Birkaç ipucu ile ideal çatal bıçak takımını seçmek

En şık ve pratik masaya sahip olmak için çatal bıçak takımını nasıl seçeceğinizi de bilmeniz gerekir. Bu çok önemli ama her şeyden önce kaliteli olmalı. Bu yüzden, sık sık değiştirmeyi düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Çünkü her zaman mükemmel durumda görünecektir. Çok fazla para harcamak ve sadece birkaç detayı hesaba katmak gerekli değildir. En iyisini seçmenizi sağlayan detayların neler olduğunu size söylüyoruz.

Zarif ve dayanıklı çatal bıçak takımı

çatal bıçak takımı

Evde çatal bıçak takımı genellikle iki grupta tutulur. Günlük kullanımda kullanılan ve büyük günler için saklanan. Elbette her biri kendisine verilen kullanıma göre değişir. Şık bir toplantı yaptığınızda, en iyi sofra takımlarını uygun ve gerekli çatal bıçak takımı ile tamamlamanız gerekir. Öte yandan, günden güne, birkaç öğeyle masaya servis yapılabilir.

Çatal bıçak takımı alırken paslanmaz çelik olup olmadığını dikkate almalısınız. 430 paslanmaz çelik ve 304 paslanmaz çelik olmak üzere ikiye ayrılmıştır.Görünüm olarak pek bir farkı yoktur ancak 430 paslanmaz çelik manyetik değildir. Bu aşırılığı bir mıknatıs koyarak kolayca kontrol edebiliriz. Çatal bıçak takımı mıknatıs tarafından çekilmediğinde, önümüzde en iyi kalite var.

Öyle olsa bile, çatal bıçak takımı iyi kalitede olabilir ve mıknatıs tarafından çekilebilir. Bu, çok hafif olmasına rağmen immantasyon üreten üretim sürecinin sonucudur. Düşük kaliteli çatal bıçak takımı mıknatısa güçlü bir şekilde yapışır ve yerinden çıkmaz. Yani bunlar daha düşük kalitede ve daha az dayanacak. Dahası, ince ayar yapıldığında tamamen pürüzsüz bir görünümden yoksundurlar. Aksine, her zaman opak görüneceklerdir.

Bıçaklarda farklı olur. İmalatlarında martensitik paslanmaz çelik kullanılmıştır. Ve bu malzeme manyetik özelliklere sahiptir, ancak daha dayanıklı ve dirençli çatal bıçak takımı ile sonuçlanır. Bıçaklar söz konusu olduğunda da bileme işleminin daha uzun sürmesini sağlar.

Masanız için en iyi çatal bıçak takımını seçmek

en iyi çatal bıçak takımını seçin

Evde, dediğimiz gibi, her zaman günlük çatal bıçak takımı bulundurmalısınız. Ve özel günler için, misafirler için kullandığımız çatal bıçak takımı. Ama aynı zamanda büyük günler olduğunda aile için de. Her gün kullandığımızdan daha kaliteli ve hatta daha eksiksizdir. Bunun nedeni, rutin günlerde daha pratik olmamız gerektiğidir. Ve tablo basitçe temel unsurları gösteriyor.

İki oyunun olması gerekiyor ama bunlar tamamlandı. Bu, ihtiyacınız olan tüm çatal bıçak takımıyla birlikte. Bıçaklar, çatallar, çorba kaşıkları, tatlı kaşıkları. Çok fazla kullanmadığımız için çatal bıçak takımının yedekte olması her zaman iyidir, ancak bu gereklidir. Özellikle evde misafir ağırlıyorsanız. Bunlar tatlı kaşığı, pasta çatalı gibi parçalardır. Et ve balık için özel bıçaklar. Güveç için bir kepçe ve çorbalar için bir kepçe olması gerektiğini hatırlamakta fayda var. Ekmek ve pizza bıçakları. Kekler ve hamur işleri için özel bıçakların yanı sıra. Salatalar için kaşık ve çatal.

Ne kadar az alırsanız alın, çatal bıçak takımı olan her şeye sahip olmak gerçekten gerekli. Ayrıca ihtiyaç duyulduğu anda kullanıma hazır olarak tamamen korunmalıdır.

Sahip olmanız gereken çatal bıçak takımı

çatal bıçak takımı seç

Sahip olmanız gereken bıçaklar, farklı öğe ve tabaklar için çeşitlidir. Et, öğle yemeği, balık, tatlı, meyve, tereyağı bıçağı. Kaşık gelince, kahve ve çay için kaşığınız olmalı. Çorba, tatlı, dondurma ve meyveler için kaşık.

Ana yemek için çatal ve salata için çatal. Ayrıca erişte için dişlek çatal. Tatlı için çatal, balık için, deniz ürünleri için. Gördüğünüz gibi yeterince çatal bıçak takımı olması gerekiyor. Yeterli olması ve bulaşıkları uygun çatal bıçak takımı ile servis edin. Çünkü zarif olmasının yanı sıra, yemek yiyenler için rahatlık anlamına da gelir.

Çatal bıçak takımı satın alırken, bazı parçaların kaybolma veya bozulma eğiliminde olduğunu unutmayın. Bu yüzden sınırlı koleksiyon olmayanları satın almak önemlidir. Çünkü bu şekilde onları kolayca değiştirebilirsiniz. Bazı yemekleri evde servis etmiyorsanız veya misafirleriniz varken, özel çatal bıçak takımı bulundurmanıza gerek yoktur. En iyi çatal bıçak takımı her zaman paslanmaz çelikten yapılanlar olacaktır.

zarif çatal bıçak takımı

Çocuklar için her yaş için tasarlanmış çatal bıçak takımlarını seçmelisiniz. Pratik olmalarının yanı sıra güvenli olmaları da önemlidir. Çocuklarda çok fazla çatal bıçak takımına ihtiyacınız olmadığını zaten biliyoruz. Ve şimdi çocuk çatal bıçak takımında çok çeşitli olanaklar var. Ya paslanmaz çelikten geleneksel olanı ya da bambu gibi malzemelerden yapılmış.

Çatal bıçak takımının bakımı çok önemlidir. Üreticinin talimatlarına uymak, her seferinde harika görünmenizi sağlayacaktır. Ve uzun süre faydalı olduklarını. Bunlar kullanılmayacak olsa bile çok kullanılmadığında çıkarılması ve derinlemesine temizlenmesi önemlidir. Saklanan öğelerin kullanılmama nedeniyle bozulma eğiliminde olduğunu unutmayın.

Birkaç ipucu ile ideal çatal bıçak takımını seçmek konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu