Balkonunuz için Vastu İpuçları

Balkonunuz için Vastu İpuçları nelerdir? Antik mimari ve bina bilimi olan Vastu Shastra, evinizdeki alanları pozitif enerji alanlarıyla hizalayan kadim mistik bilgeliği içerir. Vastu’nun yönergelerine uyulduğunda, evin sakinlerine bol miktarda sağlık, zenginlik ve mutluluk verileceğine inanılıyor.

Vastu, evdeki her oda için bir dizi tasarım yönergesi koyar ve balkon için de ayrıntılı kurallar vardır. Ne olduklarını öğrenmek için okumaya devam edin!

Vastu’ya göre İdeal Balkon Yönü nedir?

Balkonlar, teraslar ve güverte gibi tüm açık alanlar, evinizin Kuzey, Doğu veya Kuzey-Doğu’sunda yer almalıdır. Karşı köşede, Güney-Batı’da bir balkon bulmak akıllıca görülmez. İdeal olarak, Kuzey-Doğu’daki balkonun seviyesi evin geri kalanından bir adım daha düşük olmalıdır.

Balkon için Vastu Renkler

Koyu renkler enerjiyi emer ve geçmesine izin vermezken, beyaz veya açık renkler ışığı yansıtır ve yansıtır ve onu evinizin uzak köşelerine gönderir. Bu nedenle balkon duvarlarınızı beyaz, krem ​​veya soft mavi tonlarında boyamayı tercih etmelisiniz.

Uzantı Olarak Balkon

Balkon binanın duvarlarının ötesine uzanıyorsa, uzantının yalnızca Kuzey veya Doğu yönlerinde olduğundan emin olun. Güney veya Batı’daki dış duvarların ötesinde herhangi bir uzantı son derece uğursuz kabul edilir ve para kaybedebilir, davaları çekebilir ve hastalanabilirsiniz.

Balkon Izgara Tasarımları

Güvenlik normlarına uyarken serbest hava akışına izin veren her türlü ızgara Vastu tarafından tercih edilmektedir. Güneş ışığını engelleyecek bir tuğla duvar yerine iyi tasarlanmış bir ızgara tercih edilir. Balkon ızgarası metalden yapılmışsa, iyi bakıldığından ve paslanmadığından emin olun.

Yerdeki Su Çıkışının Yeri

Balkonun kuzeydoğu köşesi yağmur suyu çıkışı için ideal bir yerdir. Balkon zemininin eğimi kuzeydoğu köşesinde en düşük seviyede olmalıdır. Su her zaman Güney’den Doğu’ya veya Batı’dan Kuzeye doğru akmalıdır.

Balkon Mobilyası Yerleştirme

Oturup temiz havanın tadını çıkarabileceğiniz geniş bir balkona sahip olacak kadar şanslıysanız, dışarıda yemek yemek için rahat bir oturma yeri ve bir orta masa yerleştirebilirsiniz. Vastu, herhangi bir ağır mobilyanın balkonun Güney veya Batı tarafına yerleştirilmesini ve Kuzey ve Doğu’ya bakmanız gerektiğini söylüyor.

Balkon Çatısı Hangi Yöne Eğimli Olmalıdır?

Eğimli bir çatının en yüksek noktası Güney Batı çeyreğinde yer alırken, çatı Vastu’ya göre Kuzey veya Doğu’ya doğru eğimli olmalıdır.

Balkon Bahçesi

Bitkiler her zaman pozitif enerji yayar ve eve doğru titreşimler verir. Balkon bahçesi oluştururken, kuzeyi ve doğuyu evinize güneş ışığı ve temiz hava girişini engelleyecek bitkilerle kaplamaktan kaçının.

Güney veya Batı duvarlarında dikey bir bahçe oluşturabilir ve bu iki yönde saksılar yerleştirebilirsiniz. Büyük, ağır tencerelerde uzun bitkilerle pencereleri veya kapıları kapatmamaya çalışın. Çiçekli bitkilerle daha küçük saksılar tercih edilir.

Balkon için Vastu Aksesuarları

Balkonunuz dinlenebileceğiniz ve gevşeyebileceğiniz bir yerdir. Onu bir huzur vahasına dönüştüren aksesuarları kullanmayı planlayın. Basamaklı suyun sesi çok rahatlatıcı olabilir. Balkonda bir su kütlesi bulundurmayı planlıyorsanız, bol miktarda pozitif enerji için Kuzey-Doğu’da bulun.

Kuzey Doğu’ya doğru bir Buda heykeli bu köşeye yüksek enerji titreşimleri çekecektir. Bu kadran, su elementi tarafından yönetilir ve pozitif titreşimlerden yararlanmak için heykeli su çeşmesinin hemen yanına yerleştirebilirsiniz.

Terasa salıncak veya hamak asmak istiyorsanız, her zaman Kuzey-Batı’ya, üzerine oturduğunuzda kuzeye veya doğuya bakacak şekilde yerleştirmeyi planlayın.

Balkon Dairesel Olabilir mi veya Kenarları Açılı Olabilir mi?

Vastu’ya göre, sadece kare veya dikdörtgen balkonlar kabul edilebilir. Doğru tanıma sahip olmayacağından başka herhangi bir çokgen veya dairesel şekil tavsiye edilmez. Kenarlar doksan derecede olmalı ve yivli veya kavisli olmamalıdır.

Evinizdeki balkon ve teraslar, iç mekanı dış mekana bağlar ve tüm mekanlar arasında enerji dengesi oluşturmada çok kritik bir rol oynar. Evinizi sınırsız enerjiyle doldurmak ve Vastu uyumlu bir ev iç mekanı tasarlamak için HomeLane ekibiyle bağlantı kurun!

Balkonunuz için Vastu İpuçları konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu