Banyoyu Boyamak İçin 14 Renk

Bir banyoyu boyamak için doğru rengi seçmek her zaman kolay değildir. Boyut, odaya hakim olan ışık türü veya banyoyu en çok kullanacak kişilerin yaşı gibi faktörler kararda devreye giriyor.

Ayrıca hem mobilyaların hem de banyodaki tüm tekstillerin seçilen renk veya renklere uygun olması gerektiği unutulmamalıdır. Dikkat edin, çünkü işte bazı ilginç fikirler.

Bir banyoyu boyamak için 14 renk

Fayansları boyamak mı yoksa en sevdiğin rengi mi satın almak?

Fayansları boyayın veya en sevdiğiniz rengi satın alın.

Bir banyodaki karoların rengini yenilemek veya değiştirmek söz konusu olduğunda iki seçeneğimiz var.

İlk seçenek banyoda halihazırda sahip olduğumuz karoları seçtiğimiz yeni renklere boyamaktır. Piyasada bu amaca uygun birçok boya türü bulunmaktadır. Basit, hızlı ve ucuz bir çözümdür.

Diğer alternatif ise karoları en çok sevdiğimiz renkte veya renklerde doğrudan satın almak, biraz daha fazla zaman ve daha karmaşık bir kurulum gerektiren ancak çok daha profesyonel bir sonuç sağlayacak bir alternatif.

Banyonuz küçükse nötr renkler kullanın

Banyonuz küçükse nötr renkler kullanın

Yer kazanmak ve oldukça küçük bir banyoda ışığın yalnızca sizin lehinize çalıştığını görmek için en iyisi nötr tonları seçmenizdir. Elbette en iyi seçenek beyazdır, ancak küçük banyonuzu daha büyük göstermek için kullanabileceğiniz tek rengin bu olduğunu düşünmeyin.

Bej, pembe veya sarı gibi soluk griler ve çıplak renkler de her zaman daha açık tonlarında faydalı olacaktır. Aksesuarlar için en yoğun renkleri ayırın, çünkü bu durumlarda koyu renkli mobilyaların tercih edilmesi tavsiye edilmez.

Renkleri korkmadan birleştirin

Renkleri korkmadan birleştirin

Öte yandan geniş bir banyonuz olacak kadar şanslıysanız, fırsatı değerlendirin ve en çok sevdiğiniz renkleri istediğiniz gibi birleştirin. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Klasik kabul edilen bazı kombinasyonlar var.

Maviyi yeşille karıştırmak, deniz tonlarında bile çok rahatlatıcı hisler yaratacaktır. Gri ve turuncu da birleştirildiğinde çok iyi sonuçlar verme eğilimindedir ve diğer çok ilginç eşleşmeler pembe ve gri veya sarı ve yeşilden oluşanlardır. Her şey bu renklerden hangisini en çok sevdiğine bağlı olacak. Sınır yok!

Veya birkaç tonda tek bir renk kullanın

Veya birkaç tonda tek bir renk kullanın

Başka bir alternatif, birkaç ton kullanmaktır, ancak aynı renge veya kromatik gruba aittir. Böylece, pratikte aynı çeşitlilik ve dinamizm etkisi elde edilir, ancak aşırı veya endişe verici olmama garantisiyle.

Bu konuda genellikle en çok oynayan renkler mavi, yeşil ve kahverengidir. Ancak, hemen hemen her şeyde olduğu gibi, olasılıklar çoktur. İlginç bir fikir olarak daha koyu tonları duş veya küvet alanı veya banyonun ön kısmı için ayırabilir, geri kalan mekanda daha açık tonları kullanabilirsiniz.

Duvarlardan birini farklı şekilde boyayın

Duvarlardan birini farklı şekilde boyayın

Sizin de yapabileceğiniz ve banyonuzu gerçekten orijinal gösterecek bir şey, bütün bir duvarı diğerlerinden farklı bir renge boyamaktır. Buradaki fikir, o duvarın tüm diğerlerine dikkat çekmesidir.

Tüm gözlerin o duvara yönlendirileceğini unutmayın, bu nedenle sevdiğiniz bir renk, hatta en sevdiğiniz renk en iyisidir. Seveceğinizden emin olduğunuz bir seçenek, akuamarin veya şarap kırmızısı gibi ikonik renkleri tercih etmektir. Son olarak gressite tekniği ile süsleme seçeneğine sahipsiniz.

Banyoyu iki yatay yarıya bölün

Banyoyu iki yatay yarıya bölün

Simetri ve düzeni sever misin? Ardından banyonuzun duvarlarını boyamak için iki renk kullanmayı deneyin, ancak bunları yatay olarak ikiye dağıtın. Bu, banyonun en alt kısmı için renklerden birini (tercihen en koyu olanı) ve en yüksekini (en açık olanı) ayıracağınız anlamına gelir.

Ve iki renk arasındaki sınır nasıl işaretlenir? Yazılı olmayan bir kural, değişikliğin tuvaletin yüksekliğinden biraz daha yüksek, yaklaşık 30 santimetre yukarıda olması gerektiğini belirtir. Gözlerimizin geçişi daha doğal bir şekilde özümseyebildiği yerdir.

Zarafet katmak için griyi tercih edin

Zarafet katmak için griyi tercih edin

Her durumda hangi rengin en iyi olduğunu belirlemeye gidersek, zevklerimizin ve tercihlerimizin banyomuzda hangilerinin olacağına karar veren tek şey olmayacağını unutmamalıyız. Ve renklerin az ya da çok sevdiğimiz duyguları ve hisleri taşıdığını unutmamalıyız.

Bu anlamda gri, zarafetin mükemmel rengidir. Banyonuzun evdeki diğer odalar kadar zarif olmasını istiyorsanız duvarları griye boyamak en iyi seçeneğinizdir. Ve ne kadar karanlık olursa o kadar iyi. Tabii ki banyonun boyutu izin veriyorsa.

Neşeli ve rahat bir banyo ister misiniz? Turuncu senin rengin

Neşeli ve rahat bir banyo ister misiniz?  Turuncu senin rengin

İstediğiniz şey banyonuzun sığınağınız gibi, rahatlayabileceğiniz, rahat ve sakin olabileceğiniz bir yerse, turuncu fayans boyama olasılığını düşünün. Bunu iki şekilde de yapabilirsiniz: tüm alanı kaplamak veya turuncuyu tüm öne çıkaran diğer yumuşak tonlarla birleştirmek.

Sonuç hemen hemen aynı olacaktır. Ayrıca turuncu rengini kullanarak mekanımızı çok daha neşeli hale getireceğiz.

Modern olan her şeyi seviyorsanız, siyahı seçin

Modern olan her şeyi seviyorsanız, siyahı seçin

Siyah, en modern tarzın nişanıdır. Bu nedenle evinizde, banyoda da hüküm sürmek istediğiniz dekoratif trend buysa, en sevdiğiniz şekilde duvarlarınıza siyah sürmeyi bırakmayın.

İlk başta, bir banyonun duvarları için çok koyu bir renk görünebilir veya rahatlamak istediğimizde uygun olmayabilir. Ancak bunlar, banyoda siyahı uygun aksesuarlarla kullanarak sökebileceğimiz hala eski inançlardır.

Aslında bu koyu ama güzel rengi aydınlatma ile azaltmak ya da diğer açık renklerle birleştirmek mümkündür.

Doğayı seviyorsanız yeşili seçin

Doğayı seviyorsanız yeşili seçin

Yeşil genellikle çok cesur bir renk olarak düşünülür, ancak banyoda harika görünebilir. Ayrıca yeşil, tüm tonlarında bize çok fazla doğayı hatırlatan bir renktir, özellikle genellikle su ve nem ile ilgili bir odada belirtilen bir şey.

Çim yeşili gibi en yoğun yeşilden daha yumuşak olanına kadar seçim yapabilirsiniz. Ve tabii ki kontrast yaratmak istiyorsanız, beyaz veya bej renklerle yaparsanız çok daha iyi. Aslında, yeşil duvarlı banyolarda tüm mobilyaların beyaz renkte olması çok yaygındır.

Sakinleşmek istiyorsanız maviye karar verin

Sakinleşmek istiyorsanız maviye karar verin

Yoğun bir günün ardından tuvalete gidip dinlenmeye başlamayı seviyor musunuz? Duvarlardaki mavi size yardımcı olabilir. Muhtemelen bu oda tipinde en baskın renktir, çünkü suyla ilişkisi açıktır ve bu nedenle çok sakinleştiricidir.

Ama muhtemelen bu klasisizme düşmeden banyoda o rahatlatıcı atmosferi elde etmek istersiniz. Çözüm basit: mavinin en koyu ve en yoğun tonlarını, hatta mora en yakın olanları bile seçmeniz gerekiyor. Ve maviye çok benzeyen akuamarinimiz olduğunu unutmayın, bugün çok moda.

Leylak veya fuşya canlılık vermek için benzersizdir

Leylak veya fuşya canlılık vermek için benzersizdir

Banyoda ana renkler olarak leylak veya fuşya kullanmaya cesaret eden çok az kişi var. Hatta çoğu zaman son derece kadınsı renkler oldukları düşünülmektedir. Ancak bunu yapanlar, tüm faydalarına çok inanıyorlar.

Tabii ki, bu renkleri çok fazla kişiliğe sahip olmayı seviyorsanız, banyonuzda uygulamadan önce çok küçük olmadığından ve biraz doğal ışık aldığından emin olmanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde ve onu beyazlarla iyi bir şekilde birleştirmezseniz, biraz bunaltıcı hale gelebilir.

Mozaik ekleme olasılığını unutma

Mozaik ekleme olasılığını unutma

Banyo boyunca yatay olarak farklı renklerde veya çizim veya mozaik içeren karoların yerleştirilmesi seçeneği de çok tekrar ediyor. Banyoya özgün bir dokunuş ve biraz renk katarak odanın estetiğini bozmanın bir yoludur.

Genellikle karşılaşılan alanlardan biri, genellikle yaklaşık 10 veya 20 santimetre yüksekliğinde olmaları ve tüm banyo boyunca uzanmalarıdır. Özellikle en klasik banyolarda veya genellikle küçük çocuklar tarafından kullanılanlarda çok yaygındır.

Aydınlatmanın banyonun renklerini etkilediğini unutmayın.

Aydınlatmanın banyonun renklerini etkilediğini unutmayın.

Ve son olarak, renkler olmayan, ancak banyodaki bunlara ilişkin algımızı kesinlikle etkileyebilecek bir şey hakkında konuşmalıyız. Elbette aydınlatma hakkında konuşuyoruz.

Güneşli bir günün doğal ışığı, tavandan gelen veya lavabo aynasından çıkan apliklerden yayılan beyaz ışıkla aynı değildir. Banyonun renklerini seçerken tüm bunların dikkate alınması gerekecektir, çünkü bunların ilettiği hisler değişecektir.

Size sadece bir fikir vermek için, çok parlak olan çok açık bir yeşil sarı görünebilir.

Sonuç

Banyo için hangi renkleri seçeceğinizi bilmek, daha büyük veya daha küçük olmasına, az çok aydınlatılmış olmasına veya yetişkinler veya çocuklar için tasarlanıp tasarlanmayacağına bağlı olarak, estetiğinin yeterli olmasının anahtarıdır.

Ek olarak, her rengin hisleri ilettiği ve farklı ortamlar oluşturduğu unutulmamalıdır, bu nedenle fayans yerleştirmek veya belirli bir rengin duvarlarını boyamak odanın görünümünü tamamen değiştirebilir.

Banyoyu Boyamak İçin 14 Renk konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu