Bir şifoniyer nasıl düzgün bir şekilde organize edilir

Şifonyerler yatak odalarında gerekli mobilyalardır çünkü doğru kullanırsanız çok daha düzenli bir yatak odasına sahip olmanızı sağlarlar. Bu nedenle, bilmenize yardımcı olmak istiyoruz bir şifoniyer nasıl düzgün bir şekilde organize edilir Basit bir görev gibi görünse de, her zaman böyle değildir, özellikle de işe yaramaz nesneleri biriktirme eğiliminde olduğunuzda veya çekmeceleri iyi organize etmek yerine üst üste yığdığınızda.

Size gerçekten hizmet etmeyen veya uzun süre sakladığınız ama kullanmadığınız hiçbir şeye sahip olmayın. İstemediklerinizi satabilir veya başkasına verebilirsiniz, kırılanları doğrudan çöpe atabilirsiniz. Fakat mümkün olan en kısa sürede yer açın iyi sonuçlar almak için.

Her halükarda, bu organizasyonu sizin için kolaylaştırmak istiyoruz ve iyi düzenlenmiş bir şifonyer ve içindeki tek gerekli nesnelerle, çok daha düzenli bir yatak odasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Boş çekmeceler

İlk adım, çekmecelerdeki her şeyi boşaltmak ve sadece saklayacaklarınızı yerine koymaktır. Tüm öğeleri çıkarın ve ihtiyacınız olmayan her şeyi hariç tutun. Bu aynı zamanda iç mekanı tozlamak için iyi bir zaman çekmeceleri temizleyiniz ve temiz giysilerinizi saklamak için hazirlayiniz.

Yatak odasında komodin
unsplash.com

Şifonyeri sipariş edin

Şifonyer çekmeceleri, tişörtler, kolsuz üstler, çoraplar ve diğer kıyafetleri saklamak için harika bir yerdir. Ayrıca öğeleri depolamak için bir yer haline gelebilir kullanmadığınız ve muhtemelen bir daha kullanmayacağınız.

Yani içeriği şifonyerden çıkardıktan sonra, onu çözme zamanı. Bir yıldan fazla bir süredir giymediğiniz bir ürünü bağışlamak, satmak veya geri dönüştürmek iyi bir kuraldır. Size uymayan veya beğenmediğiniz parçalara izin vermeyin şifonyer çekmecenizde gerçekten çok değerli yer kaplar.

Öğeleri kategorilere göre gruplandırın

Depoladığınız öğelerin bir envanterini çıkarın. Çekmeceleri belirli bir giysi türüne ayırabiliyorsanız, şifonyerinizi düzenlemek için idealdir, örn.Örneğin, tişörtler için bir çekmece, iç çamaşırlar için başka bir çekmece vb.

Her bir çekmecenin ne kadar sığacağını göz önünde bulundurarak, öğelerinizi kaç çekmeceniz olduğuna göre kategorilere ayırın. Kategoriler içerisinde dilerseniz öğeleri renge göre sıralayabilirsiniz, çok benzer renkler çekmecelere geri döndüklerinde birlikte gruplandırılacaktır.

düzenli bir şifonyer almak
unsplash.com

Çok büyük eşyaları saklamayın

Kot pantolon veya sweatshirt gibi hacimli giysiler varsa, bunları başka bir yerde saklamak ve bu kıyafetleri şifonyere koymayı unutmak daha iyidir. Bu öğeler bir çekmecede katlandığında çok yer kaplayabilir. Çekmeceler, daha ince ve daha küçük eşyaları saklamak için idealdir. Dolaptaki büyük giysiler ve sık kullanmadığınız giysiler, yatağın altında daha iyi ve sadece mevsimlerde çıkar.

Çekmece düzenleyicileri

Belki çekmecelerinizde giysi olmayan ama dağınık ve üst üste yığılmış eşyalar var. Bu durumda, çekmece düzenleyicilerini kullanmanız idealdir, çünkü çekmecede boşluk çıkarmaktan çok uzaktır, yaptığı şey, her şeyin çok daha organize olmasına izin vermesidir.

Bir şeyleri yerinde bulundurarak, aradığınızı herhangi bir anda daha iyi bulabileceksiniz. Birçok şekil ve boyutta çekmece düzenleyicileri vardır, bu nedenle çekmecenize hem boyut hem de şekil olarak uygun olanı seçmelisiniz. Önce iyi bir çekmece organizatörü almak için içini ölçmen gerekecek ve ekleyeceğinizin gerçekten sizin için çalıştığından emin olun.

Şifonyerin üstünü giyme

Odanın düzgün görünmesini sağlamak için şifonyerin üst kısmını çeşitli saçma şeyler için çöp kutusu olarak kullanmayın. Ancak, Nispeten açık bir alan olmalı veya en azından çok iyi düzenlenmiş olmalıdır.

Şifonyerinizin üst kısmına, depolamadan çok bir dekorasyon yeri gibi davranın. Çekici ve düzenli bir şekilde sergilediğiniz sürece, bazı mücevher veya parfüm şişelerini saklamak için iyi bir yerdir. Eşyaları saklamak için zarif bir tepsi Sık kullandığınız ürünler hem dekoratif hem de işlevsel olabilir.

yatak odasında bir şifoniyer
unsplash.com

Organizasyon yönteminizi koruyun

Şifonyerinizin kullanımıyla ilgili her zaman iyi bir organizasyon sürdürmeniz önemlidir, çünkü bu şekilde çekmeceleri açtığınız ve her şeyin düzgün ve yerinde olduğunu gördüğünüz sürece daha memnun hissedeceksiniz. Daha ne, her şeyi çok daha kolay bir şekilde kaydedebilecek, sipariş edebilecek ve bulabileceksiniz aklını her koyduğunda.

Çekmecelerinizi günlük hayatınızı, kıyafetlerinizi veya aksesuarlarınızı göz önünde bulundurarak sipariş edin, böylece sizin için daha faydalı olacaktır. Gereksiz dağınıklığın içeri girmesine asla izin vermeyin … ve varsa, her şeyi yerine getirmek için işe koyulun!

Bir şifoniyer nasıl düzgün bir şekilde organize edilir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu