Aydınlatmada Yeni Moda Trendler

2023 Modern iç mekanlar için güzel avizeler ve lambalar

Gözlerinizi mutlulukla aydınlatacak bir oda arıyorsanız o zaman bir avize kesinlikle listenizde olmalı! Gelenekselden çağdaş stile, yaşam alanınız için mükemmel bir armatür olacağından emin olabilirsiniz. Avizeler yalnızca güzellik ve çekicilik katmakla kalmaz, aynı zamanda gerektiğinde rahatlatıcı ortam aydınlatması da sağlayabilir.

Aslında, artık birçok kişi balo ve salonlar gibi resmi alanlardan aile yatak odaları ve oturma odaları gibi daha rahat odalara kadar her türlü dekor için tercih edilen seçenek olarak avize modellerini seçiyor. Öyleyse neden bugün seçimimize göz atarak tüm bu seçeneklerden yararlanmıyorsunuz? Pişman olmayacaksın!

avize modeli

Avizeler birçok farklı tarza sahiptir, ancak hepsinin ortak bir amacı vardır – bir odayı aydınlatmak. Klasik sade avizeler, dramatik sarkıt ve zemin stili avizeler, oyma vurgulu zarif avizeler ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok başka stil var. Geleneksel bir dekor tarzınız olsa bile, bir avize mekanınıza yepyeni bir görünüm kazandırabilir.

Modern avizeler çeşitli tarzlarda gelir. Herhangi bir odaya uyacak şekilde uyarlanabilirler ve genellikle keskin açılı kenarlara veya dramatik bir etki yaratan şık panellere sahiptirler. Camdan metale ve taşa kadar çeşitli malzemelerden yapılabilirler.

sarkıt avize

Avizeler her fiyat seviyesinde bulunabilir, ancak diğer lamba türlerinden daha pahalı olma eğilimindedirler. Uygun fiyatlı bir avize arıyorsanız, kurtarılmış veya geri dönüştürülmüş malzemeler kullanan bir model aramayı düşünün.

Avizeler, çeşitli lamba türleri ile kullanım için mükemmeldir. Akkor, Halojen ve floresan ampullerle iyi çalışırlar. Evinize biraz zarafet katmak istiyorsanız, avize bunu yapmanın harika bir yoludur.

Tavsiye: İtalyan Avize Modelleri

Avizeler, oturma odanıza lüks ve çekici bir dokunuş katmanın harika bir yoludur. Çeşitli tarzlarda gelirler ve herhangi bir odaya uyacak şekilde uyarlanabilirler. Ayrıca kurulumu kolaydır ve çeşitli lamba türleri ile çalışırlar. Evinize lüks bir eklenti arıyorsanız, avize harika bir seçenektir.

aydınlatma 20242023’te hangi modern avize ve lamba modellerini seçmeli, böylece evin iç kısmı sadece işlevsel değil, aynı zamanda alakalı mı? Trendleri körü körüne takip etmemeniz gerektiğini söylüyorlar. Ancak bu yıl ortaya çıkan veya yoğunlaşan kadar ilginç ve çeşitliyse, neden onları dikkate almıyorsunuz? Aydınlatmada trendler 2023 geniş bir yelpazede sunuyor. Yani dekorasyon eksikliği, sadelik ve minimalizm, göz alıcı ihtişam, endüstriyel titizlik.

Avizeler ve lambalar 2023 – yeni koleksiyonlaraydınlatma 2024

2023 için dikkate değer bir aydınlatma trendi küre lambalarıdır. Bugün, top şeklinde cam abajurlu lambalar en moda olarak kabul ediliyor. Geçmiş sezonlarda lider olan tel çerçeveli lambalar kadar cesurca iç mekanlarda varlık göstermiyorlar, odaya huzur ve uyum getiriyorlar.

Keskin kenarlardan yoksun, top şeklindeki lambaların organik formu, hala popülerlik kazanmakta olan eko-trende iyi uyuyor. Cam bir küre içine alınmış klasik yumuşak ışık, küçük bir alana sahip odalar için çok uygundur. Evinizde yer olmaması bir sorunsa, birden fazla sarkıtlı bir aydınlatma seçin.

Bu lambaları birleştirmenin orijinal yolu, onlara çok sıra dışı şekiller verir. Bu versiyonda, klasik ve modernin başarılı bir birleşimini temsil ederler ve iç mekanın ana dekoratif unsuru olmaya yeterli potansiyele sahiptirler. Aynı zamanda, odaya büyük miktarda ışık getirecekler.

Metal çerçevenin rengi de önemlidir. Asil siyah, zamansız beyaz, zarif gümüş veya altın olabilir.

Küresel abajurlu aydınlatma armatürleri arasında yüksekliği ayarlanabilen tavan modelleri bulacaksınız. Ayrıca çeşitli şekil ve boyutlarda zemin lambası, zemin ve masa lambası seçebilirsiniz.

2023’ün en güzel lambaları kapalı bir kapağa sahiptir (beyaz veya şeffaf). Düzenlemeye biraz çeşitlilik katmak ister misiniz? Sofistike parlaklığa sahip renkli camlardan birini seçin.

Aydınlatma dünyasında modern trendler 2023aydınlatma 2024

2023’ün modaya uygun aydınlatma trendi, yeterince elastik ve dayanıklı doğal malzemelerden (rattan, hasır, jüt ve kuru yosun) yapılmış modern lambalar ve avizelerdir. Kabul edilmelidir ki, bu tür lambalar sadece formda değil, aynı zamanda renkte de bireyseldir.

Boho stilini sever misin? Örgü boşluklu abajurları kullanarak dairenize getirebilirsiniz. Mutfak alanındaki masada yemek için bir dekorasyon olarak idealdirler.

Abajur kendi elinizle yapılabilir (bir bezle kaplı veya dokuma). Çoğu zaman geleneksel bir top, silindir veya kase şeklindedir. Bu optik olarak hafif aydınlatma, iç mekana rahatlık ve aynı zamanda biraz dinginlik getirecektir.

Cam ve metal, iç mekanda organik olarak bir araya getirilerek, çok güçlü bir yapıya ve çekici bir görünüme sahip modaya uygun 2023 aydınlatması yaratılıyor. Doğanın güzelliği için tasarım dünyasına duyulan hayranlık yeni değil. Ve yakında biteceğine dair bir işaret yok. Bu tür malzemelerden yapılmış bir çerçeve seçerseniz, uzun süre keyifle kullanacaksınız.

Popüler avize ve lamba modelleri 2023Aydınlatmada yeni trendler 2024

Özellikle 2023’te popüler olan, abajursuz güzel lambalardır. Modern bağbozumu, İskandinav minimalizmi veya endüstriyel çatı katı tarzı ruhuyla tasarlanmış iç mekanlar için çok uygundurlar. Sıcak ahşap (ağartılmış veya doğal renginde korunmuş) güçlü karakterlerini yumuşatarak sıcaklık verir.

2023 yılında güzel tasarlanmış lambaların dünyasında gerçek bir hit metal lambalar olarak adlandırılabilir. Küçük bir ahşap hayranıysanız, endişelenecek bir şeyiniz yok, modaya uygun aydınlatma armatürleri onsuz başarılı bir şekilde yapıyor. Metal çok yönlü bir hammaddedir.

Ondan yapılan lambalar endüstriyel bir karaktere sahip olabilir, ancak aynı zamanda rafine bir form ile etkileyicidir. Her şey, metalin metamorfozundan sorumlu olan kompozisyon ve kullanılan renklerle ilgili, bu da onu yerleştirme açısından şaşırtıcı derecede çok plastik bir malzeme yapıyor.

Tasarımcı avizeler ve 2023 lambaları en çok tasarımcı iç mekanlarında kullanılır. Genellikle birinci sınıf aydınlatma armatürleri özel bir metalik parlaklığa sahiptir: altın veya gümüş. Ayrıca pirinç, bakır, antika veya gül altın rengi olabilir.

2023 yılında, Edison lambasının modern armatürlerde kullanımına yönelik moda trendi büyük talep görecek. Böyle bir retro ampul, özellikle doğal ahşap, koyu metal veya yarı saydam camdan yapılmış zarif tonlarla iyi bir şekilde birleştirilecektir.

Peki ya üç ince ayak üzerinde bir spot ışığı şeklinde tasarımcı aydınlatması 2024? Böyle bir aksesuar, bir oturma odasının veya yatak odasının tasarımını değiştirebilir. Yerde boş alan var mı? İç mekanı daha zarif ve asil hale getirecek fütüristik bir şekle sahip modaya uygun bir sarkıt lamba seçin. Lambayı bitirmenin ilginç yolunun yanı sıra sabitlemesine de dikkat edin.

İçinde bulunduğumuz sezonda alışılmışın dışına çıkmanızı sağlayan tüm aranjman kararları altın değerinde. Düzen ve mükemmelliğin hüküm sürdüğü iç mekanlarda şenlikli bir ruh hali olamaz.

Lüks değilse de dairenizin dekorasyonunu daha şık hale getirmek ister misiniz? Altın titreşen lambalar bu sorunu çözecektir. Sıcak yansımalara sahip metalik parlaklık, nötr bej, pudra pembesi veya yumuşak mercan gibi renklerle iyi gider.

Daha parlak tonlarla güvenle deney yapabilirsiniz, doğru orantılara uyduğunuzdan emin olun. Bu düzenlemede altın, lamba için bir tasarım detayı olarak hareket etmelidir. Bu çözüm, odanın iç kısmının oldukça sessiz olduğu ve yalnızca ona kontrast katacak bir renk vurgusu aradığınız durumlarda kullanılacaktır.

Sıcak altın ışıklı yeni 2023 lamba koleksiyonları alakalı görünüyor. Pastel ve yuvarlak şekiller, yeniden popülerlik kazanan retro tarzın özünü oluşturuyor. Ya ikisini birleştirebilseydiniz? Sonuç, yumuşak, akıcı bir çizgiye ve hoş bir renge sahip orijinal lambalardır. Bu modaya uygun aydınlatma, sadece çocuk odasını değil, evdeki hemen hemen her odayı dekore edebilir.

Basit bir gölge ile donatılmış sarkıt lambalar, bir tezgah veya mutfak adasının üzerinde harika görünecek. Özellikle iç mekan beyaz veya sakin gri tonlarda dekore edilmişse. Yumuşak pembe, mavi veya yeşil bir abajur onu güzelce canlandıracaktır.

2023’ün iç mekanlarında dekoratif aydınlatma – trend fikirleriAydınlatmada yeni trendler 2024

Dekoratif aydınlatma, mimari detayları, ıvır zıvırları vurgulamanın, “iletişim yollarını” işaretlemenin ve dairede benzersiz bir atmosfer yaratmanın en iyi yoludur. Modern enerji tasarruflu ışık kaynaklarını kullanan modern çözümler, en cüretkar ve karmaşık projeleri hayata geçirmeyi mümkün kılar.

Spot aydınlatmaAydınlatmada yeni trendler 2024

İç mekanda seçilen odanın güzelliğini vurgulamak için spot ışıkları kullanılabilir. Bu rol, yerleşik halkalar veya iç ışıklar tarafından gerçekleştirilebilir. Armatürleri bir binaya veya duvara yerleştirme teknolojisi, tasarımcıların yıllar içinde olağanüstü tasarım başarıları elde etmelerini sağlar.

Halojen veya LED yerleşik rondelalar optik illüzyonlar yaratabilir ve iç mekana “lezzet” getirebilir. Tavana monte edildiğinde, bazen bir odanın köşesinde duran egzotik bir bitki veya bir sanat enstalasyonu gibi gölgelerden sıyrıldıkları için bazen asimetrik olarak “parçalanırlar”. Örneğin, oturma odasının konturu boyunca tavanda bulunan spot aydınlatma, odanın yüksekliğini optik olarak azaltır. Bu, özellikle sıcak tonlarda ışık kaynakları seçerseniz, odayı daha rahat hale getirecektir. Bu tür dekoratif aydınlatma, zemine monte edildiğinde de çok uygundur.

Aşağıdan aydınlatılan bitkiler koridorda bile harika görünüyor. Bu durumda ışık kaynağının lamba ile entegre olduğu LED gözler kullanılmalıdır. Mekanik hasara karşı dayanıklıdırlar, bu nedenle üzerlerinde dursanız bile kırılmaz veya çizilmezler.

Bu tür dekoratif aydınlatma, duvarın benzersiz dokusunu vurgulayacaktır. Odanın konturu boyunca yer alan birkaç lamba, yalnızca orijinal dekoratif aydınlatma değil, her şeyden önce, odanın daha yüksek görünmesini sağlayacak bir dizi spot ışığıdır.

Doğrusal aydınlatmaAydınlatmada yeni trendler 2024

Bir başka ilginç etki de doğrusal dekoratif aydınlatmadır. Burada ayrıca, iletişimin “yollarını” göstermenin harika bir yolu olan zemine gömülü ışıkları da bulabilirsiniz. Mekanik hasara dayanıklı camla kaplanmış, herhangi bir renkte olabilirler. Kırık veya sürekli bir çizgi, hatta bir safir rengi, örneğin koridordan yatak odasına giden bir işaret olacaktır.

Aydınlatmalı asma tavan projeleri arasında lineer çözümler de bulunabilir. Dekoratif aydınlatma, derinlik etkisi yaratan plakanın kenarlarına yerleştirilmiş enerji tasarruflu floresan lambaları kullanmaya devam ediyor. Ama aynı zamanda süpürgeliğin hemen üstüne, merdivenlerdeki basamakların yanına, küvet kaplamasına ve hatta yatağın altına kurulum için de mükemmeller.

İç mekan hemen fütüristik bir karakter ve atmosfer kazanıyor ve ışıklı cihazlar havada süzülüyormuş gibi görünüyor. Bir sıra LED’li LED şeritler, mobilya veya mimari detayların dış hatlarını işaretlemek için mükemmeldir – şerit metre başına en az 30 LED vardır.

oturma oası avize

Güçlü yapışkan bantlar seçmek en iyisidir. Şeritler 5-10 cm uzunluklarda bile kesilebilir, bu da yaratıcı projelerin hayata geçirilmesini kolaylaştırır. Açık renkler de kurdelelerin bir avantajıdır. LED’ler kırmızı, yeşil veya mavi gibi tek renkli veya çok renkli olabilir, böylece modüller karıştırılarak istenen ışık renkleri elde edilebilir.

Modaya uygun aydınlatma 2023 için orijinal çözümler, ilginç bir renkte dağınık ışık sağlayan olağandışı, genellikle şeffaf veya dokulu malzemelerden yapılmış parlak yüzeylerdir. Buzlu cam duvar panelleri – kapalı veya teleskoplara monte edilmiş – ilginç bir parlaklık katar ve örneğin bir ev sineması alanında mükemmel bir atmosfer yaratır.

Yüzeylerinin arkasına gizlenmiş ışık kaynakları sayesinde orijinal desenler yayan oniks gibi taş levhalar son derece çekicidir. Dekoratif aydınlatma, kumaşların içinden “nüfuz” kullanıldığında genellikle mekansal form yanılsaması yaratır.

Modern iç mekanlarda sık kullanılan bir çözüm, dağınık yumuşak ışık veren, kurulu ışık kaynaklarına sahip kumaş tavanlardır. LED lambalar, çeşitli malzemelerden yapılmış yüzeyleri aydınlatmak için en iyisidir. Vücuda yakın monte edilebilirler, ısınmazlar ve eşit ışık sağlarlar.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu