Alçak Tavanlı Evinizi Daha Uzun Göstermenin 8 Yolu!

Evinizin tavanları alçaksa (genellikle alçak tavanlar) veya sadece normal bir yüksekliğe sahipse ve daha yüksek olmasını istiyorsanız, o zaman doğru makaleyi okuyorsunuz!

Görüşler şu soruya göre farklılık gösteriyor: İdeal tavan yüksekliği nedir? Kesin olan şey, tavanın 2,50 metreden yüksek ve ideal olarak 2,70 metreden (Yunan evlerinde en yaygın tavan yüksekliği) olması gerektiğidir.

Ancak daha fazlasını isterseniz ve her zaman daha uzun görünmesini istiyorsanız, yapabileceğiniz 9 yolu okumaya devam edin!

Duvarlarda tavanın rengine devam edin

tavan rengi duvar resmi

Bu akıllıca görsel numara sınırları değiştirir, beynin kafasını karıştırır ve böylece tavanınızın yüksekliğine bazı noktalar “ekler”.

Evin “iskeletini” göster

tavan ahşap kirişler oturma odası dekorasyonu 2019

Ahşap kirişler ve endüstriyel borular herkesin sandığının aksine tavanı indirmez. Aksine ona ilgi gösteriyorlar ve dikkatleri kendine çekiyorlar. Özellikle hayranıysanız modern çiftlik veya onun endüstriyel tarzda dekorasyonYa da hiç düşünmeyin!

Hiçbir yerde bitmeyen tavan!

parlak tavan boyası fransız elastik çatı
Yazımızın ana fotoğrafında olduğu gibi, tavanı parlak parlak renklerle boyamak onu son derece etkileyici kılıyor!

Işığın ve nesnelerin yansıması tüm odayı yükseklik verecek ve aydınlatacaktır. Ancak çarpıcı bir değişiklik arıyorsanız, tavanı boyamak için parlak parlak bir renk seçin. Daha da sıra dışı bir sonuç için, aynalar ve odanızın hiçbir yere varmayacağı ve tüm alanı yansıtan yüksek parlaklıkta bir renk seçin!

Tavanda mat beyaz renk

beyaz tavan boyama oturma odası

Ama tam olarak yukarıda, parlak rengin alçak tavanlara yükseklik verdiğini söylemediniz mi? Evet, ancak tavanın kusurlarını gizlemek ve olabildiğince görünmez olması için mat olması gerektiğini savunan başka bir okul var. Hele ki duvarlar da beyazsa aralarındaki sınırları kaybetmek çok yardımcı olur!

Alçak tavanlar için aydınlatma armatürleri

alçak tavanlar alçak tavan yüksekliği

Alçak tavanlı evinize hangi aydınlatma armatürlerini koymalısınız? Ama tabii ki tavan lambaları. Kesinlikle asma tavan ışıklarını tercih edin, ancak bir göz atarsanız fikrinizi değiştirebilirsiniz. burada tavan lambalarında Kolyelerden kıskanacak hiçbir şeyi olmayan!

Duvarlarda dikey şeritler

dikey çizgili duvar boyama fikirleri ev oturma odası 2019

Göze çarpan, dikey şeritlerin çok iyi işlediği her şey tavanların daha uzun görünmesini sağlar ve genellikle daha fazla alan hissi verir. Çizgiler arasındaki kontrast ne kadar büyükse, etki o kadar yoğun olur.

Oturma odasında alçak mobilya

Beyaz ve beyaz oturma odası duvar resmi

Oturma odası mobilyalarının yatay çizgileri normalden aşağıya indiğinde göz kandırılır ve odanın gerçekte olduğundan daha yüksek olduğunu düşünür. Alçak mobilyalardan elde edeceğiniz bir diğer fayda, doğal ışığı engellememeleri ve bu da tavanın yüksek görünmesine yardımcı olmasıdır!

Perde çubuğunu yükseğe asın

perdeler yükseklik yerleştirme asma perde çubuğu

Sahibiz genellikle perdelerle yaptığımız büyük hatayı açıklayın ve onları asmanın doğru yolu. Perdelerinizi tavanın hemen altına asmalısınız. Perde çubuğu için doğru yükseklik pencerelerinizin 20-30 cm yukarısıdır, böylece tavan daha yüksek görünür ve daha fazla alan hissi verirsiniz.

sihirli ayna

1616315956 318 Alcak Tavanli Evinizi Daha Uzun Gostermenin 8 Yolu

Yakın tarihli bir makalede analiz ettiğimiz gibi, aynalar alanınızı neredeyse ikiye katlayabilir. Aynı şey yükseklik için de geçerli ya duvara asıyorsunuz ya da yere dokunuyorsunuz.

Alçak tavanlar için 8 ipucumuzdan bazılarını uygulamak sorununuzu çözeceğinden, artık evinizin alçak bir tavana sahip olduğundan şikayet edemezsiniz! daha fazlası için dekorasyon fikirleri buraya tıklayın!

Alçak Tavanlı Evinizi Daha Uzun Göstermenin 8 Yolu! konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu