap genellikle açık veya koyu renklerde yıpranır. Sanki bu mobilya parçası birkaç yıl sonra yeniden kazanılmış gibi hafif soyulmuş bir boya ile boyanabilir. Bu etkiyi vurgulamak için zımpara kağıdı veya zımpara kullanabilirsiniz.

Rattan, meşe ve hatta mango bit pazarı tarzı dekorasyonda çokça bulunan malzemelerden bazılarıdır.

Metal

Bu mat siyah metal konsol, çekmeceleri ve rafları sayesinde iyi bir saklama alanı sunar

Mat siyah metal konsol 4 çekmece Decoclico Factory 359 €

Siyah, gri veya altın, bit pazarı tarzındaki metal her zaman eskimiş veya mattır. Dikkat çeken endüstriyel tarzı anımsatıyor. Mobilyalarda olduğu gibi dekoratif objelerde de bulunur. Eski veya endüstriyel esinlenilmiş ham mobilyalar oluşturmak için genellikle ahşapla ilişkilendirilir.

Bardak

Bu nervürlü cam duvar lambaları özellikle bir banyoyu aydınlatmak için uygundur

Cam ve metal banyo duvar lambası € 56,90

Füme veya şeffaf, renkli olsun olmasın cam da ikinci el dekorasyonda en çok kullanılan malzemelerden biridir. Özellikle dekoratif objelerde: Dame Jeanne, vazolar, ışıklar vb.

Evdeki hangi odalar için?

Bit pazarı tarzı özellikle oturma odaları için uygundur. Salonda olduğu gibi yemek odası da antika ve vintage tarzı mobilyalarla döşenmiştir.

Yemek masasının etrafındaki sandalyeler çeşitlidir. Tek ve aynı modele sahip olmak söz konusu değil. Bir garaj satışından dönüyormuşuz gibi, stilleri ve renkleri karıştırıyoruz.

Mutfak, bit pazarı tarzında da düzenlenebilir. Döşemek için yıpranmış ahşap mobilyalar seçin. Açık raflarda dekorasyon için vintage sofra takımı kullanmaktan çekinmeyin. Endüstriyel dekorasyonda olduğu gibi emaye reklam plakaları duvarları süslüyor.

Bu işlemeli pamuklu perkal yatak seti için vintage ilham

Maison Tilleul mavi perkal ve dikişli nevresim € 69,90

Evin diğer odalarına sürahi dokunuşu eklemenizi hiçbir şey engellemez. Yatak odalarında işlemeli pamuklu çarşaflar, banyoda kesme cam aplikler, çocuk odasında veya ofis alanında metal bir masa… Her şeye izin var!

Eski nesneleri ve son parçaları karıştırın

Bu dikdörtgen pirinç aynanın koridorda saklama alanı sağlayan bir rafa sahiptir.

Maison Tilleul dikdörtgen pirinç ayna € 159

Antika eşya avlamaya vaktiniz ya da eğiliminiz yoksa güncel koleksiyonlar arasında retro esintili eşyaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Otantik bir dekorasyona sahip olmak için, yine de onları mobilya veya aile yadigarı ile birleştirmenizi tavsiye ederiz. Veya daha önce bulmuş olabileceğiniz öğelerle.

Bit pazarı tarzı endüstriyel dekorla mükemmel uyum sağlar

Bit pazarı tarzının endüstriyel dekorasyonla birçok benzerliği vardır. Nesnelerin özellikle bu retro yanını buluyoruz, aynı zamanda benzer malzemeler, özellikle ahşap ve metal.

Bu cam tarzı ayna, 6 ayna bölmesinden ve çinko tarzı bir metal çerçeveden oluşur.

Eskitilmiş gri metalden dikdörtgen cam ayna Decoclico Fabrikası 139 €

Cam aynalar bir girişe veya bir yatak odasına monte edilebilir. Oldukça büyük, duvar dekorasyonunun gerçek bir unsurudur.

Metal yapısı ile bu okul tarzı bank, bir girişte veya bir kış bahçesinde yerini bulabilir.

Siyah metal ve ahşaptan okul stili tezgah Decoclico Fabrikası 129 €

Çocukluğunuzu anımsatan ikinci el tarzdaki nesneler veya mobilyalarınızı benimsemekte tereddüt etmeyin: okul sandalyeleri veya banklar, eski koltuklar, dünya haritaları, vinil döner tabla, vb … Gerçek bir geri adım!

Uyumsuz öğeleri çarpın

Bit pazarı tarzı, tipik olarak karıştır ve eşleştir. Tarzın belirli bir tutarlılığını korurken, içindeki renkleri, şekilleri ve hatta desenleri çoğaltırız.

Bu 4 seramik kahve fincanı seti, etnik esintili desenlere sahiptir.

4’lü Chehoma kahve fincanı seti € 17,90

Yemeklerinize göz atmaya alıştığınızda, tam bir servisin olması çok nadirdir. Sofra takımınızı mağazadan veya internetten satın alsanız bile, şekil veya desenleri değiştirin. Masanız sadece daha sıcak ve bohem olacak!

Duvarları ihmal etme

Bit pazarı tarzı bir dekorasyonu tamamlamak için duvar dekorasyonunu unutmayın. Duvarın bir bölümünde kullanmak için 70’ler veya Art Deco tarzı bir duvar kağıdı seçin.

Bej renklerdeki bu Art Deco desen, bir oturma odası veya yemek odasında bit pazarı tarzı bir dekorla harika bir uyum sağlar.

Papermint Art Deco dokunmamış duvar kağıdı rulosu 105,90 €

Ayrıca odanızı dekore etmek için eski reklam afişleri, tuvaller ve hatta eski tablolar da bulabilirsiniz. Başarılı bir bit pazarı stili için, benekli ve daha yeni dekoru karıştırın.

Eskimiş altın metalden yapılmış bu çelenkler, iç mekanınıza antika bir dokunuş getiriyor

Maison Tilleul altın metal duvar çelengi 27,90 € ‘dan başlayan fiyatlarla

Altın pirinç, bit pazarı ruhuna mükemmel bir şekilde uyan çok moda bir malzemedir. Böylece gözleriniz kapalı gidebilirsiniz!

Bu ipuçları ve sizler için Decoclico’da sergilenen bu ürünler sayesinde, iç mekanlarınızda bit pazarı tarzını benimseyebileceksiniz.

Deksiklik""

Bu içerik size Decoclico ile ortak olarak sunulmaktadır. Homelisty Studio ekibi tarafından editoryal çizgimize uygun olarak hayal edildi ve oluşturuldu.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir