Bar tabureleri: seçim kılavuzu

Neye ihtiyacınız olduğuna dair net bir fikriniz varsa, mutfak veya yemek-oturma odası için bar tabureleri seçmek kolaydır. Hiçbir şeyi kaçırmamak için seçim yaparken dikkat etmeniz gereken ana noktaları bu yazımızda topladık.

1. Tarza karar verin

Bar taburesi seçerken yapılacak ilk şey stile karar vermektir. Bar bir mutfak setinin parçasıysa, önce mutfak mobilyası ile aynı fabrikadan modelleri düşünmelisiniz. Bu, özellikle bol dekorlu klasik mutfaklar için geçerlidir.

Bir bar tezgahı veya yüksek bir masa, mutfak ve oturma odası alanını mantıksal olarak ayırıyorsa, sandalyeler oturma odasındaki mobilyalarla uyumlu olmalıdır.

Bar tabureleri secim kilavuzu

Fotoğrafta: mutfak-oturma odasının birleşik alanında bar tabureleri. “Bir Nefeste” Projesi, yazar: Olga Khovanskaya.

Birkaç fabrika aynı tarzda bir dizi yemek ve bar taburesi sunmaktadır. Bu tür modeller, bar tezgahı ve yemek masasının tek bir yemek alanı oluşturduğu iç mekan için iyi bir satın alma olacaktır.

2. Bir tasarım seçin

Koltuk yüksekliği

Bar taburelerinin yüksekliği, bar tezgahının veya yüksek bar masasının yüksekliğiyle eşleşmelidir. Tipik olarak direklerin yüksekliği 100-130 cm arasında değişmektedir Sandalyelerin yüksekliği, dirseklerinizle üzerine yaslanarak tezgahın arkasına rahatça oturabileceğiniz şekilde olmalıdır. Koltuk ile masa tablası arasındaki optimum mesafe 25-35 cm’dir.

Modern tarzdaki bar tabureleri genellikle yüksekliği ayarlanabilir. Barda misafirlerle sohbet etmek isterseniz bu modeller satın almaya değer. Farklı boylardaki kişiler, istenilen koltuk yüksekliğini ayarlayarak sandalyelere rahatça oturabilecekler.

Taban dönebilir mi değil mi?

Dönme olasılığı, bar taburelerine kolaylık sağlar ve muhataplara dönerek tezgahta rahat bir konuşma yapmanıza olanak tanır. Evinizdeki bar sohbet için favori bir yerse, döner koltuklar harika bir seçimdir.

4 ayaklı mama sandalyeleri, döner olanlara göre daha az fütüristik görünür, bu nedenle yemek-oturma odası ortamına mükemmel bir şekilde uyarlar. Bunlar arasında hem modern tarzda şık modelleri hem de geleneksel tasarıma sahip rahat sandalyeleri bulmak kolaydır.

3. Farklı yüzeyler düşünün

Sandalyeler yüksek teknoloji ürünü plastikten yapılmış bir koltuk ile – en iddiasız. Pişirme alanının yakınında bulunan bir bar tezgahı için bu en iyi seçenektir. Düşen herhangi bir sıçrama ve damlacık bir havluyla silinebilir.

Oturma odasına bitişik bar tezgahı için sandalyeler daha uygundur. tekstil süslemeli – asil görünüyorlar, bu tür sandalyelere oturmak yumuşak ve rahat.

1614756623 362 Bar tabureleri secim kilavuzu

Fotoğrafta: Yumuşak tekstil döşemeli Connubia Sami bar tabureleri.

Deri, tekstil ve plastiğin avantajlarını birleştirir. Bakımda iddiasız, dayanıklı ve güzel. Sandalyelerin tek eksi deri döşemede – yüksek fiyat.

Koltuk için bir başka ilginç seçenek de ahşap veya bükülmüş kontrplak… Bazen böyle bir koltuk yumuşak bir deri veya tekstil pedi ile tamamlanır. Bu versiyonda bar tabureleri şık ve pahalı görünüyor.

1614756623 555 Bar tabureleri secim kilavuzu

Fotoğrafta: Porada Ester sgabello minderi ile tamamlanan ahşap koltuklu bar tabureleri.

1614756623 170 Bar tabureleri secim kilavuzu

Fotoğraf: Riva 1920 Miro serisi doğal ahşap koltuklu bar tabureleri.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu