Ailece oturma odasını dekore etmek için 6 ipucu

geniş-oturma odası-mutfağa bağlı
Oturma odası, ev yaşamının merkezidir. Bu nedenle, anlamımıza değer veren ortak bir birlikte yaşama alanı. Toplantı yaşam alanı çevresinde gerçekleşir. Bu nedenle evin en önemli odalarından birini aile olarak dekore etmek, ortak hedefe ulaşmak için ekip olarak işbirliği yapanları birleştiren bir amaçtır. Açık BeyazYastik.Com Rahat bir oturma odası yaratmak için size altı ipucu veriyoruz.

1. Dekoratif hedefler: projeye yön verin

gri-renk-kanepe-oturma odası
Bir proje ekip olarak paylaşıldığında, etrafındaki bakış açıları çok farklı olabilir. Her süreç, eylem planına birlik kazandıran bir hedefi gerektirir. Bu nedenle, aile beklentileri sonsuz olsa da, eylem çerçevesini somut ve gerçekçi hedefler etrafında sınırlamak uygundur. hedefler paylaşılan ihtiyaçlarla uyumlu.

2. Çok işlevli ve konforlu bir oturma odasının oluşturulması

şömineli dikdörtgen-salon-oda
Farklı kuşaklardan oluşan bir ailenin yaşadığı bir evde yer alan bir oda, bir ailenin yansımasıdır. çok işlevli alan. Bu nedenle, bağlamla mükemmel bir şekilde bütünleştirilmesi gereken alanların hangileri olduğunu açıkça belirlemek uygundur.

Örneğin, bir yemek odası, tele-çalışma için bir köşe, bir oyun alanı, ortak kullanım için bilgisayarlı bir masa… Yaşam alanına ek olarak odanın başka hangi malzemeleri olacak?

3. Yeni alternatifleri değerlendirmek için beyin fırtınası

oturma odası-kanepe-ve-televizyon
Beyin fırtınası, ekip projelerine entegre edilebilecek pratik bir alıştırmadır. Dekorasyon planı içerisinde, ailenin tüm üyelerinin katkılarıyla bir liste yapılması uygundur.

Bu önerilerden bazıları bütçeyi aştığı veya mevcut alana uyum sağlayamadığı için pratikte mümkün olmayacaktır. Ancak bu yaratıcı aşamanın asıl amacı, evin sunduğu potansiyeli görselleştirmek.

4. Rahat bir kanepe seçimi

büyük kanepe
Kanepe Herhangi bir oturma odasındaki en önemli mobilya parçalarından biridir, ancak birkaç kişinin bir araya geldiği bir odada daha da önemlidir. Bu durumda, sadece herkesin rahatını aramak değil, aynı zamanda diğer duygusal yönlere de değer vermek mümkündür. Yaşam alanı çevresinde bir sohbet yeri yaratmak ortak bir hedeftir.

Bunun için karşılıklı iki kanepe yerleştirmek mümkündür, çünkü bu pozisyon kişiler arası diyalogda göz temasını teşvik eder. Bazen kanepe televizyonla ilişkilidir, ancak gerçekten önemli olan şeyi gözden kaçırmamak önemlidir. Oturma alanı, toplantıyı kolaylaştırmak için gerekli sayıda yere sahip olmalıdır.

5. Duygusal değeri olan kişisel süs eşyaları

büyük pencereli oturma odası
Aile odası, anıların değerine de büyük önem verir. Örneğin, geliştirmek için ideal ayardır. görünürlük geçmişten anları gösteren çerçeveli fotoğraflar.

Bir oturma odasını gerçekten rahat yapan nedir? Evde olmanın o güzel hissi. Kendine çok bağlı ayrıntılarla çevrili. Bu hatıraların çoğu, o evin bir parçası olanlar tarafından paylaşılacak. Aile tarihinin bir yansıması. Bu nedenle ortamı doyurmamak için en güzel unsurlara öncelik verilmesi tavsiye edilir.

6. Dekorasyon planı dahilinde işlevler atayın

merdivenli oturma odası
Dekorasyon sürecinde farklı insanlar yer alır. Bu nedenle, yetki vermeyi öğrenmek olumludur. Delegasyon, tek bir kişinin bu yükün altına girmesini engellediği için sayısız fayda sağlar. Atanan görevler yaş ve kişisel tercihlerle ilgili olabilir. Her biri, uzun vadede keyif alacak ortak bir projeye bir şekilde katılabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu