Ahşap sehpalar

İtalyan tasarımcılardan 11 orijinal sehpa aldık. Her biri, cesur bir yaklaşımın ve kusursuz uygulamanın parlak bir örneğidir. Doğal ahşabın dokusu, klasik ve modern tarzın iç mekanlarına iyi uyum sağlar, çeşitli malzemelerle birleştirilir ve doğal sıcaklığı korur.

Bu masanın yaratıcıları, yoğun şekilde büyüyen palmiyeler, tuhaf çiçekler ve nadir kuşların bulunduğu yeşil Bora Bora adasından ilham aldı. Yerel efsaneye göre, Polinezya’da “tanrılar tarafından yaratılmış” anlamına gelen kutsal Raiatea adasının yaratılması ve yerleşmesinden sonra sudan çıkan ilk adadır. Cattelan Italia Bora Bora masası meşe ağacından yapılmıştır. Taban, beyaz veya grafit renkli alüminyumdan yapılmıştır. Tezgahlar şekil ve boyut olarak farklılık gösterdiğinden her parça benzersizdir:

Riva 1920 Eco, iki çapta sunulan aromatik sedirden yapılmış küçük masalardır. Karakteristik eşmerkezli halkalara sahip işlenmiş bir ağaç gövdesi, eko tarzı iç mekanlar için idealdir. Doğal ahşabın görünümündeki düzensizlikler, çatlaklar ve değişiklikler, ahşabın kendine has özellikleri ve çevresel koşullara verilen doğal reaksiyonların sonucudur:

Modern bir iç mekanda güzel görünen küçük bir sehpa. Üç boyu mevcuttur ve sedir veya cevizden yapılabilir. Ahşabın doğal dokusu, kusursuz katı şekli vurgular:

Bu canlı sehpa, doğanın sanatsal özünü temsil ediyor. Altın ve kahverengi tonları ile tik kökünden elde yapılmıştır. Ağacın kökü zımparalanmış ve balmumu ile cilalanmış olup, dış kısımda iç kısımdaki organik şekil ile tezat oluşturan net bir geometrik şekil oluşturur. Türünün tek örneği olan Elite To Be Kobe, her dekor stilini tamamlamak için çeşitli boyutlarda birleştirilebilir:

İtalyan Fratelli Boffi fabrikası, harika şekillerde mobilyalar üretiyor. Kataloğu, yaşam alanı ve yatak odaları için tüm öğeleri içerir. Aynı zamanda hiçbiri diğerine benzemiyor. Her masa, sandalye, gardırop veya koltuk, ilgi çekici bir siluete ve özel bir çekiciliğe sahiptir. Fratelli Boffi LUI, tasarımcı tarafından oluşturulan, altıgen petek elemanlardan birleştirilmiş ayaklı bir tablodur. Philippe Besteheider… Tablolar bulmacalar gibi birleştirilerek yüzey alanı artırılabilir

Tonin Casa Rea sehpa iki boyutta mevcuttur ve canaletto ceviz veya koyu meşe olarak mevcuttur. Bacak, bir hacimsel rölyef tabanının etkisini yaratan birçok paralel plakadan oluşur:

Meridiani fabrikasının zamansız koleksiyonundan, konforun – sadece dokunsal değil, aynı zamanda görsel – her zaman öncelikli olduğu bir masa. Zanaatkarlık, uzmanlık, malzeme ve tekniklerle ilgili kesin bilgi bu mobilya parçalarını birer sanat eseri haline getiriyor. Gong silindirik sehpa masif ahşaptan yapılmıştır ve müşterinin isteği üzerine deri ile döşenebilir.

Costantini Pietro, her mobilya koleksiyonunda kullanılacak en iyi malzemelerin seçimine büyük önem veriyor. Kalite, en dayanıklı ahşabın seçiminden başlayarak tüm üretim sürecinin merkezinde yer alır. Her ürün, stabilite ve yük direncini değerlendirmek için sayısız teste tabi tutulur. Tasarımcı Giorgio Soressi’nin masası, bir kum saatinin şeklini andırıyor – zamanın geçiciliğinin bir sembolü – her anı takdir etmenin ne kadar önemli olduğunu mecazi bir hatırlatıyor.

Detaylara dikkat, doğal malzemelerin kullanımı, profesyonel zanaatkarların çalışmaları – tüm bunlar Gervasoni ürünlerinin ayırt edici özellikleri olmaya devam ediyor. Brick tablo koleksiyonu, kabuğundan soyulmuş gürgen ağacının bir parçasıdır. Laconic, dahice ve şehvetli Paola Navone’daki her şey.

Raffaello sehpa, kavisli bir cam taban oluşturan ve onu dayanıklı ve kompakt hale getiren sofistike bir tekniğin sonucudur. İki raf (ceviz veya meşe), Tonin Casa’nın beklenmedik malzeme kombinasyonları sayesinde her zaman yeni stiller denemeye hazır olduğunu kanıtlıyor:

Riva 1920’nin sahipleri Maurizio ve David Riva, kız kardeşi Anna ile birlikte aile atölyesine çocukken girdiler. Yetenekli, doğal malzemelere karşı büyük bir sezgi ve tutku ile mobilya endüstrisinde iş felsefeleri ile öne çıkmışlardır. İnsan sağlığına zarar vermeyen, aynı zamanda üretimin her aşamasında çevreye zarar vermeyen malzemeler kullanılarak, eski işçilik mirası ve geleneklerini korumak hedeflenmektedir. Yuvarlak tepeli Birillo sehpa tamamen sert kokulu sedirden yapılmıştır. Masa üstü aşağı doğru incelir ve tabana geçer. Riva 1920’nin karmaşık olmayan tasarımı, ahşabın güzelliğini ve çekiciliğini en iyi ifade eder:

Ahşap İtalya’dan masa Sahibini uzun yıllar dayanıklılık ve kusursuz görünümle memnun edecek ve odada rahat bir atmosfer yaratacaktır. İB Gallery kataloğunda masif meşe, kiraz, ceviz, kayın, kestane, venge ve diğer türlerden yapılmış İtalyan masa modellerini bulabilirsiniz. Modellerin çoğu çeşitli boyutlarda, malzemelerde ve renklerde mevcuttur.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir