11 ahır çatı katına dönüştürüldü

Evlere dönüştürülebilen birçok yer arasında, doğaya olabildiğince yakın yaşamak isteyenler için özellikle uygun bir tane var: ahır!

Genellikle kentsel alanlarda bulunan fabrikaların aksine, ahırlar kırsal kesimde bulunur ve genellikle büyük bir açık alana sahip oldukları için şanslılar, bu bir fabrika veya depoda yapılan bir çatı katı için oldukça nadirdir. Hacim olarak, bu eski çiftlik binaları dışarıda bırakılmamaktadır. Muhteşem ahşap çerçevelerinin altında 6 metreyi geçebilen çok cömert bir tavan yüksekliği vardır. Bu yapı ahırın ana unsurudur, geçmişinin tanıklığıdır ve ona sıcak rustik tarzını verir.

Resimlerde, bir ahırı çatı katına dönüştürmek istiyorsanız, konuta dönüştürülmüş 11 ahırı keşfedin, harika bir ilham kaynağı!

Bir çatı katına dönüştürülmüş listelenen bir ahır

Feering’de (Londra’nın yüz kilometre kuzey doğusunda) bulunan bu listelenen ahır, Hudson Architects tarafından 6 yıl önce bir çatı katına dönüştürüldü. Yenileme sırasında mimarlar orijinal yapının neredeyse tamamını korudu. Mekanı bozmadan kapalı odalar oluşturmak için 525 m²’lik çatı katı içerisine iki adet büyük beton silo yerleştirildi. Yatak odaları ve banyoları barındırırlar.

Bir çatı katına dönüştürülmüş listelenen bir ahır

Feering'deki eski bir ahırdaki çatı katı

İlk fotoğrafta, tavanı tamamen metalle kaplıyken çatı katının üstten ışıkla yıkandığını kesinlikle fark etmişsinizdir. Bu, polikarbonat levhalar ve genişletilmiş metal kullanılarak mümkün olmuştur. Bu cüretkar ve zekice seçim, yetkililerin taleplerinden biri olan endüstriyel tarzda bir çatı tutmayı mümkün kıldı.

Feering'deki eski bir ahırdaki çatı katı

Daha yakın zamanlarda, binanın sahipleri, Hudson Architects’i tahıl asansörlerinden birinde bir “arkadaş çatı katı” oluşturmaya çağırdı.

Tahıl silosunda çatı katı

Tahıl silosunda çatı katı

Tahıl silosunda çatı katı

Amsterdam’da bir ahırda çatı katı

Amsterdam’da, Houben & Van Mierlo stüdyosunun mimarları, patates depolamak için kullanılan iki eski ahırdan iki çatı katı yarattı. Rehabilitasyon, uzantıların ve iç bölmelerin çıplak bir platodan başlayarak yıkılmasıyla başladı. Bu çatı katını keşfedin.

Amsterdam'da bir ahırda çatı katı

David Nossiter Architects tarafından bir ahırdaki çatı katı

500 m²’nin üzerindeki bu görkemli çatı katı, mimar David Nossiter’in stüdyosu tarafından eski bir ahırın rehabilitasyonunun sonucudur. Küçük Assington köyünde, Londra’nın yaklaşık 100 kilometre kuzey doğusunda yer almaktadır. Bu çatı katını keşfedin.

Çiftlik ahırı konut haline getirildi

Liddicoat ve Goldhill tarafından bir ahırda çatı katı

2011 yılında Folkestone kırsalında (Manş Tüneli’nin İngiliz ucu) John ve Deborah, birkaç metruk binadan oluşan bir çiftlik satın aldı. Bu yapılar arasında XVIII. Yüzyıldan kalma bir ahırı rehabilite etmeyi seçtiler.inci yüzyılda, Liddicoat & Goldhill ajansından mimarların yardımıyla evlerini yaratmak için. Fotoğraflar: Keith Collie, Will Scott

Liddicoat ve Goldhill tarafından bir ahırda çatı katı

Bir ahırdaki çatı katı

Döner merdiven

Döner merdivenli şömine

Bir ahırdaki çatı katı

Bir ahırdaki çatı katı

Preston Scott Cohen tarafından bir ahırda çatı katı

New York, Pine Plains’de Preston Scott Cohen ajansının mimarları eski bir ahırdan 418 m²lik bir çatı katı oluşturdu. Dış mekan büyük bir modernizasyondan geçtiyse, iç mekan bir ahırın cazibesini korudu: çerçevesi, kirişleri ve ahşap direkleri. Ham tutulan ahırın özellikleri, dış görünümle keskin bir tezat oluşturuyor ve modern iç tasarıma rustik bir dokunuş getiriyor. Bu çatı katını keşfedin

Ahşap kirişli bir ahırdaki çatı katı

Snook Architects tarafından bir ahırın yenilenmesi

16. yüzyıldan kalma bu ahır, Snook Architects stüdyosunun çalışmaları sayesinde 354 m²’lik bir çatı katına dönüştürüldü. Bir yüzeyi eve dönüştürmek asla uzun bir kolay süreç değildir ve bu durumda gerçekten karmaşık olduğu ortaya çıktı. İnşaat ruhsatını almadan önce, mimarlar şehir planlamasında ileri geri gitmek zorunda kaldı çünkü… ahır listelendi! İşe gelince, bahis de cüretkardı, bina bir ahırdan çok bir harabe gibi görünüyordu, duvarları korumak için içeride metal bir yapı kurmak gerekiyordu. Bu çatı katını keşfedin

Loft ahır

Ahır bir çatı katına dönüştü

Hollanda’da küçük bir kasabadaki eski bir ahır, iki hektarlık arazi ve yetenekli mimarlar … İşte ortaya çıkan bu muhteşem çatı katının tarifi! Ahırın kirişleri zımparalanmış ve ham tutulmuş, bu beyaz duvarların ve dekoratif beton zeminin getirdiği çok modern görünümle güçlü bir tezat oluşturuyor. Bu çatı katını keşfedin

Ahır, ahşap kirişlerle çatı katına dönüştürüldü

Inês Brandão tarafından bir ahırda çatı katı

Portekiz’deki Monte Real’de mimar Inês Brandão, bir zamanlar yarısı bir ahıra, yarısı da bir konuta bölünmüş olan eski bir binayı yeniledi. Mekanın hafızasını olabildiğince korumak ve işin maliyetini düşürmek için sadece bir unsur eklenmiştir, bir mutfağı barındıran siyah bir OSB kutusu, tuvaletlerle donatılmış iki banyo, depo alanı ve bir merdiven. Bu çatı katını keşfedin

Bir ahırda beyaz çatı katı

Quebec’te ihmalden kurtarılmış bir ahır

Doğa sevenler ve harika dış mekanlar, bu çatı katı tam size göre! Güney Quebec’teki Baykuş Başı Dağı’nın eteklerinde bu eski ahır ikinci bir yaşam buldu. Çalışmalardan önce bina tüm kullanışlılığını yitirmiş ve harabeye dönmüştü. Onu terk edilmekten kurtarmak için sahibi, burayı çocukları için bir toplanma ve kutlama yerine dönüştürme fikrini ortaya attı. Bu çatı katını keşfedin

Eski ahır bir çatı katına dönüştü

Bu bina bir çatı katı gibi görünüyor ama yine de …

Evet, bir çatı katındaki her şeye sahip ama görünüşün aksine, bu bir rehabilitasyon değil. Bu bina aslında eski bir ahırın mimari kodlarını içeren yeni bir yapıdır, bu nedenle tanımı gereği bir çatı katı değildir.

Ahşap ahır loft

Carney Logan Burke Architects tarafından 2016 yılında tasarlanan bu çatı katı tarzı ev, Wyoming’in doğusundaki Wilson’da 6 hektarlık bir arazide yer aldı. 23 yıl önce, mimarlar, sahiplerinin ana konutunu inşa etmek için bu arazide çoktan çalışmışlardı. Yeni 220 m²’lik bina, arkadaşları (çok) rahat bir şekilde barındıracak bir alan, bir spor salonu ve bir atölye barındırmaktadır.

Ahşap ahır çatı katıAhşap ahır loftAhşap ahır loftAhşap ahır çatı katıAhşap ahır loft

New York loftlarından ve Austin bölgesinin geleneksel ahırlarından ilham alan bu evi de keşfetmenizi tavsiye ederim.

Yüzey: 220 m²
Şehir: Wilson
Mimarlar: Carney Logan Burke Architects
Fotoğraflar: Audrey Hall

AR Design Studio tarafından Winchester’da bir ahırda çatı katı

Dağın ortasında kaybolmasa bile … Bu çatı katının, bu makalede size sunduğum ile güçlü bir ortak noktası var: Bu aynı zamanda eski bir ahırın rehabilitasyonunun sonucudur. daha kesin) !
Bu yaratıma imza atan ajans AR Design Studio, açıkta kalan ahşap kirişleri koruyarak, ahşap kutuları ve metal çubuklarını yenileyerek ve eski bir içici olan detaylarla doldurarak mekanın tarihine olabildiğince saygı duymaya özen gösterdi. banyo lavabosunu yerleştirmek için bile yeniden kullanıldı! Martin Gardner’ın fotoğraflarına bakarak kendiniz karar vermenize izin verdim.

Eski ahır bir çatı katına dönüştürüldü

Loft mutfak

Merkez ada ile beyaz mutfak

Yenilenmiş at boksu

Ahşap ve beton ile minimalist çatı katı

Eski ahşap kapı

Loft yatak odası

Ahşap başlıklı yatak odası

Şezlong Eames DSW

Teknenin çatı katında bir lavaboya dönüştüğü

loft-Winchester-13

loft-Winchester-14

loft-Winchester-15

İşlerden önce Loft

At tiryakisi

Çalışmalardan önceki çatı katı

Çalışmalardan önce çatı katının dışı

Tip: eski ahır bir çatı katına dönüştürüldü
Şehir: Winchester, İngiltere
Mimarlar: AR Tasarım Stüdyosu
Fotoğraflar: Martin Gardner

Bavyera’da ahırlı bir çiftlik evinin yenilenmesi

Komm mit nach Deutschland, BPM ajansının (Buero Philipp Moeller) mimarları tarafından tamamen yenilenmiş 388 m²lik bir çiftlik evini keşfedecek. 1890’dan kalma bina, Bavyera’daki küçük Moorenweis köyünde, Münih’in 50 km batısında yer almaktadır. Çiftlik evini oluşturan dört kattan ilk ikisi mümkün olduğunca orijinal düzenlerini korurken, diğer yandan mimarlar çatı katını andıran iki katta düzenlenen tavan arasına salıverdiler.

Ziyarete son iki seviye ile başlayalım, eski ahırın saçaklarının altına yerleştirilenler.

Eski yenilenmiş çiftlik evi

Eski yenilenmiş çiftlik evi

Eski yenilenmiş çiftlik evi

Eski yenilenmiş çiftlik evi

Eski yenilenmiş çiftlik evi

Eski bir çiftlik evinde ahşap kiriş

Eski bir ahırda ahşap kirişli banyo

Görünür ahşap bir yapı ile iç mekanlar önünde hayal kurmaya devam etmek için bu çatı katı, bu çatı katı ve bu çatı katı öneriyorum.

Şehir: Moorenweis, Bavaria, Germany
Yüzey: 388 m²
Renovasyon yılı: 2013
Mimarlar: BPM (Buero Philipp Moeller)
Fotoğraflar :: Benjamin A. Monn

Çatı katınızı döşemeye yönelik fikirleri stoklamaya devam etmek için, 70’den fazla çatı katından oluşan bu seçimi keşfedin.

 

 

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu