15 Dar ve uzun bir oturma odası için çözümler

Dar ve uzun bir odayı dekore etmek için birçok çözüm, fikir ve ipucu vardır ve hepsi iyi olsa da oturma odanıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olanları seçmelisiniz.Peki, dar bir oda burada ve Japonya’da dar bir oda olsa da, her birimizin belirli ihtiyaçları, talepleri ve özellikleri vardır, değil mi?

Bu yüzden bu 15 dar, uzun ve kısa odayı, kimi küçük, kimi büyük, hazırladım; Böylece dekore edilip başarıyla döşenmek üzere benimsedikleri tüm çözümler arasından ihtiyaçlarınıza gerçekten uygun olanı seçersiniz.

Bununla birlikte, dar bir oturma odasını dekore etmek ve döşemek için bu 15 çözümü göreceğiz.

Kanepeye öncelik verin

Dar bir oda için çözümler

Fotoğrafçılık Marie Lyne Quirion

Kanepe, oturma odasındaki veya çoğundaki en önemli mobilya parçasıdır. Sizin durumunuzda da öyleyse, önce kanepeyi satın alın veya seçin.

Arazi yense bile kendinizi rahat ve rahat hissettiğiniz bir kanepe.

Şunu düşünün ki, kanepeyi çok kullananlardan biriyseniz, isteklerinize uymayan ve rahat hissetmediğiniz küçük bir tane koyarsanız daha net ama rahatsız edici bir oturma odasına sahip olursunuz.

Bu nedenle, büyük bir kanepeye ihtiyacınız varsa, ihtiyacınız varsa ve seviyorsanız, üzerine bahis yapın. Elbette, kanepeye öncelik verirken, diğer örneklerin yanı sıra, daha küçük bir TV dolabı veya onsuz yapmak gibi başka fedakarlıklar yapmanız gerekeceğini unutmayın.

Bu çizgilerin üzerindeki odaya bakın. TV izleyebileceğiniz, uyuyabileceğiniz, arkadaşlarınızı veya ailenizi bir araya getirebileceğiniz geniş, rahat bir kanepeye sahiptir. Ama gerisi küçük.

Ayrıca, geniş, çok koltuklu bir kanepe seçseniz bile, onu olabildiğince az hacimli seçmeye çalışın. Görsel olarak nispeten küçük 4 kişilik kanepeler ve ardından otobüslere benzeyen 4 kişilik kanepeler var. Küçük görmek:

Hafif 4 kişilik kanepe:

Açık bej 4 kişilik kanepe

Büyük 4 kişilik kanepe:

Büyük 4 kişilik kanepe

Hangisinin daha büyük olduğunu söylersiniz? İkinci kanepe, değil mi? Aslında ilki ikinciden 40 cm daha uzun ama ikincisi çok daha büyük ve ağır görünüyor, değil mi?

İlk kanepenin ikinciden daha iyi olduğunu söylemek istemiyorum. Bu bir örnektir, örneğin dört kişilik büyük bir kanepe isteseniz bile, bir depoya benzeyen bir kanepe satın almanıza gerek olmadığını görebilirsiniz.

Küçük dar odalar için ideal olan hafif kesimli geniş kanepeler vardır.

Hadi devam et:

Oturma odanızın köşelerini ve mimarisini kullanın

Dar bir oda için çözümler

Tasarım ve Fotoğraf Jacquelyn Clark

Mobilyaları oturma odası iç mimarisinin doğal çizgilerine göre yerleştirirsek daha akıcı, daha uyumlu hale getirerek her şeyi doğal yerinde gibi göstermiş oluruz.

Yukarıdaki odaya bak. Köşeye büyük bir köşe kanepe yerleştirilmiştir ve ona mükemmel bir şekilde uymaktadır.

Bunu yapmak her zaman mümkün değildir, ancak yapabiliyorsanız, oturma odanızın sahip olduğu köşelerden, köşelerden veya diğer özelliklerden yararlanarak mobilyaları oturma odanızın doğal çizgilerine uydurmaya çalışın.

Dar bir oturma odasını döşemek ve dekore etmek için başka bir çözüm görelim.

Televizyona koyma

Dar bir oda için çözümler

Tasarım ve Fotoğrafçılık Yaşla Çok Daha İyi

Dar bir odada yer kazanmak için bu ipucu veya çözüm, yalnızca televizyon izlemiyorsanız işe yarar.

Televizyon izlemeyen pek çok insan var, ancak telesentrik oturma odası kolektif fikri çok yaygın olduğu için, konu oturma odalarını döşemeye gelince, kullanmasalar bile her zaman televizyon ve televizyon mobilyaları koyuyorlar. .

Kullanmazsanız, TV dolabının yanı sıra tamamen onsuz yapabilir ve bu çizgilerin üzerindeki dar oturma odasında gördüğümüz gibi örneğin bir şömine koymak için yer kazanabilirsiniz.

Ya da bir kütüphane ya da bir yemek masası ya da televizyon yerine kullanacağınız başka bir şey.

Hadi devam et.

Mobilyayı taklit edin

Dar bir oda için çözümler

Mobilyayı küçük veya büyük alanlara entegre etmek için çok işe yarayan bir şey, duvarları mobilyalarla aynı renge boyamak, duvarlara uyum sağlamak ve görsel olarak her şeyi daha hafif yapmaktır.

Söylediklerimin doğru olduğunu ve işe yaradığını anlamak için üst kattaki beyaz mobilyalı ve beyaz duvarlı dar salona bakmanız yeterli.

Zaten açık tonlarda mobilyalarınız varsa ve çok fazla harcamadan dar oturma odanızda değişiklik yapmak istiyorsanız bu tavsiye işinize yarayacaktır: Duvarları aynı renge boyayın ve değişimi göreceksiniz.

Dar odalar için daha fazla çözüm görelim.

TV dolabı koymayın

Dar bir oda için çözümler

Tasarım ve Fotoğraf Stüdyosu Dotti

Oturma odanızda televizyona ihtiyacınız varsa, TV dolabı olmadan da yer kazanabilir veya oturma odasının daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Günümüzde neredeyse hepimizin zaten çok uygun bir fiyata duvara monte edebileceğimiz düz TV’ler var.

Dolayısıyla, televizyonu yerleştirmek için yalnızca TV dolabını kullanırsanız ve saklama alanına ihtiyacınız yoksa, TV dolabından vazgeçme seçeneğini düşünebilirsiniz.

Üst kattaki oturma odasında bir televizyon dolabı koymamışlar ve televizyonu duvara asmışlar ve gördüğünüz gibi sonuç dar ama aydınlık ve düzenli bir odadır.

Bir tv dolabına ihtiyacınız varsa veya sahip olmaktan hoşlanıyorsanız, aşağıdaki fikri yapabilirsiniz:

Bir raf takın

Dar bir oda için çözümler

Bir TV dolabı olarak bir raf, bir televizyon yerleştirmek için bir yüzeye sahip olmanın yanı sıra, örneğin rafın üzerinde gevşek veya bir kutu içinde bir miktar saklama alanına sahip olmanızı sağlar.

Ancak, bir mobilya parçası değil, bir raf olduğu için oturma odası derinliğini kaybetmez, çünkü göz, raf açıkken bile tüm duvarı görebilir ve fazla aşırı yüklenmiş veya dar görünmez.

Başka bir fikre geçelim:

Perdeleri kaldır

Dar bir oda için çözümler

Işığı düzenlemek ya da evde mahremiyet sağlamak gibi pratik bir amaç için kullanmadığınız sürece, küçük alanlarda perdelerin kaldırılmasından yanayım.

Odaların daha büyük, daha parlak görünmesini sağlarlar ve hemen yukarıda gördüğümüz gibi odanın sonunda penceresi olan dar odalarda daha geniş görünmelerini sağlarlar.

Perdelerin var mı?

Testi yapın. Onları çıkarmak. Evden çıkın, bir bira için ve eve geldiğinizde odayı perdesiz görmenin size ne gibi bir fark ve etki yarattığını göreceksiniz.

Ve perdelere ihtiyacınız varsa …

Dar bir oda için çözümler

Yukarıdaki odada gördüğümüz gibi perdeler koyarsanız, hafif olduklarını ve mümkünse tüm duvarı kaplamadıklarını söyleyin.

Tüm duvarı kaplarlarsa ve göz duvarın o bölümünü görmezse, her şey daha küçük, daha dar görünecektir.

Ancak ışık perdeleriyse ve bir duvarın görülmesine izin veriyorsa, göz duvarların geri kalanıyla sürekliliği görür ve alan çok dar ya da çok küçük görünmez.

Kurduğunuz perde türü kadar “küçük” bir şey, oturma odanızı nasıl gördüğünüzü büyük ölçüde tanımlayabilir. Bu nedenle, bu öğeye özellikle dikkat edin çünkü ondan çok şey elde edebilirsiniz.

Perdelere ek olarak, pencerelere bir şey koymanız gerekirse, panjurları da kullanabilirsiniz. Genellikle perdelere göre daha hafiftirler ve daha az görsel ağırlığa sahiptirler.

Mimari detaylara dikkat edin

Dar bir oda için çözümler

Tasarım ve fotoğrafçılık Apezinho, Nathy

Her zaman mümkün olmamakla birlikte, eğer reform yapacaksanız veya salonunuzda çift yükseklikte tavanlar, ışıklar için çukurlar ve pabuçlar gibi dikkat çekici mimari detaylar varsa, bunlardan yararlanın veya yapacağınız tadilatta taktırın, görsel zenginlik ve dekoratiflik kazandırmak.

Yukarıdaki odada ne kadar küçük ve dar olduğuna dikkat edin. Çok iyi dekore edilmiş olmasının yanı sıra, bu odayı kendine çok fazla kişilik ve stil kazandıran modern ve benzersiz bir tasarıma sahip kılan, ışıklı tavan ve gömme çift yükseklikli spot ışıklarıdır.

Dikey alan ve yüksekliklerden yararlanın

Dar bir oda için çözümler

Bütün IKEA seti

Birçok şeyi saklamak için mobilyalı bir oturma odasına ihtiyacınız varsa, ne kadar küçük olursa olsun, her zaman mobilya ekleyecek ve böylece depolama kapasitesini artıracak duvarlara sahip olacaksınız.

IKEA’nın hemen üzerinde gördüğümüz bu odada, dikey alandan büyük bir başarıyla yararlanarak, birkaç Billy raf modülünün pencerenin yanına ve onun üzerine nasıl monte edildiğini görüyoruz.

Cilveli yap, güzelleştir

Dar bir oda için çözümler

Tasarım ve fotoğrafçılık MeuApartamentinho

Eklemeden önce her bir parçayı, nasıl görüneceğini, nasıl görüneceğini ve diğer öğelerle birlikte düşünün.

Bütünü güzelleştirmek için eklediğiniz her şey.

Bakın ama yukarıdaki odaya bakın, ne kadar dar ve küçük ama yine de kişiliğini yansıtıyor, mükemmel bir şekilde dekore edilmiş, güzel, çapkın ve çekici. Ayrıntılardan yoksun değil!

İç mekanı dış mekanla iletişim kurun

Dar bir oda için çözümler

Dar odalar için bu çözümü gerçekleştirmek için reform yapmak gerekir, çünkü fikir duvara bir kapı yerine terasa erişim sağlayan bir pencere yerleştirmektir.

Birçok katın terasa basit bir kapıdan erişimi vardır.

Oturma odasını görsel olarak genişletmek ve büyütmek için bir fikir, teras veya balkonla, büyük bir pencereden, duvarsız, oturma odası dışarıya uzanacak şekilde iletişim kurmasını sağlamaktır.

O zaman perde eklemek sizin elinizde olsun ya da olmasın. Bunları eklemezseniz, dış ve iç mekanların derinlik ve uyum duygusu daha büyük olacaktır.

Mobilyayı zorlamayın

Dar bir oda için çözümler

Tasarım ve Fotoğrafçılık Centsational Style

Genel olarak, hepimiz kanepeler için bir alan ve oturma odasında yemek yemek için başka bir alan istiyoruz. Böylece bir ömür boyu klasik yemek odası elde edilmiş olur.

Ve zorlanmadığı sürece sorun değil. Mutfakta yemek masası kurmak için yeriniz varsa, ancak oturma odasında yoksa, onu bir ayakkabı çekeceği ile koymamak ve masayı başka unsurlar eklemek için koyacağınız alanı kullanmak daha iyidir.

Üst kattaki oturma odasına, oturma alanını tamamlayan ve alanı doyurmayan bir oturma alanı eklenmesine karar verildi ve sonuç en hafif tabirle büyüleyici oldu.

Tabii ki mutfakta yemek yemek için yeriniz olduğu sürece.

Gerekenden fazla dekorasyon eklemeyin

Dar bir oda için çözümler

Tasarım ve fotoğraf Casinha de Brinquedo

Sadece gerekli ve adil mobilyalarla, ne kadar dar olursa olsun ve ne kadar az mobilyanız olursa olsun bir dergi odası elde edebilirsiniz.

Bunları akıllıca eklediğiniz sürece, mekanınızı önceden planlayarak ve inceleyerek, gerçekten büyüleyici bir atmosfer elde edeceksiniz.

Üst kattaki oda bize bu fikri en saf haliyle gösteriyor.

Küçük bir alan için doğru mobilya ve dekorasyona sahip, ancak her parça kendi başına görünüyor ve tüm set çok güzel ve eksiksiz bir oturma odası oluşturuyor. Hiçbir şeye ihtiyacı yok, yeteri kadar da yok.

Boyama sırasında görsel efektlere dikkat edin

Dar bir oda için çözümler

Tasarım ve fotoğrafçılık Rose on the Row

Üst kattaki bu oda, daha çok kullanılmış ve olduğundan daha geniş görünmesine rağmen, iyi dekore edilmiştir.

Dikkat ederseniz, beyaza boyanmış pencere alanı dışında duvarları siyaha boyadılar. Bu, oturma odasının görsel olarak olduğundan daha dar görünmesini sağlar.

Fotoğraflarla Bir Odayı Dekore Etmek İçin 20 Fikir

Bu makalenin bir arkadaşınıza veya aile üyesine yardımcı olabileceğini düşünüyor musunuz? Paylaş. Teşekkürler!

Ve şimdi Rüya gibi bir teras için en iyi trendler ve çözümleri öğrenmeye devam edin.

15 Dar ve uzun bir oturma odası için çözümler: Mobilya ve dekorasyon konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu