80’lerin modası geçmeyen dekoratif trendleri

80’li yıllardan önce doğduysanız, zamanın dekoratif tarzını ve bazı şeylerde nasıl bir trend oluşturduğunu hatırlayacaksınız. Aslında, 80’lerde kalması gereken bazı şeyler var, ancak yeni dalga on yılı bize bazı büyük dekorasyon trendleri de verdi. Elbette, bir odayı doyurmadan ve ayrıca mevcut dekoratif stile uyum sağlar.

İdeal olarak, fark yaratan küçük dekoratif dokunuşlar ekleyin. Konaklamanızın nasıl olduğunu ve bu küçük eski dokunuşları eklemek için neler yapabileceğinizi düşünün. evinizin dekorasyonundaki fark. Ancak fark yaratmanın yanı sıra tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtmaları da önemlidir.

Tıknaz mobilyalardan parlak renklere kadar, defalarca geri dönen sadece birkaç trend var. Bunlar 80’lerin en sevdiğimiz tasarım öğelerinden bazıları bugün hala iyi çalışıyorlar.

Neon ipuçları

“1980’leri” düşünmek ve neon ışıkların ve parlak renklerin görüntülerini uyandırmamak zor. Ancak neon on yılının çoktan geçmiş olması, bu renkli eğilimi şimdi kucaklayamayacağımız anlamına gelmez. Pekala, bir alanda çok fazla görsel ilgi uyandırmak için neon pembenin dokunuşlarını kullanın. Neon renklerle süsleyin veya bir neon tabela ekleyin biraz nostalji yaratmak için kaldığınız süre için.

dekorasyon 80
Pixabay.com

Öğrenci stili

80’lerin çoğu güçlü renkler (ve yüksek sesli müzik) hakkındayken, tiki tarzı da bu on yılda büyük bir an yaşadı. Çizgili desenler, beyaz ve mavi renk paletleri ve monogramlar çok popülerdi ve geri dönme zamanının geldiğini düşünüyoruz. Çok zevkli bir oda yaratabilir ve onu konuk odaları veya ana süitler için uygun olan geleneksel ve zarif bir preppy stiliyle doldurabilirsiniz.

Pirinçleri unutma

Elbette, minimalizm bugünlerde her yerde, ancak her şeyi maksimalist olarak kucaklamanın zamanının geldiğini düşünüyoruz. Eğlenceli ve tuhaf bir his veren, yuvarlatılmış kenarları olan, cesur ve gürültülü bir raf yaratabilirsiniz. 80’leri düşündüğümüzde, arsız bir tarzda düşünüyoruz ve bu metali giymek kesinlikle budur.

Memphis tasarımı

Bu nedir? Memphis tasarımı, 1981’de Milano’da başlayan bir hareketti. İtalya ve renkli, soyut ve gürültülü her şeyi kuşattı. Soyut esintili sanat ve yastıklardan tüm tekstillerde cesur renklere kadar her yerde Memphis Tasarım öğelerini kullanan bir oda oluşturabilirsiniz.

dekorasyon 80
Pixabay.com

Pastel renkler

80’lerle ilgili en iyi şey, tasarım trendlerinin çoğunun oldukça zıt olmasıydı. Cesur ve neon size göre değilse, peki ya pastel? Pastel renklerin en iyi şekilde geri geldiğini gösteren güzel bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Daha ne, bu renkler rahatlatıcı ve sakin ve dinlendirici bir ortam için idealdir. İstediğiniz herhangi bir renge bir duvar boyayın veya pastel tonlarda aksesuarlar ekleyin, böylece bu tuhaf ama 80’lerin olmazsa olmazı tonlarını kucaklayabilirsiniz.

Desenler

Çocukluğunuzdaki evinizden veya büyükanne ve büyükbabanızın evinden net bir şey hatırlarsanız, bunun evin tüm odalarındaki desenler olması mümkündür. Hem tekstilde hem de duvarlarda, baskılar en yaygın olanıydı.

Aslında, tropik baskılar 80’lerde harikaydı, ama tropik bitkiler de harikaydı ve daha fazla ev bitkisi için bir bahaneye ihtiyacınız varsa, işte budur. Bitki, çiçek ve hatta palmiye ağaçlarından oluşan bir desen bu tarzın tadını çıkarmak için harika bir fikir olabilir.

Yapay bitkiler

Hem yapay hem de gerçek bitkiler, 80’lerde herhangi bir evin dekorasyonunda bir noktadır. Gerçek bitkiler, hepsi öldüğü için ya da bahçıvanlık için zamanınız olmadığı için sizin işiniz değilse, yapay bitkiler size yardımcı olacaktır. evinizde bakımı kolay yeşil alanlar yaratma süreci (sadece bunların tozunu almanız gerekir). Daha ne, 80’lerin tarzı olacak ama aynı zamanda güncel olacak!

dekorasyon 80
Pixabay.com

Büyük mobilyalar

Geri dönüş yapan trendlerden biri de masif ahşaplı büyük mobilyaların girişi … Derin kanepeler 80’lerde popülerdi ve hala onları sevdiğimiz için bunlara doyamıyoruz. Sadece görsel olarak ilginç değiller ve mekanınıza yumuşak ve ev gibi bir his veriyorlar, ayrıca süper rahatlar. Büyük mobilyalar, alıştığımız şık, modern parçalarla güzel bir tezat oluşturuyor. Belki şimdi büyük olma zamanıdır.

Bu ipuçlarıyla, şüphesiz, geleceğe bakmaktan zevk alacağınız, ancak kalbinizle geçmişte kalacağınız çok seksenli bir kalışa sahip olacaksınız.

80’lerin modası geçmeyen dekoratif trendleri konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu