Amsterdam’da ziyaret edilecek en iyi müzeleri keşfedin

Amsterdam müzeleri

Amsterdam şehri yüzlerce ziyaretçi çekiyor kanallarından kahvehanelerine, ünlü Red Light District’e veya yaşam tarzına kadar birçok nedenden dolayı. Ama bu şehir aynı zamanda çok sayıda müze bulabileceğiniz ve inanılmaz sanat eserlerini keşfedebileceğiniz çok kültürel bir yer. Bu tür bir ziyareti seviyorsanız çok sayıda müzenin bulunduğu bu şehri kaçıramazsınız.

Amsterdam müzeleri çok çeşitlidir ve bazıları gerçekten ünlüdür Van Gogh Müzesi gibi. Böylece sanat bilginizi biraz daha dolduran birkaç kültürel ziyaretin tadını çıkarabilirsiniz. Bize bölgenin kültürünün bir parçasını sunan müzeleri ziyaret etmek her zaman ilginçtir.

Rijksmuseum

Rijksmuseum, Amsterdam’ın en önemli ve ünlü müzelerinden biridir. Bu müzede Hollanda Altın Çağı’na ait en büyük resim koleksiyonunu buluyoruz. Yedi milyon esere ev sahipliği yapan büyük bir müze, bu yüzden ziyaret etmemiz biraz zaman alabilir. Ancak, diğerlerinden çok daha önemli olanlar da var. Rembrandt’ın ‘Gece Nöbeti’ gibi, Vermeer’den ‘Sütçü Kız’ veya Frans Hals’tan ‘Mutlu İçici’. Koleksiyonlarda Mısır veya Asya sanatının eserlerini de görebiliriz. Müze binası, aynı tasarımcı tarafından yaratıldığı için Amsterdam Merkez İstasyonu’na çok benziyor.

Museo Van Gogh

Bilim Müzesi

Van Gogh Müzesi, Amsterdam’ın en ünlü ikinci ve en çok ziyaret edilen ikinci müzesidir. Şehre gidersek bir diğer önemli. Hollandalı’nın resimlerinin hayranıysak, burada çok eğleneceğiz, çünkü sanatçının 200 eserine kadar bulabiliriz. Ayrıca çizimlerini ve bazı mektuplarını da görebilirsiniz. Sonunda onu kendi canına kıymasına neden olan bir akıl hastalığından eziyet çeken bir sanatçıydı. Daha sonra çok ünlü olmasına rağmen, hayatında sadece bir resim sattı. Rijksmuseum’dan birkaç metre uzaklıkta olduğu için aynı gün yapılabilecek iki ziyaret var.

Anne Frank Evi

Anne Frank müzesinde görülmesi gerekenler

Herkes ‘Anne Frank’in Günlüğü’ kitabını ve tarihini bilir. Nazi dönemini yaşamak zorunda kalan ve sonunda bir toplama kampında ölecek olan ve daha sonra babası tarafından bulunan ve yayınlanan bir günlük bırakan Yahudi bir kızın hikayesi. Açık Amsterdam tarihin bir parçası olan bir ev bulabiliriz Bu, kendisinin ve ailesinin Naziler tarafından yakalanmamak için saklandığı evi gazetede anlatıyor. O evin neye benzediğini ve hatta saklandığı yere geçtiği gizli kapıyı görebileceğiz.

Rembrandt Müzesi

Rembrandt müzesi

Rembrandt bu evi başarılı bir sanatçı olarak satın aldı. Resimsel tekniğin ustasıdır ve bu evde resim yapıp başka sanatçıları ağırlamıştır, bu yüzden bu onun tarihinin ve resim tarihinin bir parçasıdır. 1639’da evi devraldı ve 1656’da borçlarla dolu olduğu için eşyalarını açık artırmaya çıkarmak zorunda kaldı. Şu anda, dönem mobilyaları ile tamamen restore edilmiş ve boyadığı stüdyoyu görebileceğimiz bir ev buluyoruz.

Museo Van Loon

Museo Van Loon

Tarihi şeylerle ilgileniyorsanız, bu müze, 18. yüzyıldan kalma bir evdir. Alt kısımda tarih ve evin türü hakkında bazı açıklamalar var. Prestijli Van Loon ailesinin evinin tarihi hakkında biraz bilgi edineceğiz. Mobilyaların neye benzediğini ve ayrıca bir odadan diğerine görünmeden geçmek için bazı gizli kapılar olduğunu bileceğiz.

Nemo Bilim Müzesi

Amsterdam Bilim Müzesi

Bu bir müzedir Hollanda’daki en önemli bilim ve teknoloji. Bu yüzden iyi bir ziyaret, özellikle de aile olarak gidersek. Bina, çok şey öğrenebileceğimiz ve hatta garip bir deney yapabileceğimiz beş kattan oluşuyor. Bu müzenin yanında, East India Company’den bir geminin güzel bir kopyasını görebiliriz.

Amsterdam’da ziyaret edilecek en iyi müzeleri keşfedin
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu