Banyoyu Çalışmadan Yenilemek İçin 12 İnanılmaz Fikir

İnşaat yapmak zorunda kalmadan banyonuzu nasıl yenileyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Doğru yere geldiniz, çok para harcamadan banyonuzun görünümünü değiştirmek ya da tamamen yok etmek mümkün ve bu yazımızda sizlere nasıl olduğunu anlatacağız.

Banyo bir servis alanı, ama aynı zamanda güzel olmayı da hak ediyor. Evde en çok kullanılan ortamlardan biridir ve bu nedenle fonksiyonel ve şık bir tasarıma sahip olması gerekir. Aşağıda gösterdiğimiz bazı küçük değişikliklerle banyonuzu kökten değiştirebilir ve ona çok fazla kişilik kazandırabilirsiniz.

Stili duvarların rengiyle değiştirin

1-Stili duvarların rengiyle değiştirin

Renk, bir ortamın tarzını belirlemek için çok güçlü bir müttefiktir. Banyoda duvarları hatta tavanı boyamak ve havalı bir tasarım detayı eklemek için kullanabilirsiniz. Burada banyonuzu boyamak ve sadece boya ile dönüştürmek için renk fikirlerini görebilirsiniz.

Fayanslarınızı boyayın

2-Fayanslarınızı boyayın

Hem zemin hem duvar, sadece fayans boyası ile banyoyu tamamen değiştirebilirsiniz. Bu, banyoyu yenilemek zorunda kalmamak ve çok nefret ettiğiniz kaplamadan kurtulmak için harika bir fikir. Yeni bir renk ile banyonuzdaki karolar yeni gibi görünecek ve ortamın tarzını değiştirecektir.

Dokuları duvarlara dahil edin

3-Duvarlarda-doku-birleştirin

Duvara yapışan dekoratif paneller ile banyonuzun duvarlarına tasarım detayı ekleyebilirsiniz. Bu, daha kalıcı bir kaplama yapmadan duvarlarınızı yenilemenin çok basit bir yoludur.

Bu panelleri birçok desen ve renkte bulabilirsiniz. Tuğlayı taklit edenler bugün fotoğrafta da gördüğümüz gibi banyonuza endüstriyel bir tasarım detayı vermek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Banyo mobilyalarını boya ile dönüştürün

4-Banyo-mobilyalarını boyayla-dönüştürün

Boya sadece bir mekanın duvarlarını değiştirmek için kullanılmaz, aynı zamanda banyo mobilyalarını tamamen değiştirmek zorunda kalmadan yenilemek de harikadır. Bu fikir, fotoğrafta gördüğümüz gibi tamamen beyaz bir banyoya göze çarpan bir renk eklemek için harika.

Vinil zeminler kullanır

5-kullanım-vinil-zeminler

Evet, banyonuzun zeminleri de herhangi bir çalışma yapılmadan değiştirilebilir. Vinil zeminler kendinden yapışkanlı ve neme karşı dayanıklıdır, zaten sahip olduğunuz zemine yerleştirilir ve birçok desen ve renkte bulabilirsiniz. Eski moda banyo zemini için ideal çözümdür.

Muslukları değiştirin

6-Muslukları Değiştirin

Bataryalar banyonun en önemli parçasıdır ve bu nedenle hem güzel hem de işlevsel olmalıdır. Muslukları değiştirerek hem banyoda kalite hem de stil kazanabilirsiniz ve bu, kendi başınıza yapabileceğiniz çok basit bir şeydir. Ancak yeni musluklara yatırım yapmamayı tercih ediyorsanız, rengini değiştirebilir ve daha ucuz bir tadilat tercih edebilirsiniz.

Daha modern bir lavaboya gidin

7-Daha modern bir lavabo tercih edin

Harika bir çalışma gibi görünse de, lavaboyu değiştirmek o kadar da karmaşık değil, bunu kendiniz bile yapabilirsiniz ve kesinlikle banyonuza yeni bir görünüm kazandıracaktır. Bu, daha modern ve güncellenmiş bir versiyon için, o bağımsız lavabodan veya sevmediğiniz o mobilya parçasından kurtulmak için harika bir fikir.

Düzenlemek için parçalar ekleyin

8-Organize edilecek parçaları ekleme

Aynı anda düzenlemek ve dekore etmek için banyonuza mobilya, raf veya sepet ekleyebilir ve aynı zamanda bir tasarım detayı ekleyebilirsiniz. Örneğin bu görselde ahşabın mekânın içinden geçen ve hem siparişe hem de duvarı dekore etmeye hizmet eden raflar aracılığıyla nasıl bütünleştiğini görüyoruz.

Tasarımcı aydınlatması ekleyin

9-Tasarım-aydınlatma-ekleme

Banyodaki tasarımcı bir lamba bir fark yaratabilir. Bu mekanlarda aydınlatma çok işlevsel olmalı, ancak bu aynı zamanda tasarıma sahip olamayacağı anlamına gelmez. Banyonuza bu orijinal detayı vermek için eski bir duvar lambasını daha modern bir ışıkla değiştirin.

Ayna ile öne çıkın

10-Aynayla Öne Çıkın

Ayna, bir banyonun en büyük özelliklerinden biridir, bu nedenle, bir tasarımcı kullanıyorsanız, mekanın odak ayrıntısı olacaktır. Günümüzde oldukça moda olan yuvarlak aynalar dekoratif ve özgün bir unsur oluşturmaktadır. Ortamın renk paletine entegre etmek için fotoğraftaki gibi renkli çerçeveli bir tane bile seçebilirsiniz.

Küvete bir perde takın

11-Küvete bir ekran tak

Perdenizi perde olarak değiştirmek banyonuza daha modern bir tarz kazandırmanın yanı sıra büyük avantajlar da sağlayabilir. Bir perde ile banyo daha büyük algılanacak ve ayrıca özellikle pencere duştaysa parlaklığı artıracaksınız.

Küçük banyolarda, tüm alanı entegre etmek harika bir çözüm olabilir ve küvetinize, duş teknenize ve mevcut alanınıza uyum sağlayacak birçok ekran modeli bulabilirsiniz.

Küçük ayrıntıları düzeltin

12-Küçük ayrıntıları düzelt

Önemsiz görünebilirler, ancak küçük değişiklikler ve onarımlar yaparak banyonuzu tamamen yenileyebilirsiniz. İlk şey, tavandaki çatlaklar, bir tutamak veya hatta eski klozet koltuğunu değiştirmek gibi kırılan herhangi bir şeyi düzeltmektir.

Ardından banyonun temiz ve işlevsel görünmesi için havlu askısı veya tuvalet kağıdı tutucusu gibi kullanışlı tasarım detayları ekleyebilirsiniz. Banyoyu toplamak ve olabildiğince düzenli bırakmak da çok daha güzel görünmesine yardımcı olur.

İşsiz hayallerinizdeki banyoyu alın

Elbette tüm bu fikirleri gördükten sonra banyonuzu geliştirmek için birçok seçenek bulmuşsunuzdur. En iyisi, tüm bu fikirlerin sıkı bir bütçeyle ve kısa sürede yapılabilmesi, böylece bir hafta sonu tamamen yenilenmiş bir banyoya kavuşabilmenizdir.

Banyonuzun görünümünü tamamen değiştirecek bu detayların olanaklarını keşfetmeye cesaret edin. Biraz hayal gücü, organizasyon ve dekoratif unsurlar ile hayallerinizin banyosuna kavuştuğunuzu hissedeceksiniz.

Banyoyu Çalışmadan Yenilemek İçin 12 İnanılmaz Fikir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu