Nasıl Yapılır ?

Ahşap zeminler nasıl tamir edilir ve yeni görünmesini sağlar

Tipik olarak, ahşap zeminler, kurulumdan sonra birkaç yıl dayanacaktır. Bununla birlikte, bir noktada, aşırı kullanım ve zamanla yıpranan görünümünüzü kurtarmak için bakım yapmanız gerekecektir.

Ahşap zemini kurtarmak için adım adım

Gerekli araçlar:

Ahşap zemini kurtarmak için sadece üç parçaya ihtiyacınız var: yörünge veya kırık yörünge zımparası, vernik ve farklı ağırlıklarda zımpara kağıdı.

Adım 1) Zımparalama

Madeira

Zımpara makinesi ve 36 tane zımpara kağıdı ile mevcut vernik tabakasını kaldırır.Farklı yönlerde linç yaparak aşırı linç ile yüzeyin dalgalanmalara uğramamasını sağlar.

Tüm verniği çıkardıktan sonra, kaba zımpara kağıdının neden olduğu çizikleri gidermek için kaba zımpara kağıdını orta taneli bir zımpara kağıdı ile değiştireceksiniz. Bu işlem ahşaba daha pürüzsüz bir yüzey kazandırır.

Adım 2) Temizleme

Madeira

Zeminin linç edilmesini tamamladıktan sonra, linçten kalan parçacıkları temizlemek için bir elektrikli süpürge kullanarak iyice temizlemelisiniz. Temizlik çok önemlidir ve herhangi bir köşe veya duvar köşesini unutmamalısınız.

Adım 3) Vernik

Madeira

Yüzey tamamen temizlendikten sonra zemini cilalamaya başlayabilirsiniz.

Döşemenizi bitirmek için farklı tip vernikler seçebilirsiniz, hatta bazıları uygulamadan sonra ahşabın rengini bile değiştirebilir.

Verniğin uygulaması fırça veya rulo ile yapılabilir. Parlamak ve iyi bir koruyucu film oluşturmak için iki ila üç kat vernik uygulayın.

Kuruma zamanı

Formaldehit bazı olan verniğin tamamen kuruması bir ay kadar sürer, ancak uygulamasından üç gün sonra zaten ortamda yürüyebilirsiniz. Çizilmeleri önlemek için mobilyaların yerleştirilmesine büyük özen gösterin.

Sonuç

Bu prosedür o kadar karmaşık değildir ve istekli herkes tarafından yapılabilir. Bununla birlikte, ahşap hassas bir malzeme olduğundan ve linç işleminden zarar görebileceğinden, bazı durumlarda bir profesyonelin bu kurtarmayı gerçekleştirmesi tavsiye edilir.

Ahşap zeminler nasıl tamir edilir ve yeni görünmesini sağlar konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu