Bebek odasındaki alandan yararlanmak için 5 fikir

Aileye yeni bir üyenin gelmesi her zaman neşe kaynağıdır. Büyük ve ferah bir evimiz veya küçük bir dairemiz olması farketmez. Bu senin davan mı? Umutsuzluğa kapılma! İşte bazı çok pratik öneriler bebek odasındaki alandan yararlanın.

bebek odası
Kaynak: Ladin

Bebek odasının küçük olması, gerçekten özel olmamasının bir nedeni değildir ve ayrıca rahat ve işlevseldir. Bugün size getirdiğimiz fikirlerle şunları yapabilirsiniz: mevcut metrekareden en iyi şekilde yararlanın. Not alın.

Çocuk odası için küçük mobilyalar

bebek odası
Kaynak: Vertbaudet

Mekân kıt olduğunda, gerekli mobilyalara çok fazla yer kaplamadan sahip olmamıza yardımcı olacak formülleri bulmaya çalışmak için konuya hayal gücü koymanın zamanı gelmiştir. Yapmamız gereken ilk şey düşünmek hangi öğelere ihtiyacımız var ve hangilerini onsuz yapabiliriz. Çoğu zaman, ilk başta düşündüğümüz kadar çok şeye ihtiyacınız olmaz. Onsuz yapamayacağımız unsurlar olmasına rağmen.

Örneğin beşik, önemli bir mobilya parçasıdır oldukça uzun bir süre kullanacağımız. Ancak oda çok küçükse standart bir boyut seçmek zorunda değiliz. Bebeğe birkaç ay hizmet edecek bir mini beşik seçebiliriz.

Başka bir seçenek de tercih etmektir çocuğun yaptığı hızda gelişen mobilyalar. Örneğin, daha sonra küçük olana yatak olacak bir beşik satın alabilirsiniz. Sadece paradan değil, yerden de tasarruf etmek için iyi bir seçenektir.

Değişen masa, ölçüye göre yapılmıştır

Bebek odasindaki alandan yararlanmak icin 5 fikir
Kaynak: Ikea

Bebeğin bezini değiştirecek bir öğeye sahip olmak tamamen gereklidir. Belki de cehalet yüzünden, yatakta değiştirebileceğini düşünerek onsuz yapmak için cazip hissediyorsun. Yankılanmıyor! Böbreklerinizin fosfatine dönüşmesini istemiyorsanız, değişen bir masa al Evet veya evet. Bebeği bir kez değiştirmek zorunda kalmayacaksınız, iki değil, on kez değil. Bebek bezini neredeyse sonsuz sayıda değiştirmeniz gerekecek (ya da size öyle görünecek), bununla ayakta ve eğilmeyecek şekilde yapabilmeniz gerekir.

Tabii ki, bebeğin odası küçükse, daha sonra bir şifonyere dönüşecek türden tam teşekküllü bir alt değiştirme ünitesi satın almanıza gerek yoktur. Bunlardan birini alabilirsin beşiğe yerleştirilmiş parantezler daha sonra giyilip çıkarıldıklarında. Veya ile katlanır bir alt değiştirme masası, bir anda toplanıp kaldırılır. Her ikisi de küçük alanlar için geçerli seçeneklerdir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Her inç kareden yararlanın

1615455139 337 Bebek odasindaki alandan yararlanmak icin 5 fikir
Kaynak: Ikea

Fidanlıktaki herhangi bir niş, bir depolama alanı haline gelebilir. Dolap koymak için sayaç yoksa, yeterli çekmeceniz yoksa belki beşiğin altında kalan boşluğu kullanın. Ya da kapının arkasında küçük bir köşe.

Kutuları, sepetleri kullanın ve bebeğin eşyalarının düzenli ve düzenli kalmasını sağlamak için parmaklarınızın ucunda diğer her türlü öğe.

Duvar depolamasına bahis yapın

1615455139 525 Bebek odasindaki alandan yararlanmak icin 5 fikir
Kaynak: The Spruce

Küçük evlerde, duvarların sunduğu olanaklar dahil, mümkün olan tüm depolama çözümlerini en üst düzeyde keşfetmek gerekir. Dan beri uçan rafları kurun Hatta stratejik yerlere, bölmelere ve duvarlara askı ve askı yerleştirmek bile bize her durumda ihtiyacımız olan çözümleri sunuyor.

Örneğin raflar, tam tersi yer kaplamayan kreşler için mükemmel bir çözümdür. Çocuğunuzun günlük bakımında ihtiyaç duyduğu şeyleri kutulara veya sepetlere koymanız için önce size hizmet edecekler. Çocuk bezleri, aksesuarlar, tuvalet malzemeleri vb. Daha sonra ve büyüdükçe, raflar kitaplar, oyuncaklar vb. İçin mükemmel aksesuarlar haline gelir.

Portmantolar ve askılar aynı zamanda harika bir alternatiftir. En çok kullandıkları kıyafetleri asabilirler, böylece küçükse ve ihtiyacınız varsa dolabı temizlerler. Hayal gücünüzün çılgına dönmesine izin verebilir ve çocuğunuz için kendin yap bir portmanto yapmak için ilham arayabilirsin.

Bazılarını basitleştirmek gibi daha basit ve daha işlevsel çözümlerin başka türleri de vardır. kapının arkasındaki kancalar. Biraz yer kaplamadan ihtiyacınız olan şeyleri elinizin altında tutmanıza yardımcı olurlar.

Çok dekoratif bir panel

1615455140 351 Bebek odasindaki alandan yararlanmak icin 5 fikir
Kaynak: PinterestBenzer fikirler

The Pegboard’lar veya delikli paneller kreş de dahil olmak üzere her alanda mükemmeldirler. Geleneksel olarak alet yerleştirmek için kullanılan bu elemanlar, günümüzde evin her yerinde bir yere sahiptir ve aynı zamanda çok dekoratiftir.

1615455140 631 Bebek odasindaki alandan yararlanmak icin 5 fikir
Kaynak: PinterestBenzer fikirler

Çocuk odası olması durumunda, içine delikli bir panel takabilirsiniz. küçük raflar, çocuk bezi için bir sepet, bazı kancalar vb. koyun. Fotoğraflara bakın: ilham olarak hizmet edebilirler.

Gördüğünüz gibi, küçük bir çocuk odasına sahip olmak, onu çok özel bir şekilde dekore edemeyeceğiniz veya rahatsız edici ve kullanışsız olması gerektiği anlamına gelmez. Bu fikirleri uygulamaya koyun ve bebeğiniz gerçekten muhteşem bir odaya sahip olsun.

Bebek odasındaki alandan yararlanmak için 5 fikir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu