Teknoloji

Arçelik Super Invertech Klima

ARÇELİK Dünyanın en sessiz klimasını piyasaya sundu. Sıcakların oldukça yükseldiği Şu sıralar televizyon ve sosyal medyada reklamları sürekli dönen Arçelik Super Invertech Klima İnsan hareketlerini ve mekandaki yerlerini algılayarak, havayı isteğe bağlı yönlendirebiliyor.

arçelik klima

Yaz sıcakları bastırmaya başladı, eviniz hem serin, hemde sessiz olsun istiyorsanız ARÇELİK 90070 Super Invertech Klima‘ya mutlaka bir göz atın.

arçelik klima

İstenen ortam sıcaklığına hızlı bir şekilde erişildikten sonra kompresör hızı düşürülerek beklenen konfor koşullarının sürekliliği sağlanıyor.

Arçelik Klima Fiyatları

Standart klimalar ise istenilen ortam sıcaklığını yakalamak için kompresörlerini belirli aralıklarla durdurur ve çalıştırır. Bu duruş-kalkışlar sırasında çok fazla enerji kaybı yaşanır. Süin line with Invertech klimalar ise dur-kalk yerine, kompresör hızını ihtiyaca göre artırıp, azaltarak enerji kaybını önlüyor.

Ortamda insan varlığı algıladığı zaman ise bir kez daha istenen ayar sıcaklığına dönüyor.

Klimada bulunan pyroelectric infrared sensor, insan vücudunun okayızılötesi ışıok alanını algılayarak pozisyonunu saptayabiliyor. Ayrıca kullanıcının ayarlamış olduğu üfleme hızı ve yönü hafızada saklanıyor.

Satın almak için tıklayınız.

Klima günlük hayatımızda vazgeçilmez bir cihazdır, sonuçta sıcaklık ne olursa olsun evlerimizde rahat olmamızı sağlar. Ama bize sunduklarından en iyi şekilde yararlanabilmek için tüm işlevlerini biliyor muyuz?

İç mekandaki konforunuzu daha da artırabilecek bazı klima işlevlerine göz atın!

Klimanın ana işlevleri

Bir klima kontrolünü gözlemlerken, o sırada aktif olan cihazın işlevini değiştirmekten sorumlu olan MODE düğmesine sıkça rastlanır. Bu düğme, aşağıdakiler de dahil olmak üzere önemli klima özelliklerini etkinleştirmemizi sağlar:

Otomatik işlevi

Otomatik işlev, oda sıcaklığını analiz etmek ve ayarlamak için klima teknolojisine özerklik vererek mekanı daha konforlu hale getirir.

Soğuk İşlevi

Soğutma işlevi, oda sıcaklığını tercihlerinize göre soğutmanıza olanak tanır. Klimanın temel bir özelliğidir ve daha sıcak iklimlerden kaçmak isteyenler için oldukça kullanışlı bir seçenektir.

Isı fonksiyonu

Isıtma işlevi, odayı tercihlerinize göre ısıtmanıza olanak tanır. Soğuk günlerde klima için idealdir, ancak tüm modellerde bulunmaz: sadece sıcak/soğuk klimalarda.

Fan Fonksiyonu

Fan işlevi, havalandırma yoğunluğunu ayarlamak için kullanılır. Sıcaklığı korurken ortam havasını yeniler ve havalandırır.

Sizin için büyük önem taşıyan diğer işlevler, MOD düğmesinin dışında bulunabilir. Bunlar:
Klimanızda keşfedilecek ek işlevler

Daha yaygın klima işlevlerine ek olarak, modern modellerde bulunabilecek ekstra özellikler de vardır. Aşağıda, cihazınızı daha da güçlü ve verimli hale getirebilecek bazı işlevler sunacağız!

Uyku fonksiyonu

Uyku işlevi etkinleştirildiğinde, klimanın gücünü kademeli olarak azaltır ve daha düşük enerji maliyetleri üretirken daha keyifli bir gece uykusu çekmenizi sağlar.

Turbo işlevi

Klimanın odayı hızlı bir şekilde soğutmasını veya ısıtmasını sağlar, çünkü minimum veya maksimum sıcaklıkta çalışmasına ek olarak (amacınıza bağlı olarak) havalandırmanızın gücünü en üst düzeye çıkarır.

Salıncak fonksiyonu

Havalandırma yönünü kontrol etmeyi mümkün kılan modalite. Kullanırken, Salıncak işlevi, kanatların hareket etmesine, odadaki havalandırmayı dağıtmasına veya aynı noktada yoğunlaştırmasına izin verir.

Sessiz fonksiyon

Sessiz işlevi, adından da anlaşılacağı gibi, klimadan gelen gürültüyü ve gürültüyü azaltır. Özellikle uyku zamanı için veya bir göreve konsantre olmak gerektiğinde faydalıdır.Bu işlevi kullanırken klimanın gücünün etkilenebileceğini vurgulamak önemlidir.

Otomatik Temizleme / Üfleme Fonksiyonu

Klimanın kendi iç temizliğini yapmasını sağlayan, bakterilerin çoğalmasını ve kir birikmesini önleyen bir yol. Buna rağmen, Otomatik Temizleme işlevi, bir uzman tarafından gerçekleştirilen nihai temizlik ihtiyacını ortadan kaldırmaz.

ilginizi çekebilir: İleri dönüşüm nedir ve doğaya nasıl yardımcı olur?

Enerji Tasarrufu İşlevi

Enerji Tasarrufu işlevi, cihazın performansını optimize edeceği ve cihazın masraflarını ve tüketimini en aza indirirken enerji tasarrufu yapacağı ekonomi modunu etkinleştirir.

Zamanlayıcı işlevi

Zamanlayıcı işlevi, klimanın kendi kendine açılıp kapanması için zamanların programlanmasını mümkün kılar. Böylece oda sıcaklığını daha gelmeden hazırlamak ve otomatik olarak kapanacak şekilde programlayarak enerji tasarrufu yapmak mümkündür.

Klimanın en çok kullanılan özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Artık, cihazınızın keyfini her gün optimize ederek daha da fazla keyif almak için her şeye sahipsiniz. Artık Arçelik satış mağazalarında en iyi klima modellerini bulacaksınız. Tavsiyelerimize göz atın ve sizin için mükemmel olanı bulun!

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu