Banyo Tadilatı Ne Kadar Sürmeli?

Bir banyoyu yeniden tasarlamak ne kadar sürer? Ortalama banyo yenileme zaman çizelgesi nedir? Burada öğrenmek için okumaya devam edin.

Banyo Tadilatı Ne Kadar Sürmeli? Banyo projesinin planlanması

Ev iyileştirmeleri yardımcı olabilir bir mülkün yeniden satış değerini artırmakve ayrıca evinizin daha çok ev gibi hissetmesini sağlayın. Evinizi iyileştirmenin harika bir yolu da banyonuzu yeniden biçimlendirmektir.

Ama yapmadan önce hakkında her şeyi bilmek her zaman iyidir banyo tadilatı. Bir banyoyu yeniden şekillendirmenin ne kadar sürdüğünü ve ne bekleyeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir Banyoyu Yenilemek Ne Kadar Sürer?

Banyonuzu yeniden biçimlendirmek hızlı bir iş değildir. Öyleyse, ‘bir banyo tadilatı yapmak ne kadar sürer’ sorusunun cevabının birkaç gün olmasını bekliyorsanız, o zaman şok olabilirsiniz.

Ortalama olarak bir banyo tadilatı 20 günden fazla sürebilir. Bazı banyo tadilatlarının tamamlanması, belirli faktörlere bağlı olarak bir aydan uzun sürebilir.

Tadilatı Etkileyebilecek Faktörler

Bir ana banyoyu yeniden biçimlendirmenin ne kadar sürdüğünü etkileyen birkaç faktör vardır.

Süreyi etkileyen faktörlerden biri de banyonun büyüklüğüdür. Daha küçük banyoların tamamlanması, büyük banyolara göre daha az zaman alacaktır.

Dikkate almanız gereken bir diğer faktör, yeniden yapılanmanın kapsamıdır. Örneğin, her şeyi çıkarmak ve sıfırdan başlamak istiyorsanız, bu banyonuzdaki birkaç şeyi ayarlamaktan daha uzun sürecektir.

Banyonuzu yeniden şekillendirme süresinin uzunluğunu etkileyecek bir başka faktör de, bunu kendiniz yapacaksanız veya müteahhitler getirip getirmeyeceğinizdir.

Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, bunu kendiniz yapmak daha da uzun sürebilir. Müteahhitlerin sıhhi tesisat, döşeme ve elektrik işleri için işe alınması, esnekliklerine ve her birinin gelmesini ne kadar iyi planlayabileceğinize bağlı olarak oldukça fazla zaman alabilir.

Bir banyoyu tamamen yeniden şekillendirmenin ne kadar süreceğini etkileyebilecek diğer bir faktör, istediğiniz malzemelerin mağazada veya çevrimiçi olarak mevcut olup olmadığıdır. Özel olarak yapılması veya özel olarak sipariş edilmesi gereken malzemelerin hazır olması daha uzun sürecektir. Örneğin, bazıları cam duş kapıları banyo veya duşunuza uyacak şekilde özelleştirilmesi gerekebilir.

Ne Beklemeli: Banyo Yenileme Zaman Çizelgesi Kılavuzu

Tüm banyo tadilatları farklıdır ve beklenenden daha uzun sürebilir. Bununla birlikte, size ne bekleyeceğiniz konusunda fikir vermek için, yenileme zaman çizelgenizle ilgili kaba kılavuzumuza göz atın.

Adım 1: Yıkım

Bir banyo tadilatından beklenecek ilk şey, mevcut banyonun yıkılmasıdır. Banyo yıkımı, saha hazırlığını, zemini ve evin geri kalanını korumayı ve artık ihtiyacınız olmayan her şeyi kaldırmayı içerecektir. Bu yaklaşık 1 ila 2 gün sürecektir.

Adım 2: Temellerin Kurulumu

Yıkım tamamlandıktan sonra, önümüzdeki iki gün banyonun tasarımını dönüştürmek için kullanılacak. Bu, banyo ve / veya duş gibi temel şeylerin su tesisatı ve elektriğini içerir. Bu iki gün boyunca, fanların ve havalandırma sistemlerinin kurulmasını da bekleyebilirsiniz.

3. Adım: Alçıpan

Banyonun temel kısımları yerleştirildikten sonra, müteahhit ekibi veya kendiniz, banyonun düzenini ayarlamak için alçıpanın montajına odaklanabilir.

Bu işlem aynı zamanda banyo veya duş etrafına neme dayanıklı levhaların yerleştirilmesini de içerecektir. Alçıpanın, kuruması için gereken süreye bağlı olarak beş güne kadar, belki daha da uzun sürmesini bekleyin.

Adım 4: Döşeme

Artık tüm duvarlar yerinde olduğuna göre, siz veya müteahhitleriniz döşemeyi döşemeye başlayabilirsiniz. Banyo büyüklüğüne ve odanın kuruma koşullarına bağlı olarak döşeme bir hafta kadar sürebilir. Döşemenin yanı sıra, karoların içine su girmesini önlemek için ayrıca derzlenmeli ve sızdırmaz hale getirilmelidir.

Fayanslar yerleştirildikten sonra, banyo duvarlarının geri kalanını ilk katla boyayabilir ve astarlayabilirsiniz. Gerekirse daha sonra daha fazla kat boya eklenebilir. Fayansların kuruması daha uzun sürerse fayans döşeme bir hafta veya daha uzun sürebilir.

Adım 5: Son Dokunuşlar

Ardından banyonun son rötuşları yapılır. Örneğin tezgahlar, tuvaletler ve lavabolar kurulur. Tesisatçılar ve elektrikçiler banyonuzun temellerini kuracak ve bunların düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edecek.

Diğer son dokunuşlar arasında birkaç kat boya daha eklemek ve bir havlu askısı takmak yer alıyor. Son rötuş aşaması, ne kadar daha fazla iş yapmak istediğinize bağlı olarak iki ila dört gün sürebilir.

Adım 6: Denetimler

Her şey yerine oturduğunda ve beğeninize göre, denetimlerden geçtiğinden emin olmanız gerekir. Müteahhitler, sıhhi tesisat ve elektrik işleri gibi kullanışlı işlerini inceleyecek ve iyi çalıştığından emin olacaklar.

Onlar veya sizin de alanı temizlemeli ve kullanıma hazır olduğundan emin olmalısınız. Bu işlem, kontrol edilmesi gereken işe ve temizlenmesi gereken pislik miktarına bağlı olarak bir veya iki gün sürebilir.

Banyonuzu Dönüştürün

Artık ‘bir banyoyu yeniden biçimlendirmek ne kadar sürer’ cevabını öğrendiğinize göre, banyonuzu sıkıcı ve yorgun tutmak için hiçbir bahaneniz yok. Banyonuzu hemen dönüştürmenize yardımcı olacak yerel banyo yenileme uzmanlarını bulun.

Bu makaleyi beğendiyseniz, diğer küçük tasarım fikirlerimizden bazılarına göz attığınızdan emin olun. Banyodan mutfağa kadar blogumuz, evinizi yenilemenize yardımcı olacak en büyük ve en yeni ipuçlarını ve püf noktalarını içerir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu