18 pratik ve sıra dışı ilham kaynağımız

Eski veya hasar görmüş duvarlarınızın önünde çaresiz misiniz? Panik yapmayın, duvarlarınızı süslemek ve süslemek için en güzel kreasyonları belirledik.

  • En özgün duvar dekorasyonu ve kreasyonları
  • En trend duvar kaplamaları
  • Bir duvarı süslemek için ideal dekoratif aksesuarlar

Duvar dekorasyonuna odaklanarak iç mekanınızı tazelemek ister misiniz? Montajı kolay kaplamalar veya göze çarpan dekoratif fikirler kullanarak küçük bir yenilemeye giriştiyseniz ne olur? Boyamanın ötesinde, evde duvarları süslemek için birçok ipucu var. Favorilerimize hızlı bir genel bakış.

Duvarlarınızı süslemek için en orijinal ve ilginç dekoratif kreasyonlar

1 – Bir yaratılış maskeleme bandı

Bu beyaz duvardaki dağlar maskeleme bandı (kaynak: Pinterest)

En güzel yeniden konumlandırılabilir bant rulolarınızı çıkarın ve anın dürtüsünden ilham alın. Maskeleme bandı, sıradan bir duvara zarar vermeden kişiliği kazandırmak için harika bir müttefiktir.


Homelisty Presents


2 – Askılı bir kumaş

Bohem bir yatak başlığı oluşturmak için asılı bir kumaş kare

Tapisserie Clara Urban Outfitters 32 €

Gerilmiş kumaşla kaplı duvarlar uzun zamandır popülerse, bugün bohem görünümlü, sadece çivilerle asılan büyük renkli kareleri tercih ediyoruz. Burada neşeli ve eşsiz bir yatak başı olur.

3 – Panoramik duvar kağıdı

Yatak odasının duvarlarını süslemek için panoramik bir duvar kağıdı

Isidore Leroy Duvar Kağıdı Le m2 65 €

Bugün duvarları giydirmek için sahip olunması gereken, tabii ki duvar kağıdı! Son yıllarda yürürlükte olan bu model, özellikle panoramik veya XXL desenli versiyonlarıyla beğeni topluyor.

4 – Efektli bir duvar çöp duvarı

Çöp efekti sayesinde bu odada ham ve modası geçmiş görünüm (kaynak: Pinterest)

Kireç veya boya kombinasyonları sayesinde bir duvara ham ve yıpranmış bir görünüm vermek, bu büyük bir evet! Size ilham vermek için tek yapmanız gereken Pinterest arama çubuğuna “çöp duvarı” yazmaktır.

Duvarlarınızı iyileştirmek için pratik ve estetik kaplamalar

5 – Kendinden yapışkanlı karolar

Eski moda sıçrayan sırtınızı kendinden yapışkanlı fayanslarla örtün

Smart Tiles kendinden yapışkanlı karo m2 başına yaklaşık 148 €

Artık boyada göremediğiniz bir duvarı kaplamak için ultra pratik: kendinden yapışkanlı karo paneller. Birkaç dakika içinde, tamamen modası geçmiş mutfak ve banyo arka planlarınızı kolayca yenileyebilirsiniz.

6 – 3D duvar panelleri

Üç boyutlu duvar panelleri ile duvarlarınıza ferahlık katın. Böylelikle dokulu, tamamen öne çıkıyorlar.

7 – Duvarları süslemek için tuğla

Endüstriyel bir ruh için tuğladan duvara (kaynak: Tasarım Terapisi)

Bu bir klasik, ama bundan asla bıkmayız. Çatı katına dönüştürülmüş eski bir barakada yaşayacak kadar şanslı değilseniz ve duvardaki tuğlalar programda değilse, onları mükemmel bir şekilde taklit eden cephe karolarına dönün.

8 – Şık ve tasarımcı bir duvar kaplaması için ahşap kaplama

Çağdaş bir dokunuş için duvardaki ahşap takozlar (kaynak: Pinterest)

Yan yana yerleştirilen basit, özdeş ahşap çıtalar, iç mekanınıza anında tasarımcı bir dokunuş katabilir. Duvardaki sonuçların çarpıcı olduğu bu yemek odasındaki kanıt.

9 – Bir duvarı yenilemek ve süslemek için kontrplak

Tabandan tavana kontrplağı benimseyen bu odada İskandinav ruhu (kaynak: Pinterest)

Şu andaki büyük eğilim: duvar (zemin ve tavan bile) bir kontrplak kaplamayla kaplı. Oldukça doğal bir görünüme sahip bu nervürlü sarı ahşap, hem iç mekanımıza getirdiği sıcaklık hem de zar zor aşıladığı İskandinav ve yumuşak ruhu ile baştan çıkarıyor.

10 – Otantik bir duvar için fayans kaplama

Yemek odasına özgünlük katmak için kaplama taklit taş (kaynak: Orsol)

Yeni bir eve cazibe ve özgünlük katmak her zaman kolay bir iş değildir. Yine de kaliteli taklit taş kaplama karolarla kaplı bir duvarla, örneğin oturma odasında tüm farkı yaratabilirsiniz.

11 – Duvarınıza ham bir dokunuş için mantar

Ofisteki duvardaki mantar panolar (kaynak: Archdaily)

Isı ve ses yalıtımı sağlayan mantar, kaplama açısından birçok özelliğe sahiptir. Aynı zamanda pratikliği ve bugün artık gizli olmayan doğal yönü için de geçerlidir. Bir ofiste ruh hali panolarını ve önemli notları sabitlemek için gerçek bir varlık.

12 – OSB panelleri, çok moda bir kaplama

Duvarlarını OSB panelleriyle kaplamak için minimum bütçe (kaynak: I Do It Myself)

Ekonomik ve estetik OSB artık ikinci sınıf bir rolle yetinmiyor. Tamamen zamana uygun olarak, iç içe geçmiş ve yapıştırılmış ağaç yongaları ile duvarları süslemek için evin tüm odalarına davet ediyor.

13 – Hasarlı bir duvarı örtmek için kaplumbağa kabuğu fayansları

Oturma odasının duvarlarını kaplamak için farklı tonlarda kaplumbağa kabuğu karolar

Peacok Topps Fayans m2 Başına yaklaşık 97 €

Oturma odasının tam ortasındaki terazi şeklindeki bu karoyu şaşırttı mı? En güzel etkinin bir sonucu.

14 – Doğal bir duvar için odun kütükleri

Doğal bir görünüm için kütüklerle kaplı bir duvar (kaynak: Treibholz Art)

Bu, DIY meraklılarını ve doğal ortamları sevenleri memnun etmesi gereken bir fikirdir. Tamamen kaplanana kadar duvara yapıştırılmış odun kütükleri. Orijinal.

Duvarlarınızı süslemek için dekoratif objeler ve aksesuarlar

15 – Duvar dekorasyonunuzla etkileyecek bir sanat eseri

Oturma odası duvarını süslemek için favori bir tablo (kaynak: Carnet Sauvage)

Bakmaktan asla sıkılmayacağınız güzel bir odaya yatırım yapmak, evinizin duvarlarını süslemek için iyi bir fikirdir. En sevdiğiniz sanatçının XXL formatındaki resmi veya fotoğrafı, yatak odanızın veya oturma odanızın niyetini anında değiştirir.

16 – Eski aynalardan bir duvar

Bu yemek alanında duvar tamamen eski patine aynalarla kaplanmıştır (kaynak: Mimari Özet)

Endüstriyel aynalarda olduğu gibi bir odaya kişilik kazandırmak için ideal olan ve aynı zamanda daha fazla parlaklık hissi sunmak için ideal olan aynalardan oluşan duvar benimsenmesi harika bir fikirdir. Özellikle zamanın geçmesinden kaynaklanan güzel bir patinaya sahip olduklarında.

17 – Bir duvar Pegboard’lar

İçin git pegboard kitaplarınızı dekorasyonunuz olarak yerleştirmek için (kaynak: House Beautiful)

Duvarları tamamen örtmekten korkmayın. Burada, oturma odasındaki kitapları ve dekoratif eşyaları yerleştirmek için üç pegboard tarzı panel yan yana yerleştirildi.

18 – Donuk bir duvarı uyandırmak için bir duvar örgüsü

Bu XXL duvar örgüsüyle duvarda bir miktar özgünlük (kaynak: Emily Weaving)

Yetenekli tasarımcıların hayal ettiği duvar örgüleri dekorasyon trendlerinin merkezinde yer alıyor. Öyleyse neden biraz fazladan bir şeyden yoksun bir duvarı örtmek için en sevdiğiniz şeyi benimseyerek devam etmiyorsunuz?

Duvarlarınızı süslemek, iç mekanınızı kişiselleştirmenin en önemli adımlarından biridir. Yani işleri yarıya indirmek söz konusu değil. İster basit bir dekorasyon ister kusurları gizlemek için bir kaplama seçin, bir aşk seçin. Birkaç ay sonra sıkılmak çok yazık olur …

Hasarlı bir duvar için hangi duvar kaplaması?

Büyük bir tamirci değilseniz, sıvalı duvarlarınızın tadilatında yalnız gitmekten kaçının. Bunun yerine, panel veya yapışkan karolar, 3 boyutlu duvar panelleri ve hatta yeniden konumlandırılabilir duvar kağıdı gibi kurulumu kolay kaplama çözümlerine dönün. Bir günde duvarlarınız karakter kazanır ve dayanamadığınız kusurlar mükemmel bir şekilde kamufle edilir.

Kiracı olduğumuzda veya boyama işine başlamak istemediğimizde sık sık kendimize sorduğumuz soru budur. Birkaç çerçeve, süslü raflar ve hatta bir ayna koleksiyonu ile basitçe oynayabilirsiniz. Ayrıca renkli sepetler, oldukça bohem dekor, geniş kumaş kareler veya asma kilimler veya maskeleme bandı ile desenler oluşturma gibi daha cesur fikirlere de başlayabilirsiniz. Son olarak, kaplama seçeneğiniz var. Duvar kaplaması, duvar kağıdı ve hatta ahşap kaplama, özgünlükten yoksun bu beyaz duvara kişilik katacaktır.

Melanie

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir